Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

krejcirice
14. led 2010

Ahoj nenašla sme nic o tomto.
Jsem od srpna vdaná ted sme se dozvěděli že se bude vracet dan manžel jí muže uplatnit tím že já jsem na rodičovské a jsme manželé.
Je to pravda prý to je asi 24 000,- rok.Máte někdo zkušenosti,
Bylo mu řečeno v učtarně že mám jen napsat čestné prohlášení že jsem na rodičovské a nevydělala jsme si víc jak 68 000,- hrubeho.
Že prý by nám to měli vrátit za celí rok i když sme nmanželé od srpna.
Má něco na tu částku vliv?

amallie
20. led 2011

@misu jinak banka posila potvrzeni o zaplacenych urocich, kde jsou ucastnici uvedeni s rodnymi cisli, takze pokud tam nejste oba, nejde to nijak doplnit podle me

moudivlacek
20. led 2011

@misu zdravím Kralupy, tady taky Kralupy 🙂 ja bych se asi taky bala,presne,delaji kontroly,nahoda je blbec a ta pokutá by byla silena ☹ myslela jsi to tak,jako zfalsovat hypo smlouvu?

shaula
20. led 2011

@katiz Pokud by opravdu neměl další položky, pak asi 24 tisíc. Samozřejmě za předpokladu, že na daních odvedl dost na to, aby bylo z čeho vracet...

@benjik Já myslím, že v rámci ročního zúčtování počítat dítě za celý rok...

benjik
20. led 2011

@shaula díky,mě znejistila jak se tu pořád píše o odečtu na dítě. A to by v podstatě měli vyplácet skoro celou slevu jak mi to vyšlo při zkušebním vyplnění dan. přiznání,páč muž měl za rok na dan bonusu vyplacených jen pár korun

katiz
20. led 2011

@shaula super 🙂) potěšila jsi mne.. když odpočítává uroky, darování krve a přízpěvek pro Unicef a pojistky tak vím kolik vraceli loni, na mne si odpočet dává poprvé

bulinka
21. led 2011

Prosím Vás o radu, napsala jsem manželovi prohlášení, že jsem v loňském roce neměla žádný příjem. Ale manžel dostal to daňové prohlášení na vyplnění domů, mám vyplnit tu kolonku na zadní straně, že si na mě uplatˇuje slevu na dani nebo to mzdovka vyplní sama až dostane do ruky to čestné prohlášení?
Děkuji za odpověď

giselka
21. led 2011

ahoj holky 😉 nevíte někdo, jak je to s vrácením daně, když manžel měnil zaměstnání? To si musí žádat u obou zaměstnavatelů zvlášť?

vojtisek2007
21. led 2011

@giselka ne žádá u toho, u kterýho je zaměstnaný k 31.12 a od toho předtím dostane potvrzení o zdanitelných příjmech, které odevzdá do současného zaměstnání

giselka
21. led 2011

Díky 😉 Já jsem na tohle blbá 😀

mkr
21. led 2011

@bulinka z jakýho důvodu to dostal domů?

bulinka
21. led 2011

Spíš mu to dala do kanclu ať to podepíše až bude mít čas a on to vzal domů, aby mu do toho nikdo nekoukal 😀

giselka
21. led 2011

ještě mám jednu otázku, když si mm loni platil životní pojištění, zrušil a od letoška založil u jiné pojišťovny, může si žádat za ten loňský rok?

bulinka
21. led 2011

@giselka Musí mu, ale přijít domů potvrzení od té pojišťovny kolik zaplatil. Pak si to může uplatnit

giselka
21. led 2011

@bulinka díky 😉 potvrzení mu přišlo, jenom jsem nevěděla, jestli to není jako u stavebního spoření - pokud to zrušíš předčasně, musíš tu slevu vracet

bulinka
21. led 2011

Tak to si nejsem jistá, ale jestli to pojištění zrušil už loni, tak by mu neposílali to potvrzení, kdyby si to nemohl uplatnit.

giselka
22. led 2011

@bulinka on si to platil do konce roku, od ledna má u jiné pojišťovny. To potvrzení mu už poslali, ale právě nevím, jestli má nárok, i když to zrušil. Ale zase hned založil nový, tak snad by to mělo být jedno. Já se v tomhle fakt nevyznám 😅

bekulkamama
23. led 2011

holky prosím dotaz....... do příjmů se počítá celá MD aj s PPM? nebo jak ?propláceli mi dovču a musím to sečíst, jestli si mě manža odepíše...☹

shaula
23. led 2011

@bekulkamama PPM ano, RP ne.

bekulkamama
23. led 2011

no pokud vím tak RP je rodičák ten se vyplácí až po půl roce až do 3 let prostě do konce co jsem doma že ale MD je mateřská prvních 6 m. a PPM je peněž. pomoc v mateřství co mi doplácela sociálka k MD jen 6 m.....? tak jak teda?:

giselka
23. led 2011

@bekulkamama PPM - peněžitá pomoc v mateřství - je to, co ti sociálka vyplácí 28 týdnů, počítá se z platu, pak se vyplácí rodičák. PPM se bere jako příjem, rodičák ne.

luca30
23. led 2011

Holky poradíte mi některá jak zjistím pod které OSSZ spadám, jelikož naše firma má sídlo jinde než já pracoviště, spadáme pod Brno.Vím, že neschenky atd. zasíláme na Veveří 5, ale tentkrát u Kubíka my přišlo vyjádření ohledně PPM z jiné pobočky a to Gajdošova 7.Potřebuji udělat změnu ve výplatě PPM a nevím kam mám napsat tu žádost.Asi bych si tam měla zavolat že? Mě jde o to, že to zaměstnavatel teprve min. týden poslal a nevím jestli už to úřednice budou mít zaevidované, jediné co mi zatím řekli po telefonu, že změnu výplaty musím provést písemně.Díky i když je to mimo téma...

bekulkamama
23. led 2011

@giselka jo jenže o PPM jsem si žádala navíc páč jsem měla málo peněz, jsem z toho magor, já dostávala půl roku peníze podle výši platu ale že sem měla málo tak sem na pracáku žádala navíc i o PPM a to se zatrhlo jen v případě že sem nedosáhla celé částky nároku a proto mi to tím (i zpětně) doplatili, a to se jmenovalo PPM , asi sem fakt tupá 😀

bekulkamama
23. led 2011

@luca30 to by mělo být dle sídla fi, ale bych si tam zavolala

giselka
23. led 2011

@bekulkamama ppm se počítá z platu, pokud to vychází míň než 7600, tak to sociálka doplatí. Jestli to tak máš, tak se nemusíš bát, že by vám nevrátili daň 😉 A buď v klidu, já jsem na tyhle věci taky blb 😀

bekulkamama
23. led 2011

@giselka jj jen ty termíny mě popletly, tak sem to měla! jenže mě proplácely hoooodně dovolené na formě a to se prej počítá takže to musím sečíst ale vypadá to že mi to o fous vyjde! 😉 díky

vendulka
23. led 2011

chtěla bych se zeptat na jednu věc, která s tímto souvisí.Jestli jsem správně pochopila, tak pokud si mě manžel chce uplatnit v DP,tak jsem si za rok 2010 nesměla vydělat víc jak 68 tis. čistého,ale pokud byly nějaké brigády s částkou dejme tomu 10 tisíc, tak si mě uplatnit může, nějak to dokládat ten příjem nemusím, ne?Stačí jen napsat to čestné prohlášení, že jsem si nevydělala víc jak těch 68 tis.,ano?
Díky za odpověď 🙂

giselka
23. led 2011

@bekulkamama jo, dovolená, nemocenská, to se všechno počítá, ale to bys musela mít opravdu moc dovolené. Tak ať vám to vyjde 😉
@vendulka pochopila jsi to správně, nesmíš mít příjem vyšší než 68 tis. příjem dokládat nemusíš, stačí čestné prohlášení 😉

marzim
24. led 2011

Měla bych prosbu, jak zjistím kolik dostaneme vráceno na daních (při uplatnění slevy na daň na vyživovanou manželku).
Do daní dává manžel i syna, hypotéku a živ. pojistku. Děkuji

vojtisek2007
25. led 2011

@marzim to záleží na tom, kolik za celý rok už na daních odvedl, jestli teda vůbec nějakou odváděl, když má odpočet na syna...nedá se obecně vpočítat, kolik by mu měli vrátit...to bys musela po výplatnicích sečíst základ daně, potom kolik na daních odvedl, zohlednit hypotéku a živ.pojistku a syna....a uvidíš...

vojtisek2007
25. led 2011

@marzim to záleží na tom, kolik za celý rok už na daních odvedl, jestli teda vůbec nějakou odváděl, když má odpočet na syna...nedá se obecně vypočítat, kolik by mu měli vrátit...to bys musela po výplatnicích sečíst základ daně, potom kolik na daních odvedl, zohlednit hypotéku a živ.pojistku a syna....a uvidíš...