Sleva na dani za manželku. Jaký je postup?

kamusek
4. led 2012

Hezký den přeju. Měla bych dotaz na maminky, které již v minulosti uplatňovali (vlastně jejich manžel) slevu na dani za manželku. Jaký je postup? Vím, že příjem nesmí být vyšší než 68000,- a že se do příjmů započítává i mateřská a rodičovská už ne! Existuje nějaký formulář nebo stačí, když to manžel v práci nahlásí? A co když jsem v letošním roce dostala ještě proplacenou 14denní dovolenou? Budou to nějak zjišťovat? Nebo musím přinést z mé práce potvrzení? Moc děkuji za kažou zkušenost.

denousek
4. led 2012

manželovi to vyřizovala účetní v práci..a mu to přišlo na účet..účetní by to už mela vědět at se zeptá v práci..

ivvi
4. led 2012

V práci si požádej o potvrzení o zdanitelných příjmech a tam bude uvedená ta proplacená dovolená, sečti si to s tou mateřskou a pokud jsi neměla jiné příjmy např. z úřadu práce.... a vejdeš se do 68tis.Kč, tak manžel si požádá v práci tím, že v růžovém prohlášení na str. 4 tě vyplní (jméno,RČ, od - do), (některé účtárny můžou po něm chtít třeba tvé čestné prohlášení, že vlastní příjem v roce 2011 nepřesáhl 68tis.Kč). Snad to píšu správně 😉

copa
3. únor 2012

holky, po manželovi chce účetní v práci ode mě nějaký doklad ze sociálky, že jsem neměla jiný příjem než z rodičáku? prý mi to dají na sociálce - je to opravdu tak?

maudn
3. únor 2012

já mám příjem nula a podepisovala jsem akorát prohlášení, který manžel myslím sepsal sám na pc, že můj příjem byl menší než XY.

mates22
3. únor 2012

obávám se, že je to na té které účetní, někomu stačí čestné prohlášení, že příjmy nepřesáhly 68000,-, jinde chtějí potvrzení z práce, nebo i ze sociálky.......taky jsem se rozčilovala, ale lepší snad je si to vyběhat, než se dohadovat a rozčilovat