Potřebuji poradit s daněmi za rok 2016

rehulev
14. bře 2017

Ahoj, potřebovala bych trošku poradit... daně budu podávat poprve a nějak se v tom nevyznam... od 1.1.2016 do 31.8.2016 jsem řádně pracovala, od. 1.9. do 31.12. jsem byla na neschopence... k 31.12. mi skoncila prac. smlouva... papir kvuli danim mi posledni zamestnavatel dal a co budu jeste potrebovat? Potrebuji ze socialky potvrzení od kdy do kdy jsem byla na neschopence? Zapocitava se to do dani vubec? Diky🙂

xpila
14. bře 2017

@rehulev Už nic jiného nepotřebuješ, neschopenka se do toho nepočítá a ani nijak nedokládá. Jedině jestli si budeš uplatňovat nějaké odpočty - úroky apod., tak potvrzení.

mata2hari
14. bře 2017

@rehulev je to přesně jak píše @xpila Na potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele bys měla mít dobu zaměstnání v roce 2016 uvedenou jako 1 - 12 2016, tzn. žes byla zaměstnaná celý rok 2016. To, že jsi byla od září na neschopence se nikam neuvádí. Do přiznání si můžeš dát jako odčitatelnou položku poskytnuté dary nad 1.000 Kč, zaplacené úroky z hypotéky, zaplacené životní pojištění, pokud jsi v odborech, můžeš uplatnit odborové příspěvky až do výše 3.000 Kč. Na všechny tyto částky musíš mít oficiální potvrzení, které se přidává k přiznání v originále 🙂

rehulev
autor
14. bře 2017

Nic jineho uz odpocitavat nechci, jen ty dane z platu... dite ma pritel na sebe, hypoteku taky on, dary jsem zadny nedavala, zivotko nemam... takze mi staci jen ten jediny papir?

@xpila
@mata2hari

xpila
14. bře 2017

@rehulev Ano, jen tenhle jeden papír.

rehulev
autor
14. bře 2017

Dobre dekuju holky...👍

rehulev
autor
14. bře 2017

Snad mi na financaku uz poradí, kam to v tom papiru zapsat 🙂

xpila
14. bře 2017

@rehulev S tím moc nepočítej, vzhledem k datu mají teď plno práce. A ty to máš naprosto primitivní, na netu je spousta návodů. Vyplň si to tady, je to přímo od Ministerstva financí https://adisepo.mfcr.cz/adistc/adis/idpr_epo/ep...

rehulev
autor
14. bře 2017

Dobre, diky 😉