Vrátí mi daně za 2016? Od konce ledna jsem byla na PN

baruu1206
30. led 2017

Ve firmě jsem od roku 2014 normálně na smlouvu. 29.1. 2016 jsme šla na neschopenku kvůli těhotenství a 30.6. 2016 mi skončila smlouva a já 1.7. 2016 šla na mateřskou. Když půjdu k účetní si zažádat vrátí mi něco nebo ne???
Fakt se v tom nevyznám ☹

mlynkova85
30. led 2017

Podat žádost musíte tak jako tak. Nejsem si úplně jistá,ale prvního půl roku jste jakoby zaměstnaná a odváděla jste v lednu daně takzě něco by Vám vrátit mohli. Koukněte na nějakou kalkulačku. Já jsem loni byla od ledna do září na úřadu práce a vraceli mi na daních 12000 ale dostala jsem odstupné 3 měsíce.

j.a.n.i
30. led 2017

@mlynkova85 Podat žádost nemusí, není povinností si nechat zpracovat zúčtování daní nebo podávat DP, pokud neměla žádné jiné příjmy, než z toho jednoho zaměstnání s podepsaným prohlášením poplatníka...

j.a.n.i
30. led 2017

@baruu1206 To záleží, jak vysoký máš plat... najdi výplatní pásku za ten leden a podívej se, kolik ti bylo strženo jako záloha na daň, to by ti vrátili.

mlynkova85
30. led 2017

@j.a.n.i to je pravda,ale počítala jsem spiš s variantou že tak jako tak se tento papír musí každý rok podepisovat,takže tam stejně za účetní musí jít 🙂 nebo jsem to měla takhle jenom já?

marcicek84
30. led 2017

@baruu1206 - vrátí ti pouze to, cos na daních v lednu zaplatila, přiznání ti zpracuje účetní posledního zaměstnavatele

alpakovo
30. led 2017

@baruu1206 spíše bych řešila, že pokud jsi vdaná a máš za rok 2016 méně jak 68000kč výdělek, může si tě z daní odečíst manžel a vrátímu mu částku i za tebe ;)

baruu1206
autor
30. led 2017

Moc děkuji za odpovědi 😉

mariti
30. led 2017

@alpakovo To se asi nevleze do té částky, protože se počítá plat, nemocenská i mateřská (rodičovská už ne, ale mateřská ano). Záleží samozřejmě na výši platu, ale započitatelný příjem vlastně tazatelka měla celý rok nebo skoro celý rok /nevím, kdy jí skončila mateřská/.

j.a.n.i
30. led 2017

@mlynkova85 Prohlášení poplatníka nemusí podepisovat, když nechce, takže pokud na pásce zjistí, že nic neodvedla, tak není důvod někam jezdit a něco podepisovat.

mlynkova85
31. led 2017

@j.a.n.i to je sice možné,ale jak píše tak v lednu pracovala takže asi logicky nějaké daně odvedla.
Pro mě z logického pohledu bych si daně udělala klidně sama je to jednuduché, nic na tom není a i kdyby mi měli vrátit 100 což si nemyslím tak bych do toho šla. Loni jsme toto téma řešili s manželem. Prej ať se na to vyprdnu na mějaké vracení daní a ejhle když jsem si spočítala,že mi vrátí přes 12000 tak už to viděl jinak 🙂
Dívám se na to i z druhého úhlu pohledu, co kdyby tam vznikl dluh??? Ozvou se Vám za 10 let že to je i s úrokama třeba 50000. Co potom že.

j.a.n.i
31. led 2017

@mlynkova85 Dluh tam vzniknout nemůže, to prostě u pracovního poměru nelze. A to, že pracovala ještě neznamená, že nějaké daně odvedla, nepsala kolik bere a u malých příjmů vše pokryje sleva na poplatníka. A já bych se na to tedy kvůli 100,- vyprdla, to by mě skoro víc stálo to zařizování kolem.

mlynkova85
31. led 2017

@j.a.n.i tak nevím v tomto případě sice ne,ale moje mamka před 2 roky doplácela 54 kč byla jsem z toho také v šoku, ale bylo to tak. Jeden nikdy neví. Já teda nevím pro mě vyplit papír dát do obálky a poslat trvalo asi 10 minut. Je pravda, že mám ekonomickou školu,ale není na tom žádná věda. Ale tohle je na zakladatelce jestli má zájem žádat nebo ne. A pokud to za ní udělá zaměstnavatel? Podle mého laického odhadu by zakladatelce mohli vracet tak 2000 pro mě to je tedy už dost peněz a šla bych do toho i kdyby to byla jen 100 což bude stoprocentně víc 🙂

j.a.n.i
31. led 2017

@mlynkova85 To neni laicky odhad, to je cucani si cehosi z prstu, kdyz absolutne netusis, kolik zakladatelka bere...

mlynkova85
31. led 2017

@j.a.n.i ano byl to lajcký odhad z minimální mzdy 10000 hrubého,proto jsem psala že to bude víc jak 100 kč při minimální mzdě 10000 je daň 2100. A tu by zakladatelce celou vrátili 🙂 výplatní pásku zakladatelky jsem neviděla ale počítám s tím, že každý pokud pracuje na plný úvazek má mzdu minimálně 10000 hrubého. Tak tady prosím přestaňte psát přihlouplé komantáře pokud ani nevíte kolik normální pracující člověk odvádí na daních. Děkuji 🙂

j.a.n.i
31. led 2017

@mlynkova85 No, jelikož sleva na poplatníka, kterou má ten, kdo má podepsané prohlášení poplatníka, započítávanou měsíčně, což má skoro každý zaměstnanec, je 2070,- měsíčně, tak se nám hned tvoje vratka smrskne na 30,- což je tak cena toho doporučeného dopisu... tak přemýšlím, kdo tady neví, kolik pracující člověk platí na daních a má hloupé komentáře... Nehledě na to, že hned v prvním mém příspěvku, jsem zakladatelce psala, ať se podívá na výplatní pásku, kolik na zálohu na daň odvedla a podle toho se rozhodne, zda to pro ni má smysl řešit.

evik022
18. únor 2017

Dobrý den prosim vás mám dotaz. Celý rok 2016 jsem byla zaměstnaná, ale od 14.5 do 30.9 jsem byla na PN. Daňový bonus uplatňují měsíčně do března na tři děti pak už jen na dva. Při On na daňový bonus nemám nárok, bude mi teda vrácen při ročním vyúčtování? A taky jsem z vyplatnich lístků vyčetla že jsem nedostávala celý daňový bonus ten rozdíl mi bude taky vrácen.