• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

23. března 2017 
@babka díky fakt jsem se hodně bála :slight_smile:
31. led 2014 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den, poradíte mi prosím někdo, jak by stačilo napsat to čestné prohlašení , že jsem nepřekročila 68000? Stačí ručně ? :unamused: :slight_smile:
3. únor 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čestné prohlášení 2013

jméno, r.č.:..............................
bytem ...........................
prohlašuji, že veškerý vlatní příjem v roce 2013 nepřesáhl 68 000 Kč

Vystaveno dne ………………………………….

Podpis ……………………………………………
3. únor 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dalfy Jééé , děkuji jste zlatá...)))
3. únor 2014 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý den, chtěl bych trošku poradit, pokud by ste věděli. Chtěl bych na manželku uplatnit slevu, ale vůbec nevím jak, co vyplnit. Účetní mi říkala, že to lze i za poslední 3 roky si nechat uplatnit tu slevu pozpátku. Vrtá mi však hlavou, které roky jsou myšleny? ( 2010,2011,2012 ? ) nebo je to ( 2011.2012.2013 ) a píšou se všechny tyto DP na stejný "brďo" nebo se musí zvlášť nějak extra vypisovat ty předchozí 2 roky ( + poslední rok tedy zase jinak ) ? Co se týče příjmů manželky tak ta nevydělala, respektive neměla za poslední 3 roky hrubou mzdu více jak 68 000.
5. únor 2014 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám dotaz, prosím, přítel taky dostal papír k vyplnění že jsem neměla daných 68tis. příjem, je myšleno jaký příjem? Když pobírám rodičovský příspěvek a příspěvek na bydlení, tak bych tu hranici překročila, nebo je myšlen jiný příjem?
5. únor 2014 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do vlastního příjmu se nezahrnuje:
- přídavky na děti, příspěvek na bydlení, rodičák, (PPM ano - pozor na to), dávky pěstounské péče (výjimka je odměna), porodné, pohřebné, dávky soc. péče a dávky v hmotné nouzi, .......

Pokud ještě nemáte příznání za rok 2013 tak můžete dodatečně uplatnit rok 2010,2011 a 2012 pokud by jste měl už 2013 podáno jako,že asi ne tak byste mohl jen 2011,2012. Do těch 68 tis. se nepočítá pouze hrubá mzda...
5. únor 2014 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@quadrax dobrý den, je to škoda nechat propásnout, vím že to budou určitě roky 2011,2012,2013. :sweat_smile: . At Vás v práci navedou. Jestli paní je na rodičovském , tak určitě dostanete pěkné vracení.
5. únor 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dalfy tak PPM taky? já myslela, že to se do příjmu zahrnuje a jen rodičák ne :astonished: A dneska mi přišlo z práce potvrzení o zdanitelných příjmech a měla jsem tam jen to co mi počítali jako dovolenou a propláceli mi to ... A nevíš jak je to když jsem zaměstnanec a pak i OSVČ (vedlejší činnost), kdy jsem živnost měla přerušenou půl roku, ale za těch "aktivních" půl roku jsem stejně nic nevydělala, musím teda podávat daňové přiznání a ty přehledy pro ČSSZ a ZP? Předloni jsem byla jen a rodičáku + OSVĆ, ale výdělek taky mizivý a na FÚ mi paní řekla, že pokud mám příjmy do 15 tis., tak prý přiznání podávat nemusím a jenom jsem jim tam podepsala nějaké čestné prohlášení... ale na ZP a ČSSZ jsem ty přehledy dávala, tak nevím :-/
5. únor 2014 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud máš PPM tak ten musíš započítat. Rodičák je dávka soc. podpory ale PPM jde z nem. pojištění. Záleží odkdy jsi měla PPM. S tím OSVČ ti moc neporadím dělám mzdovnku v prav. firmě.
5. únor 2014 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohu se zeptat pocita se do prijmu.................. ,vyzivne na deti?????
5. únor 2014 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@d.aniela1 Výživné jé pro dítě a do vlastního příjmu manželky se nezahrnuje. Ale částka,která je nad rámec výživného se zahrnuje
6. únor 2014 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dalfy co maa chapat jako nadramec???dostavam na kluky vyzivne a mam rodicak nic vic,,a amnzel si zada na dane za me,,
6. únor 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to netuším s tím jsem se nesetkala. Vím, že kamarádka má vyživné na dítě a to prostě tam nezahrnuje.
6. únor 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, tak jsem tady zase, jinak za předchozí odpovědi děkuji. Chci se zeptat, ohledně té slevy na manželku je nutné aby ty vzory byli podle roku ? ( i zpětně teda ) Například nejnovější je teď vzor myslím 19. anebo to záleží pouze na tom jak jsou tedy vyplněné. ( tedy není nějaká návaznost na to, když to chci 3 roky nazpět aby byli například vzor 19,18 a 17. ).
10. únor 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile:
Chtěla jsem se zeptat,z čeho se vypočítává ta hranice 68 000kč/rok-jestli z čisté mzdy,z hrubé mzdy nebo ze zákl.výp.zál.daně?
10. únor 2014 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Z hrubé mzdy, tady je to docela dobře napsáno celé http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/dane/clanek.phtml?id=629986
10. únor 2014 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuza01 ,.......................takže ta superhrubá mzda se na výplatní pásce uvádí proč? :confused:
Jestli jde opravdu jen o hrubou mzdu,tak bychom se do toho letos ještě vešli. :wink:
10. únor 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Superhrubá mzda je základ pro výpočet daně z příjmů. Je to hrubá mzda plus sociální a zdravotní pojištění placené zaměstnancem (tato pojištění se počítají z hrubé mzdy).
10. únor 2014 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hami84 ,.......................takže se opravdu mohu spolehnout na to,že se těch 68 000kč/rok nevypočítává ze superhrubé mzdy,ale pouze z hrubé mzdy?
10. únor 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Tak pokud nevěříš odpovědi na foru, tak se zeptej na finančáku, nebo si to nech udělat od nějaké daňové poradkyně, ta ti za to bude i ručit.
10. únor 2014 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Hezký den, mám dotaz - manžel mi donesl své daň. přiznání a mám tam vyplnit zdaňovací období od - do, na které na mne budeu platňovat slevu. Je to 2012-2013 nebo 2013 - 2014?
A ještě bych se chtěla zeptat. pobírala jsem 4měsíce PPM, pak už jen rodičák, platím si životko - myslíte, že by mi něco vrátili nebo nemá ani cenu si daňové přiznání podávat?
A můžu si i já podat přiznání, když si na mne bude manžel dělat odpočet? Moc děkuji za odpověď :slight_smile:
10. únor 2014 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karotky Určitě z hrubé mzdy - jsem účetní, něco bych o tom měla vědět :wink:
10. únor 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hami84 A můžete prosím poradit i mne - viz. příspěvek nad Vámi :slight_smile: Děkuji moc
10. únor 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka A z čeho by ti to životko měli vracet, když si na daních nic neodvedla. A zdaňovací období je rok 2013.
10. únor 2014 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Já právě nevěděla, jestli se tam nějak počítá mateřská nebo ne, ale myslela jsem si to. Moc děkuji :slight_smile:
10. únor 2014 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka Mateřská se počítá do těch 68tis. na to jestli si tě může uplatnit manžel, ale jinak ne, protože se z ní žádné daně neplatí (stejně jako třeba z neschopenky).
10. únor 2014 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka Myslím, že j.a.n.i už vám to zodpověděla :slight_smile: Pokud jste vloni nepracovala, tak není důvod podávat daňové přiznání. Neodváděla jste daně, není co přiznávat.
10. únor 2014 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@haniiicka ještě mě napadlo, jestli jsi mezi mateřskou a rodičákem nečerpala dovolenou. Z té by se daň odvedla a pak by mělo smysl si daňové přiznání podat. Jinak ne.
10. únor 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji holky :slight_smile:
10. únor 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek