Sleva na dani na dítě. Může uplatňovat partner, který není otcem dítěte?

sister05
11. zář 2019

Ahoj,
Zkusím být stručná. Dosud jsem uplatňovala daňovou úlevu na dceru v práci já. Teď jsem porodila, skončila mi smlouva,jsem na mateřské. Může tuto slevu na dani uplatňovat po dobu mé RD partner, ikdyz není jejím biologickým otcem? Jsme spolu přes čtyři roky, společne bydlení ( ikdyz trvalé má jinde),čili mám dojem, že nějaký status druh, družka už je tu na místě a s tím spojené určité výhody ( doufám,že jsou). Biologický otec je bez zájmu. Děkuji za odpověď.

denca033
11. zář 2019

@sister05 mám pocit že to nejde. Přítel se na tohle taky ptal chtěl syna do daní ale protože nejsme manželé tak to nejde.

sister05
autor
11. zář 2019

@denca033 ikdyz spolu prokazatelně žijem? Sice má trvalé bydliště jinde, ale smlouva na být je na něj, mě i dítě. Jen se ptám 😂

balogis
11. zář 2019

@sister05 nemůže

hansed
12. zář 2019

@sister05 domnivam se, ze nehraje anibtakt roli to, ze nejste manzele, ale ze neni buologickym otcem ditete. Pokud by ho adoptoval a tudiz byl v rodnem liste, situace by se zmenila..

lenoulinkaa
12. zář 2019

@sister05 dítě muze uplatňovat po svatbě

denca033
12. zář 2019

@sister05 bohužel to nejde. pokud byste se vzali tak ano. to by el slevu na děti i na vás

similenka
12. zář 2019

@lenoulinkaa zeptám se... a svatba fakt stačí, i když není v RL dítěte? Děkuji za odpověď. Pekne slunečné ráno 😊

lenoulinkaa
12. zář 2019

@similenka ano, po svatbě si muze uplatňovat zvýhodnění na dítě, i když není jeho biologické.

sarkabu
12. zář 2019

Taky nam to bylo řečeno ze to nejde az po svatbě , muze pritel uplatnit slevu jak na syna ( z predesleho vztahu ) , na me a na dceru co se narodi , takze muze zadat po porodu leda na dcera az bude na světě

denca033
12. zář 2019

@similenka stačí se opravdu vzít. pak může manžel uplatnovat slevu na dítě i když není otcem. i na vás a miminko.

jajanek
12. zář 2019

Resim stejny problem 🙂 chci se zeptat Muze pritel uplatnit slevu na dite kdyz nejme manzele, ale je biologicky otec, prosim?

lenoulinkaa
12. zář 2019

@jajanek může

jajanek
12. zář 2019

@lenoulinkaa dekuji 🙂