Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

krejcirice
14. led 2010

Ahoj nenašla sme nic o tomto.
Jsem od srpna vdaná ted sme se dozvěděli že se bude vracet dan manžel jí muže uplatnit tím že já jsem na rodičovské a jsme manželé.
Je to pravda prý to je asi 24 000,- rok.Máte někdo zkušenosti,
Bylo mu řečeno v učtarně že mám jen napsat čestné prohlášení že jsem na rodičovské a nevydělala jsme si víc jak 68 000,- hrubeho.
Že prý by nám to měli vrátit za celí rok i když sme nmanželé od srpna.
Má něco na tu částku vliv?

vojtisek2007
2. únor 2011

@j.a.n.i no nemůžu to najít, ale tenkrát jsem to někde našla a i mi to potvrdili na fú...od tý doby se řídím podle toho... 😔

j.a.n.i
2. únor 2011

@vojtisek2007 Mě to právě přišlo nejasné i z oficiálního výkladu co vyšel v nějakém věstníku ministerstva... i když mě to může být fuk, manželé nejsme a asi ani nikdy nebudem...

akculina
3. únor 2011

Holky prosím vás a do kdy vůbec mají být odevzdaná ta daňová přiznání na FÚ???Je to zase do 31.3.???Díky

vojtisek2007
3. únor 2011

@akculina ano 🙂

akculina
3. únor 2011

Ahojky.mockrát děkuju za odpověď.Nebyla jsem si tím jistá.Teď už jsem klidnější,že to v pohodě stihnem😀

ferinka
4. únor 2011

Hmmm účetní tvrdí manžovi, že do 15.2. 😠
Holky mi tohle zjistili až letos, že si mě manža může odepsat,ale samozřejmě mohl už loni a že se nejedná o malou částku... 😖 Nevíte někdo jestli jde zažádat i zpětně???

zirafka105
4. únor 2011

Feri - jestli se nepletu, tak do 31.3. to plati pro ty, co si podavaji priznani sami na financak.
Pokud dane delaji manzelovi v praci, tzn. ze mu pripadny preplatek prihodi ke mzde a pak si to sami vyridi s financakem, tak tam je ta lhuta o neco kratsi 😉

ferinka
4. únor 2011

@zirafka105 aha díky a nevíš jestli to jde teda zpětně???

moudivlacek
4. únor 2011

@ferinka ja dost pochybuju, ale samozrejme nevim,zavolala bych si na fú 😉

vojtisek2007
4. únor 2011

@ferinka jde, manžel by si ale sám musel podat opravné daňové přiznání.....v práci mu to zpětně už neudělají a když se žádá o vrácení daní v práci, je lhůta pro podepsání a dodání všech dokladů do 15.2. pokud si poplatník podává daň.přiznání sám, tak do 31.3.

verbalinka
4. únor 2011

@ferinka jde to, našim to minulý rok vraceli a bez problému 😉

ferinka
4. únor 2011

Holky díky moc,skusí oběhat finančák a snad to půjde 😉

namibu
4. únor 2011

vztahuje se to na jakoukoliv manželku, která neměla příjem 🙂 tedy přijem nad 68 tisic za rok, ale myslim, že ma odectou jen pomernou castku za dobu, kdy jste manželé..protože u ěti to tak funguje..odecita se sleva pouze za mesice, kdy uz bylo mimčo v rodine...

ferinka
4. únor 2011

Holky ještě jsem se dívala na to zpětné proplacení,protože mateřskou jsem měla malou(cca 5.5 tis),tak mi jí do těch 7.600,- dopláceli,ale ten doplatek se do toho nezapočítává, jestli jsem to dobře prostudovala,protože ten doplácí už jiný úřad???

vojtisek2007
4. únor 2011

@ferinka přesně tak, započítává se ti tam jen ta mateřská co ti chodila z OSSZ, ten doplatek z ÚP se tam nepočítá....

jajik25
4. únor 2011

@vojtisek2007 Ahojky taky mám jeden dotaz.PPM jsem brala do 10 dubna,zbytek mi doplácela sociálka tak by mě zajímalo jestli se do toho počítá za ten měsíc celá častka (tedy 7600) nebo jen ten doplatek ze sociálky (to dělalo zhruba dva tisíce)?Díky

vojtisek2007
4. únor 2011

@jajik25 ne počítá se ti do toho jen mateřská , kterou ti vyplácela OSSZ - ten doplatek kolem 2tisíc jak píšeš z úp se nepočítá

nika.82
7. únor 2011

@vojtisek2007 ahojda, mohla bych se tě taky optat, je vidět že tomu rozumíš 😉 od 6.září jsem na mateřský, vím že se do těch 68.000 hrubého vejdeme, stačí manželovi do práce moje čestné prohlášení že jsem nepřesáhla tuto částku nebo musí být nějaké potvrzení z ossz kolik přesně jsem mateřkou pobírala? Moc děkuju a omouvám se jestli otravuju 🙂

hedik
7. únor 2011

http://www.ucto2000.cz/default.htm ahojky tady zasílám odkaz protože i já jsem to řešila a hledala a nevím zda se tím neopakuji ale je tam co je třeba atd

vojtisek2007
7. únor 2011

@nika.82 stačí když napíšeš čestné prohlášení, žádné příjmy dokládat nemusíš

moudivlacek
7. únor 2011

@vojtisek2007 ucetni u manzela v praci zadne potvrzeni nechce,ze manzel svym podpisem uz na tom ruzovym formulari strvzuje,ze jsme mela prijem mensi nez 68 000,je tam na to primo kolonka,staci to? diky

nika.82
7. únor 2011

@vojtisek2007 jé díky moc 🙂 @moudivlacek no manžel mi povídal taky že neví proč to prohlášení mít ale já mu stejně radši dám, to by byla škoda pak o ty korunky přijít... a ať si s tím ta jejich účetní pak dělá co chce

vojtisek2007
7. únor 2011

@nika.82
@moudivlacek to prohlášení být nemusí, stačí když to manžel podepíše, ale někde to chtějí, tak je to lepší...aby to měl zaměstnavatel v pořádku při případné kontrole na fú....

vojtisek2007
7. únor 2011

@nika.82
@moudivlacek jinak ano na tom co podepisuje v práci manžel - PROHLÁŠENÍ poplatníka daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti a z funkčních požitků - aby mu udělali vyúčtování, tak tam je oddíl I odstave 3, kde se vyplňujou jak děti - pokud uplatňuje tak i manželka (ta je až na druhé straně, děti jsou na první straně dole a uplatnění slevy jna manželku e na str.4 hned nahoře.....) takže to by mělo stačit, ale zaměst. se radši sichrují tím čestným prohlášením....

kdyby si ho někdo chtěl prohlídnout 🙂
http://cds.mfcr.cz/sys/cds/scripts/tiskopisy/ti...

nika.82
7. únor 2011

@vojtisek2007 téda opravdu díky moc, je super jak to všechno víš 😉 já to prohlášení určitě raději manželovi dám 🙂

katarina82
7. únor 2011

@vojtisek2007 Opožděně díky za odpověď 🙂

benjik
10. únor 2011

Holky dotaz,dnes manžel volal do bývalé práce,kde byl měsíc,že potřebujeme potvrzení k daním a oni mu řekli,že je to zbytečné,že u nich na dani nic neodvedl,navíc to bylo jen na dobu určitou,takže mu to nedají. Já ale myslela,že při podání dan. přiznání se počítají všechny příjmy za celý rok od všech zaměstnavatelů. Jak to teda je, máme je nahánět,aby nám to dali nebo to nepotřebuji? Nemám totiž žádný jiný papír,kde by byla výše mzdy a odvodů za ten měsíc.

j.a.n.i
10. únor 2011

@benjik Pokud to nebyla dohoda o provedení práce s výdělkem do 5000,- tak se to do daní rozhodně dává, takže bych na ně naběhla, ať to koukají stvořit... a když nebudou chtít, tak bych je klidně nahlásila na FÚ - není možné, že třeba manžela nenahlásili? a proto mu teď nechtějí dát papír... jestli má smlouvu, tak bych si to nenechala líbit.

benjik
10. únor 2011

@j.a.n.i smlouvu má,je to klasický prac. úvazek na 40 hodin týdně jen byl na dobu určitou. Nahlášený byl,to si pak i zjištoval. No my tam musíme i kvůli razítku na přídavky,tak po nich budu dupat. Jen nevím,proč řekla,že to nepotřebujeme.

ferinka
10. únor 2011

Tak na letošek (r. 2010) to máme odevzdané a už máme oběhané i úřady a všechna potvrzení za ten rok 2009 zpětně,jsem na tu jejich účetní pěkně naštvaná,protože za ten rok 2009 by nám měli vrátit ještě přes 20 tis,bych se z toho pos.... kdyby jsme to nezjistili ☹ Ale bylo to vyřizováního 😠
Holky moc díky za rady všem,pomohly jste,hlavně Vojtisek,ty by jsi si měla z toho brát procenta 😀 😀 😀