Roční zúčtování daní. Pracovala jsem do března, pak MD

svataterezicka
16. únor 2010

Ahoj chtěla jsem se zeptat zda někdo nevíte zda mám nárok na roční zúčtování daní když jsem loni pracovala leden-březen a pak jsem nastoupila na mateřskou (23.3.)? Vím že v práci už to účetní dělala (je to šéfova žena) ale mě nikdo nekontaktoval, tak nevím jestli jí mám volat (nechce se mi) - protože nevím jestli na to mám nárok... díky za radu

j.a.n.i
16. únor 2010

Předpokládám, že ti pracovní poměr trvá, takže na to normálně nárok máš.

jutule
17. únor 2010

Ahoj, ja take loni byla na MD a v praci na me zapomneli, tak jsem se ozvala a pocitaji se mnou. Takze by jsem jim zavolala a zitra jim tam nesu potvrzeni na odecet dani.

deeky23
17. únor 2010

ahojky holky vim ze sem asi tato otazka nepatri ale mam problem, 31:12 mi skoncila smlouva v praci jenz ja sjem otehotnela drive nez mi smlouva skoncila,marodim uz od 17,listopadu ale mudr me ted dala na novou neschopenku an rizikove,meli by mi teda po narozeni miminka platit pul roku materskou? nebo ne?

helcenka
17. únor 2010

terezičko, na zúčtování daně nárok máš, ale jestli to účetní už dělala, tak bych jí zavolala a domluvila se s ní, protože to není její povinnost a může tě odmítnout. Mě z práce normálně kontaktovali, když jsem byla na MD, jestli zúčtování udělat chci. 😉

vojtisek2007
17. únor 2010

deeky - jestli na mateřskou nastoupíš do 180ti dnů od zkončení pracovního poměru, budeš na ní mít nárok, jestli tu lhůtu 180 prošvihneš, tak bohužel, a ode dne porodu budeš mít čtyřletý rodičák....

deeky23
17. únor 2010

vojtisek: tak to dekujivlastne to stihnu protoze doktorka mi bude ukoncovat neschopenku mesic pred porodem a to akorat vychazi na 18o dni takze dekuji za radu,mela bych rodit v cervenci ale pdole vseho to bude drive tajze to stihnu ajetse kdyz mi bue doktorka ukoncovat neschopenku v osmem mesici kde uz nastoupim na materskou

vojtisek2007
17. únor 2010

deeky - na mateřskou můžeš nastoupit nejdříve 8týdnů před porodem - tak si dej pozor, aby ses vešla do těch 180dnů - byla by škoda to prošvihnout třeba kvůli pár dnům.....

svataterezicka
autor
18. únor 2010

Jojo už jsem tam volala, ale kdybych se neozvala tak na mě asi kašlou.