Vrácení daní na manželku, komu částka ze zákona připadá?

domkour
26. čer 2013

Holky prosím o radu.. manžel si v daňovém přiznání uplatňoval vrácení částky 24 840 kč na manželku( na mě ) pobírám rodičovský přízpěvěk a tudíž jsem nedosáhla příjmu 68.000 daně již došly, ale na jeho účet, který byl v dan.př. uveden---- prosím ale komu tato částka ze zákona připadá? manželovy nebo mě???? děkuji mooc za radu

blanka.k
26. čer 2013

@domkour Manžel pracuje = odvádí daně a má nárok na "slevu" na vyživovanou manželku, takže jsou to oficálně jeho peníze. Ovšem účet , který tam napíše, nikdo nezkoumá, jeslti je jeho nebo milenky od sousedů 😀

petrajurinova
26. čer 2013

@domkour pokud nemáte úředně vyřízené zrušení bezpodílového spoluvlastnictví manželů, tak peníze patří Vám oběma dohromady - v rámci společného jmění manželů.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Bezpodílové_spoluv...

domkour
autor
26. čer 2013

@petrajurinova děkuji moc... 😉

domkour
autor
26. čer 2013

@blanka.k děkuji moc.

senkor
25. říj 2015

Vrácení daní na manželku .Počítá se do příjmu i podpora v nezaměstnanosti.
Děkuji moc Lenka.

paluska82
28. pro 2015

Ahoj, chtěla bych si spočítat sama daně, které mi bude dělat zaměstnavatel. Ale ráda bych si to překontrolovala. Pracovala jsem celý leden a únor. Z března jen pár dní. Propláceli mi 25dní dovči, takže mám výplatnice, ale když jsem si zkoušela udělat daňové přiznání, zasekla jsem se v kolonce měsíčního daňového bonusu podle & 35d. Můžu se prosím zeptat, kde to najdu na výplatnici? Nebo co to vlastně je 🙂 Moc děkuji.

indigirka
28. pro 2015

@paluska82 Nejjednodušší to budeš mít, když si stáhneš interaktivní formulář na daně v excelu (bývá vždycky na Idnes na začátku ledna) - u každé kolonky je polopaticky napsáno, odkud to číslo opíšeš, počítá se to samo a nepotřebné kolonky jsou neaktivní. A měla bys od zaměstnavatele dostat potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2015, z toho se berou ta čísla.

paluska82
28. pro 2015

No právě že jsem to zkoušela všechno zadat do tohoto formuláře z idnes. Veškeré údaje jsem ale čerpala z výplatnice. Ona mi ta personální potvrzení posílat nebude, protože to bude dělat ona sama. Mě pošle jen ten růžový formulář. Proto jsem se ptala, jestli ten bonus jde nějak vyčíst z výplatnice, nikde jsem to totiž nenašla ani nevím z čeho by to mělo být. Tak jestli mi nějaká personální odbornice na to mohla odpovědět 🙂))) díky moc.

luj89
28. pro 2015

@domkour Z logiky věci patří tomu, kdo je zaplatil, tj. manžel. Nebylo by moc fér nechat muže celý rok pracovat a pak si ještě nárokovat tuhle částku..

deinax
18. bře 2016

Dobrý den, můžete mi někdo poradit jestli mám nárok na vrácení daní od manžela těch 24 000 Kč když beru rodičovský příspěvek jenom a manželé jsme teprve 31.10 2015 mám nárok na celou částku nebo jen od toho desátého měsíce co jsme manželé???? Budu moc ráda za odpověd DĚKUJI !! 🙂 😅

fifina86
18. bře 2016

@deinax jen od doby, co jste manželé.

deinax
20. bře 2016

Děkuji 🙂 a za každý měsíc by to mělo být 2000 kc že? tak že dostanu jen za listopad a prosinec 4000 ?