• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

23. března 2017 
Ahoj nenašla sme nic o tomto.
Jsem od srpna vdaná ted sme se dozvěděli že se bude vracet dan manžel jí muže uplatnit tím že já jsem na rodičovské a jsme manželé.
Je to pravda prý to je asi 24 000,- rok.Máte někdo zkušenosti,
Bylo mu řečeno v učtarně že mám jen napsat čestné prohlášení že jsem na rodičovské a nevydělala jsme si víc jak 68 000,- hrubeho.
Že prý by nám to měli vrátit za celí rok i když sme nmanželé od srpna.
Má něco na tu částku vliv?
14. led 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
krejcerice - jojo, je to tak, manžel si tě může uplatnit jako vyživovanou manželku, napíšeš čestné prohlášení, že jsi v roce 2009 neměla příjem vyšší než 68tisíc
přesně : částku 24 840 Kč ročně, jestliže Vaše manželka, která ve zdaňovacím období nebo v jeho části nebyla držitelkou průkazu mimořádných výhod III. stupně (zvlášť těžké postižení
s potřebou průvodce) – průkaz ZTP/P (dále jen „průkaz ZTP/P“), žije s Vámi v domácnosti a nemá vlastní příjmy (podle § 35ba odst. 1písm. b) zákona) přesahující částku 68 000 Kč ročně.
Jestliže vyživujete v domácnosti manželku při současném splnění podmínky uvedeného vlastního příjmu jen několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, daň snížíte o částku 2 070 Kč za každý kalendářní
měsíc, na jehož počátku jste manželku vyživoval.
Nic nepíšou o tom, že by se částka měla snižovat, když nejste manželé celý rok...tak třeba to někdo ví přesnějc...
14. led 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A myslíte, že by se ta sleva na dani mohla počítat i na manželku, která studuje? :slight_smile: Když nemám ten příjem 68.000?
14. led 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
lucy - ta sleva je na každou manželku, která nemá svůj příjem nad těch 68tisíc....tak asi jo
14. led 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky jojo je to pravda,my se brali v červenci a jelikož jsem měla malé příjmy(byla jsem na rodičáku a pak jsem pracovala jen na půl úvazku)tak manželovi vrátili 24 000kč :wink: :dizzy_face: nic se nekrátilo.
jen jsem napsala čestné prohlášení :slight_smile:
14. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
takže rodičák se do příjmů nepočítá????? Protože to je 7 600,- * 12 a to je 91 000,-.....díky moc za info !!! :slight_smile:
14. led 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojtisek2007 - teda rozhodně to nevím přesnějc, ale osobně bych tohle:

Jestliže vyživujete v domácnosti manželku při současném splnění podmínky uvedeného vlastního příjmu jen několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, daň snížíte o částku 2 070 Kč za každý kalendářní
měsíc, na jehož počátku jste manželku vyživoval.

pochopila tak, že se to krátí, jelikož před svatbou nejsou manželé, tudíž nemohl vyživovat manželku...
14. led 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to taky tak pochopila...brali jsme se v srpnu...takže by mu měli vrátit 2070x4 měsíce....září, říjen, listopad, prosinec :grinning: To by bylo vážně super...
14. led 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani mě taky před svatbou nevyživoval a dostal to zpět za celý rok!!!! :wink: Možná to bude tím,že se nikdo neptal,kdy jsme se brali :grinning:
gabcos jojo rodičák se do příjmů nepočítá,jen mateřská :wink:
14. led 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
j.a.n.i - já to chápu tak, že pokud splní těch 68tisíc např. v květnu - tak do května si může jí odečíst, protože ji vyživoval, pak už ne, ve v tom smyslu kdy se brali
14. led 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozumim tomu tak ze az se bude vyplnovat danove priznani, tak ja napisu cestne prohlaseni ktere se k tomu prilozi a na zaklade toho nam to vrati?
14. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
say - ano
14. led 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti,dekuju. jeste me napadlo, plati to i kdyz mam rodicak na 3 roky? kdyz to vynasobim:7600x12, tak se do 68 tisic nevejdu :sweat_smile:
15. led 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
sayst rodičák se do příjmů vůbec nepočítá :wink:
15. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
say - rodičák se do příjmu nepočítá, jen mateřská :slight_smile:
15. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha :slight_smile:. takze ted jsem defacto bez prijmu :slight_smile:
super,diky za rady :slight_smile:
15. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
say - teď ano, ale v roce 2009 jsi asi nejspíš pobírala mateřskou - tak ta se jako příjem počítá
15. led 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
vojti to jo,ale jen asi 5 mesicu a mela bych se do toho teoreticky vejit,musim to jeste spocitat :slight_smile:
15. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
say - určitě si to spočítej, ať pak není průšvih :wink:
15. led 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
AhojkY, takze kdyz jsem od konce ledna 2009 do pulky srpna 2009 byla na materske, tak si ji spocitam a kdyz to prekroci 68 tis., tak si me mamzel nemuze uplatnit,jo?
15. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendulka - přesně tak
15. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo, tak to mame smulu :frowning2:
15. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
az teda pristi rok az budu mit prijem nej ten rodicak, ktery se tam nepocita
15. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky musime mit stejny trvaly bydliste? Pac to my nemame :unamused:
15. led 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dludli: My taky ne a ani mít nebudem a nebyl jediný problém loni. :slight_smile:
Letos nám vrácené daně dost píchnou, kvůli mimču. :slight_smile:
15. led 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže vám dám ted nové informace mluvila jsem se známou co dělá učetní.
Za rok 2009 se vrací něco kolem 24 000,-
s tím ale že musíte být manželé + na rodičocské a nevidělat si za rok víc jak 68 000,-
vrací částku podle togho kolik dal manžel za rok záloh na daních.
Pokud dal jen třeba 10 000,- tak vám dají 10 000,-
pokud dal 30 000,- dají 24 000,-atd.........
16. led 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V příštím roce to ale nbude už ca 24 000,- ale kolem 16 000,- :angry:
poslanci to snížili
16. led 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ASANNA-vy jste nemuseli doložit oddací list?
my ho musíme + v tom přiznání je i kolonka jak dlouho mnažel manželku vyživoval.

taky si právě myslím že dají jen za srpen,září,říjen,listopad,prosinec.když sme se brali 7.srpna
ale učetní říká že to nemá vliv na to kdy sme se brali i kdyby sme se brali v prosinci tak dostanem to za celí rok tak nevim uvidí se až to přijde.
16. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dludi nemusíte mít stejné trvalé bydliště,my taky nemáme :wink:
krejcirice,ne nedokládali jsme oddací list.Jen to čestné prohlášení a šmitec :slight_smile:
16. led 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, na www.mesec.cz ->
24 840 Kč/rok na manželku (manžela) pokud nemá vlastní příjmy přesahující za zdaňovací období 38 040 Kč Pokud jste manželi jen několik měsíců pak sleva bude 2070 Kč za každý měsíc na jehož počátku je manžel vyživován.

takže pozor, ne 68 tis., ale 38 tis. Kč ..
16. led 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
petrusan-nevím kde ste to četla ale na měšci jsem našla ttěch 38 tis.na rok 2007 ted když si stahnete formulář na vyplnění na tento rok už to tam píše 68 tisc.od 2007 se to změnilo
17. led 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 38
Tvůj příspěvek