Zpětné vrácení daní, je možné o něj požádat?

michaela2424
24. bře 2014

Holky, potřebovala bych se na něco zeptat 🙂 Známé zaměstnavatel vždy uváděl, že jí vyplácí daňový bonus na dítě - tudíž jej při vrácení daní nikdy neuplatňovala (nevěděla o tom) ☹ Je možné, že by si o něj mohla teď zpětně požádat? Jedná se jí hlavně o to, zda to jde, když zaměstnavatel uváděl, že jí ho dává a při tom nic ☹ Děkuji za rady 🙂

j.a.n.i
24. bře 2014

@michaela2424 Nějak necháu smysl dotazu, kde ji uváděl, že ji vyplýcí daňový bonus a při jakém vrácení daní - dělal ji zúčtování zaměstnavatel nebo si sama podávala DP... přijde mi, že v tom má jak ona, tak ty pěkný guláš.

michaela2424
autor
24. bře 2014

Já to právě taky tak nějak nechápu 🙂 Ona mi říkala, že jí zaměstnavatel uváděl, že uplatňovala slevu na dani každý měsíc na jedno dítě, tudíž, jestli to dobře chápu, tak by měla mít měsíční plat o cca 1 000,- Kč vyšší, ne? Ale ona neměla a když podávala daňové přiznání, tak taky nedostala vůbec nic.

petrajurinova
24. bře 2014

@michaela2424 ať si pořádně prohlídne výplatní pásku - má tam základ daně, odpočet z daně za poplatníka (za sebe) a daňové zvýhodnění za dítě, může to být pojmenované různě (daňová sleva, srážka daně.....) podle toho jak to mají nastavené v systému, pokud má u obou těch položek nějakou částku, tak má odečtené to zvýhodnění na dítě přímo při odvádění daně každý měsíc a v ročním vyúčtování už na žádné dorovnání nemá nárok, pokud tam má každý měsíc odpočet jen na sebe, tak si může slevu z daně za dítě nárokovat v ročním zůčtování.
Ke mzdě se žádné daňové zvýhodnění nepřičítá. O ten bonus je snížená odváděná daň.

banitram
24. bře 2014

V průběhu roku jí je vyplácen bonus automaticky ve výplatě, pokud její daň je tak nízká, že nemohla uplatnit celou částku na daňové zvýhodnění na dítě ve výši 1117,- Kč. Pokud si požádala o roční zúčtování u zaměstnavatele, tak tam jí to zaměstanavetel také pohlídá - za celý rok se srovná daňové zvýhodnění i daňový bonus. Pokud si však podávala sama daňové přiznání, záleží, co uvedla ve formuláři pro FÚ. Nejlépe je vyplňovat daňové přiznání přes interaktivní formulář v PC, kam dosazujete hodnoty z potvrzení o zdanitelných příjmech včetně již vyplacených měsíčních bonusů a on si vše spočítá.... ale moc jsem nepochopila Váš dotaz, takže moje odpověď je spíš obecná

j.a.n.i
24. bře 2014

@michaela2424 Tak z ní dostaň nějaké výplatní pásky, vyfoť (začerni citlivé údaje) a pošli, dá se to podle nich zkontrolovat. Ale spíš bych tipla, že je uplatněné mít bude a to že nemá plat vyšší je jen její pocit.

michaela2424
autor
24. bře 2014

Holky, zatím moc děkuji 🙂 Zítra za ní zajdu a mrknu na to 🙂 Pak se pokusím konkrétněji rozepsat. Jste ZLATÉ 🙂 🙂 🙂

skritek_lesni
12. bře 2015

Bonus na dítě je jediná "sleva" která se odečítá do mínusu a tudíž má zaměstnanec nárok na její vrácení. Takže by se opravdu měla přičíst k platu a nebo vyrovnat jednou za rok v rámci vracení daní. Zaměstnavatel si pak může každý měsíc nebo jednou za rok požádat o vyplacení od FÚ nebo započtení s jinými daněmi. To záleží na něm není to přesně dané. To znamená, že on ty peníze dostane od FÚ a měl by je tedy vyplatit zaměstnanci, protože mu patří a jsou určené jemu.

emisekkk
12. bře 2015

@michaela2424 ted jsem to resila. V roce 2012 jsem byla na MD a manzel si nezazadal o slevu na dani za deti,ktere s nami ziji a jsou z 1. manzelstvi. Zjistili jsme nahodne,ze si mel slevu uplatnovat. Tak jsme zadali zpetne. Lze zadat 3 roky zpetne. Byli jsme i na Financnim uradu a vse O.K.
Proste slevu na dani za deti lze uplatnirt i zpetne.

j.a.n.i
12. bře 2015

@emisekkk Všechny slevy na dani lze uplatnit až ty 3 roky zpětně...

emisekkk
12. bře 2015

@j.a.n.i jj, teď už to vím taky 😀

sylvulina
18. bře 2016

AHOJKY,jen se chci zeptat,zda se dá daňové přiznání podat zpětně.V roce 2013 jsem od dubna byla na up,do te doby pracovala.V roce 2014 jsem od ledna nastoupila do nové práce,podepsala 'růžový' papír,ale daně mi zaměstnavatel neudělal.Můžu požádat letos,doklady mám.Děkuji 😀 😎

j.a.n.i
18. bře 2016

@sylvulina Ano, můžeš

fanousek00
22. dub 2016

Ahoj mám dotaz pracoval jsem ve velké Británii asi šest let,mám 3 děti a bylo mi řečeno že mám nárok na vrácení daní za děti,když jsem na ně nepobral žádnou úlevu.nevite o tom někdo něco dekuji

jura0958
29. bře 2017

Ahoj chtel bych se zeptat minuly rok jsem marodil od 3.10. 2016 do 3.1. 2017.mam plat 25000 hrubeho a uplatnuju slevu ma dani na 2 deti.mam narok na vraceni dane a kolik asi.dik moc

tamarecka23
8. čer 2017

Potřebovala bych se zeptat jsem skoro rok na ÚP. Podávate daňové přiznání na FÚ? Mam 1 dítě ve skolce ?známá mi teď říkala ze mam nárok roky zpět si požádat ze by mi vraceli ale nevím co když jsem na ÚP děkuji

ivetprochazkova
4. únor 2019

Dobrý večer
Chtěla jsem se zeptat. Dneska jsem se dozvedela ze od roku 2016 jsem nemela zvýhodněnou daň na dítě. A když se delalo rocni zuctovani tak jsem davala papir ze přítel neuplatňuje slevu na dítě. Tak jsem stejne nic nedostala zpet. Jde to udělat zpetne. Aby to vratili za rok 2016, 2017 a 2018. Nebo jsem o to přišla. Dekuji