Sleva na dani, potřebuju potvrzení, že ji neuplatňuju?

tattianka
7. led 2014

Dobrý den,prosím o radu, máme s manželem společnou hypotéku, on každý rok upaltňuje ze zaplacených úroků slevu na dani v práci a já vždy dávala účetní v změstnání podepsat potvrzení že neuplatňuju slevu já,ale pouze manžel. Nyní mi účetní v novém zaměstnání tvrdí že to nemůže potvrdit, že manžel v daňovém přiznání prohlašuje že slevu neuplatňuje nikdo jiný kromě něj.A že to prý stačí. Je to opravdu takhle?Děkuji

marjama
7. led 2014

@tattianka dělala jsem na FÚ a toto potvrzení jsme od druhého z manželů nevyžadovali 😉 Event. by vás někdo kontaktoval a chtěl to potvrzení doplnit. 😉 Oni se kdyžtak ozvou, neboj.

moudivlacek
7. led 2014

u manzela v praci staci kdyz napisu ve Wordu ze neuplatnuju bez overeneho podpisu 😉

barthia
7. led 2014

@moudivlacek u nás to samé 🙂

tattianka
autor
7. led 2014

@moudivlacek děkuju , takže mám napsat něco jako čestné prohlášení?

moudivlacek
7. led 2014

@tattianka jj jmeno prijmeni adresa r.c. ja ted presne nevim a ze cestne prohlasuji, ze neuplanuji slevu na dani ted za co u sveho zamestnavatele + podpis

dalfy
5. únor 2014

u nás stačí,že ten kdo neuplatňuje napíše čestné prohlášení, že neuplatňuje a stačí to i FÚ

dukie
6. únor 2014

No hlavně pokud máte stejné bydliště (resp. spadáte pod stejný FÚ), tak to čestné prohlášení ani není třeba, páč si to, jestli druhý z manželů uplatňuje nebo neuplatňuje, úřad zjistí jaksi sám prostým nahlédnutím k manželovi. 😎 Neb co si může ověřit z výsledků vlastní činnosti, to by obecně neměl vyžadovat po poplatníkovi...