Vracení daně na manželku na rodičovské. Máte zkušenost?

krejcirice
14. led 2010

Ahoj nenašla sme nic o tomto.
Jsem od srpna vdaná ted sme se dozvěděli že se bude vracet dan manžel jí muže uplatnit tím že já jsem na rodičovské a jsme manželé.
Je to pravda prý to je asi 24 000,- rok.Máte někdo zkušenosti,
Bylo mu řečeno v učtarně že mám jen napsat čestné prohlášení že jsem na rodičovské a nevydělala jsme si víc jak 68 000,- hrubeho.
Že prý by nám to měli vrátit za celí rok i když sme nmanželé od srpna.
Má něco na tu částku vliv?

zuzankast.
8. únor 2010

ahojky ve spolek 🙂
neni tu zminka o PORODNEM, to se pocita do prijmu nebo ne? diky moc za odpoved

smoulinka.ciko
8. únor 2010

zuzanka...tak to by mě taky zajímalo. Ale ja sy myslím že se to nepočítá. Uvidíme

j.a.n.i
8. únor 2010

taky myslím, že se nepočítá, ale 100% to nevím

jajik25
8. únor 2010

Ahoj holky tak jsme byly na tom finančáku a abych pravdu řekla vyřešilo se to aniž by jsme musely něco vyběhávat.Na finančáku nám daly akorát daňový přiznání,to vám podepisuje manžel v práci.Kvůli potvrzení o vyplácení PPM jsme raději zajely na sociálku která mi vyplácí mateřskou,to jsem nakonec vůbec nepotřebovala protože chvíli na to nám volala manželovo účetní a řekla nám že už nemusíme nic vyběhávat,že už je všechno potvrzený a tak.Čestný prohlášení prý měla podepsaný už od manžela takže jsem nemusela dávat ani to.Teď akorát čekáme až se nám ozve účetní kvůli daním za rok 2008.V tom roce manžel dělal v jiné firmě takže ještě uvidíme.
Abych vám pravdu řekla tak tomu sama vůbec nerozumím a jsem ráda že se to nakonec vyřešilo takhle.
Ještě jedna věc,je možný že každý zaměstnavatel může chtít něco jinýho.
Asi jsem vám moc nepomohla ale je třeba se na to raději pořádně zeptat a nenechat se odbýt!!!!

jajik25
8. únor 2010

Jo a to porodný se podle mě asi nepočítá protože to je jednorázová platba,ale raději se ptejte!!!

belzicka
9. únor 2010

Ahojík zdravím no tak sem včera volala na finančnák a tam mi řekli že se to vyřizuje do 31.3 a z práce od manžela účetní bude chtít doklady oddací list pak od úřadu práce od kdy do kdy sem na pracáku z pracáku neberu nic ale potřebuje to tak sem zvědava kolik dostaneme spátky

lucie15
10. únor 2010

Ahoj, asi si letos nebudeme moci uplatnit odpočet, přestože jsem byla celý rok 2009 na rodičovské, brala jsem pouze rodičovský příspěvek a žádné jiné příjmy jsem neměla, ale matka mi v průběhu roku darovala půlku bytu / paradoxem je, že ho musela koupit ona, protože na ní byl napsaný dekret, ale platila jsem ho já a mám na něj i úvěr /. Podle toho,, co jsem našla na internetu do příjmu manželky patří i dary získané v daném období / další paradox – opravdu nevím, jak mi tento dar vylepší moji finančni situaci /. Byt máme zapsaný na katastru v úplně jiném městě, než podáváme daňové přiznání. Máte někdo zkušenosti s tím, jestli FÚ prověřuje tyto věci? Když jsem četla zákon, tak tam vysloveně dary uvedené nejsou, ale vykládá se to asi tak, že se do vlatního příjmu zahrnují. Už mi z toho jde hlava kolem. Všude se řeší , jestli tam patří finanční příjmy jako je mateřská a rodičovský příspěvěk apod. 😔

sajma
11. únor 2010

ahoj, poradí mi prosím někdo? pročetla jsem to tu celé, ale jde mi z toho hlava kolem ☹ . do června 2009 jsem byla zaměstnaná, pak jsme nastoupila na mateřskou, která byla do 24.12.09, od té doby pobírám rodičovskou. co mám vlastně dát manželovi do práce, jaké potrvzení? účetní z práce mi napíše přijmy do června a pak? děkuju moc za odpověď 😉

misicka85
11. únor 2010

SAJMA - tak pokus jsi byla zaměstnaná a pak měla mateřskou tak jsi měla příjmy větší jak 68tis ne? Takže si tě manžel uplatnit nemůže...až příští rok, to budeš celý rok 2010 na rodičovské,ta se do příjmů nepočítá,tak to už si tě uplatnit bude moct 😉

kacka.va
11. únor 2010

sajma: než jsem to napsala, tak už odpověděla misicka 🙂

sajma
11. únor 2010

děkuju holky! na co ale potřebuje manžel do práce moje zdanění nebo jak se tomu říká, od mojí účetní?

mrnous81
11. únor 2010

Dobrý podvečer,potřebovala bych poradit v této věci: Manžel byl téměř 10 měsíců nezaměstnaný,ale po celou dobu pobíral z ÚP podporu (dělal si rekvalifikaci),počítá se to do příjmů ? Jinak příjem celkem za rok 2009 má cca 12 tisíc.Pokud by se podpora v nezaměstnanosti nepočítala do příjmů,to znamená,že si nemůže podat daňové přiznání a ani to "málo" nám nevrátí ???Jinak já celý rok byla na rodičovské,bez jiných příjmů,máme 2 malé děti, k uplatnění úroky z hypotéky a úroky z úvěruz z lišky. Předem děkuji.

kacka.va
11. únor 2010

sajma: a nechtějí to u manžela třeba kvůli tomu, že si ty neuplatňuješ dítě?

sajma
12. únor 2010

kacko - to vůbec netuším, asi ale ano

vojtisek2007
12. únor 2010

sajma - asi opravdu chce čestné prohlášení, že si ty neuplatňuješ dańové zvýhodnění na dítě.....protože když jsi půl roku pracovala + půl roku mateřská = rozhodně vyšší příjem než 68.000,- tudíž manžel nemůže uplatnit slevu na tebe jako na vyživovanou manželku....tak tam zůstává jen to zvýhodnění na dítě....které může uplatnit od srpna

mariekaterina
13. únor 2010

taky jsem z toho vedle sebe..... účetní mi poslala potvrzení o zdanitelných příjmech za loňský rok, ( necelých 10měsíců jsem byla na rodičáku, pak měsíc na nemocenské a měsíc mateřska) a vyšlo mi nula příjmů. Tak nevím jak to tu čtu, píšete, že se mateřská počítá do příjmů, ale mi nic nezapočítala.... tak jak to je?? Počítá se nemocenská a mateřská do příjmů????? Opravdu od účetní mám v příjmech NULU.... doufám že to nespletla ☹
Díky z aodpověď 🙂

vojtisek2007
13. únor 2010

marie - od zaměstnavatele tam nemůžeš mít vyplněno nic, protože ti asi nemocenskou a mateřskou vyplácelo sociálka.....do příjmu se počítá jak nemocenská tak mateřská, rodičák ne - takže za ty dva měsíce jestli jsi neměla víc než 68.000 tak napiš manželovi do práce čestné prohlášení a je to, může si tě uplatnit, stejně jako vaše dítě - na to taky napiš čestné prohlášení, že si na něj neuplatňuješ daňové zvýhodnění.

mariekaterina
13. únor 2010

no 14 dní nemocenské mi platí zaměstnavatel, nebo ne?? Tak bych to tam měla mít aspoň napsane. A nemusím mít nějaký papír ze sociálky?? Určitě jsem neměla víc jak 68 tis 🙂 ☹

vojtisek2007
13. únor 2010

nemusíš mít žádný papír ze sociálky, stačí to čestné prohlášení 😉

mrkvicka79
14. únor 2010

Já tedy nevím,jak to kde funguje,ale jednou jsem to prohlášení psát musela a další rok jsem na něj zapomněla a nikdo jej nepotřeboval.Ale letos jej zase raději píšu.Ale chtěla jsem se zeptat,počítá se do toho pracák?

belzicka
15. únor 2010

Ahojík tak už papíry dal manžel účetný sme zvědaví kolik nám vráti a jak to dlouho trvá jak to pošlou nevíte??? ja sem musela jít na pracák aby mi dala papír že sem na pracáku ale nepobíram ni a oddací list okopírovanej tak fakt se tešíme na penízky ale kolik vráti nevíme

vojtisek2007
15. únor 2010

belzicka - jestli si manžel žádal o vyúčtování daní v práci, měl by mít tu vratku v následující výplatě, tzn. v únorové co se vyplácí v březnu, jestli jste si dávali přiznání sami na FÚ, tak tam vyplácí od 1.4. (do 31.3. más možnost daně podat) a vyplácí se podle abecedy, my jsme tak uprostřed a vždy kolem 18. dubna bylo vyrovnáno....

belzicka
16. únor 2010

vojtisek2007. dekuji za odpověd no učetní to odevzdávala na FÚ, tak nevím no uvidíme ahojík

j.a.n.i
16. únor 2010

vojtisek2007 - teda, to je ale ošklivá diskriminace nás co jsme od Z 😢 jsem si říkala proč jim to vždycky tak dlouho trvá...

belzicka
16. únor 2010

j.a.n.i ahojík tak ted sem to nepochopila 😕

j.a.n.i
16. únor 2010

belzicka - to byla reakce na vojtisek2007, že přeplatky vyplácejí finančáky podle abecedy, mě totiž chodí až ke konci dubna, někdy dokonce začátkem května...

valentynka
16. únor 2010

ahojky,
můžu se prosím taky optat ?
počítá se do těch 68.tisíc i vyrovnání daní ,který mi přišlo v únoru 09 ?
a jestli to chápu dobře, tak já jsem na mateřské byla do května 09 a od června jsem na rodičovským př., to znamená,že si manžel na mě může uplatnit odpočet za 6měsíců ( červenec až prosinec ) ??
celý rok si na mě uplatnit nemůže že ?

moc děkuju za odpověd 🙂

vojtisek2007
16. únor 2010

valentynka - vyrovnání daní se do příjmů nepočítá - a ty jsi na té mateřské do května za těch 5měsíců měla víc než 68.000kč - jestli ano, pak si tě manžel nemůže uplatnit vůbec - ani od června do prosince, protože jsi za kalendářní rok překročila hranici těch 68.000 - ale jestli jsi těch 5měsíců na mateřský měla míń, může si tě manžel uplatnit celý rok... 😉

valentynka
16. únor 2010

vojtíšku, já jsme si za těch 5měsíců vydělala 64tisíc a k tomu vrácení daně kolem 8 tisíc.

já si myslela,že tedy si může uplatnit jen těch 6 měsíců,ale tohle je super zpráva 🙂

moc Ti děkuji, jsi hodná 🙂

belzicka
21. únor 2010

Ahoj chci se ještě zeptat už sme to vyřidily za dan a do kdy přídou peníze poštou neví někdo???