• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

6. listopadu 2016 
@dajda Jojo, přesně tak.
24. led 2012 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@dajda nemocenská se počítá, takže nic :frowning2: Jen to dítě, případně životko apod.
24. led 2012 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
nemocenská a PPM se počíta.nepočíta se RP,podpora v nezamestnanosti
24. led 2012 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Prosim vas a nevite nekdo, jestli se muze odecist dan i v pripade, ze nejsme manzele, ale bylime v jedne domacnosti.
26. led 2012 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš velkými písmeny".
@kapradina sleva se vztahuje výslovně na vyživovanou manželku/manžela, ne na někoho s kým člověk "jen" žije. :wink:
26. led 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Prave ze nekde ctu, ze to nejde a nekde zase pisou, ze to jde. Kluci maji pritelovo prijmeni. No nic, zitra cesta na financak to jisti :D
26. led 2012 v 10:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nepiš velkými písmeny".
@kapradina Motáš 2 věci...
Sleva na vyživovanou manželku - jde pouze na manželku / manžela, nikoho jiného.
Sleva na dítě - může partner uplatnit, pokud je v RL uveden jako otec a žije s váma v domácnosti, manžel to být nemusí.
26. led 2012 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, poradíte mi, do kdy je potřeba o tu slevu na vyživovanou manželku požádat?
26. led 2012 v 11:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i tak diky
26. led 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@janula28 No, pokud si děláte daně sami, tak v DP do 31.3., pokud dělá zúčtování zaměstnavatel, tak tam je myslím potřeba o to požádat do 15.2.
26. led 2012 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@janula28 No, pokud si děláte daně sami, tak v DP do 31.3., pokud dělá zúčtování zaměstnavatel, tak tam je myslím potřeba o to požádat do 15.2.
26. led 2012 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, můžu si dát do daní odečet úroků z úvěru, když jsem do května byla na mateřské a od června jsem na rodičáku? díky
30. led 2012 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli si mě může dát partner do daní, když jsme se nevzaly, žijeme spolu, máme dceru a já jsem na rodičovské dovolené?
30. led 2012 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@werry No a od čeho by sis ty úroky chtěla odečítat, když si žádné daně nezaplatila?
30. led 2012 ve 21:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrosik56 Nemůže, jmenuje se to odečet na manžela/manželku, tudíž musíte být manželé.
30. led 2012 ve 21:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, myslite, že si to může manžel podat, když pobiram sirotci důchod?
31. led 2012 v 07:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@merilllyn když jsi vdaná, tak nemůžeš pobírat sirotčí důchod, ne? A pokud bereš sirotčí důchod, tak zase nejste manželé, že? A určitě nemáte dítě, protože to bys brala mateřskou nebo rodičák a určitě né sirotčí důchod :sunglasses:. Takže ani jedna podmínka není splněna...
31. led 2012 v 07:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Můžu jeden dotaz?
Pokud manžel zaplatil za rok 2011 např. 20000 daně na zálohách, odečte si dítě a manželku na RD, tak mi to "hodilo" vratku daně podle kalkulačky 23000.
Je to možné, nebo se daň vrací pouze do výše, kterou odvedl?
PS: čísla zatím nejsou reálná, zkoušela jsem to s loňskými příjmy, které jsou podobné letošním.
31. led 2012 v 16:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@elvira No, obecně se daň vrací pouze do odvedené výše, ale výjimkou je odpočet na dítě, ten může jít i "do mínusu" říká se tomu pak daňový bonus, takže je to možné :slight_smile:
31. led 2012 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@evulina77
kdybych nebyla vdana, tak se tady neptám. Představ si, že vdana jsem a mam dve deti a studuji tudíž mohu pobírat sirotci důchod!

Zaskočilo mě jakým stylem jsi mi odpověděla teda.

Měj te se pěkně
31. led 2012 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@merilllyn No, pokud ten důchod máš menší než 68 tis. za rok, tak si tě odepsat může, jinak ne. To předpokladu, že si jinak celý rok brala pouze rodičák a neměla si žádnou brigádu, ale tu při dvou dětech a studiu nepředpokládám.
31. led 2012 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i - moc děkuju. :wink:
1. únor 2012 v 07:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i Jo děkuji, manžel už to má vyřízené. :slight_smile:
1. únor 2012 v 08:45  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky. jani prosím tě, potřebovala bych poradit. Dle tvých pokynů, mám doma tedy potvrzení o příjmech z práce od září, z ÚP jsem teď donesla papír kde je napsano potvrzení o době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání a poskytování podpory(od dubna do září) ale už tam nikde není uvedeno kolik mi bylo vyplaceno - to nevadí? A taky mě teď napadlo, tak od dubna do září mám papír z UP, od září do konce roku z práce, ale co do toho dubna? nemám k tomu mít ještě papír, že jsem do dubna byla na RD? Moc děkuju za info Zuzka
1. únor 2012 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@xsuzzi Jé, přiznám se, že už nevím co jsme řešili :pensive: tvoje DP, nebo co přesně?
1. únor 2012 v 16:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i - jani daně :grinning: :slight_smile: :grinning:
ptala jsem se co všechno potřebuju za papíry k čestnýmu prohlášení pro manžela, když jsem do dubna byla na RD, od dubna do září na UP a od září do ledna v práci a jak mám napsat to čestné prohlášení, tak si psala, že čestně prohlašuji, že jsem v roce 2011 neměla vyšší příjem než 68 tis. takhle ju? :slight_smile: a doložit k tomu papír z úp o vyplacení podpory a od září příjem, ale co do toho dubna? To není nic třeba? To jsem byla ještě na RD :slight_smile:
1. únor 2012 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@xsuzzi Rodičák je sociální dávka, ta se tam nezapočítává, takže papír netřeba :slight_smile:
1. únor 2012 v 19:06  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, no já jen, aby si neřekli, že co dělala do dubna? .-) a tak to z UP stačí tedy jen ten doklad, i, když tam není napsané kolik mi bylo vyplaceno? :slight_smile: jinak moc díky :slight_smile:
1. únor 2012 v 19:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@j.a.n.i měla bych taky dotaz. V roce 2011 jsem byla v lednu pár dnů ještě na MD, poté jsem čerpala dovolenou u zaměstnavatele a RD. Celkový příjem za MD a proplacenou dovo nepřesáhl těch 68tis. Na dani jsem zaplatila z té dovo cca 4.500,-, účetní mi říkala, že když podám DP (ale nemám povinnost, že ?), dostanu všechny tyto peníze zpět. Dotaz ale je, zda si může zároveň uplatnit i manžel na mě celou tu částku na vyživovanou manželku, když bych sama DP podávala a uplatňovala slevu na sebe jako poplatníka. Nevím, jestli to se sebou souvisí nebo míchám dvě věci dohromady... :slight_smile: Předem moc díky za odpověď.
1. únor 2012 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,
můžu se zeptat, nevíte, zda je nutné přikládat potvrzení z ÚP o tom, kolik jsem brala rodičák? Celý rok jsem byla na rodičáku, stejná výše.
8. únor 2012 v 11:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucianas rodičák se do těch 68tis. přece nepočítá
8. únor 2012 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek