Co dáváte dvouročním dětem k Velikonocům?

kacka1992
4. dub 2012

ahoj co davate dvourocnim detem k velikonocíím?

crca
4. dub 2012

@kacka1992 loni byly synovi skoro 2roky a co si vykoledoval to měl,většinou nějakou čokoládku,sušenku....ve dvou letech bych to už tak nehrotila,ale podstatné bylo,že to samozřejmě nesnědl celé hned a sám,ale musel se rozdělit se ségrou, a zbytek jsem uklidila,pak jedli ještě v květnu 😉

kacka1992
autor
4. dub 2012

@crca j já mu taky delam takovy balicek sladkostí😀.-D

beruska24.9.
4. dub 2012

@kacka1992 - loni (1,5r.) šla s tatínkem po vesnici po známých, přinesli vajíčka, sladkosti, něco ochutnala, zbytek jsem uklidila a dávkovala postupně. letos to (snad) bude něco podobného (pokud nebude tatínek v práci).

kacka1992
autor
4. dub 2012

@beruska24.9. aha no já mu neco nakoupím a budu mu to davat taky postupne stejne ani nebude vedet ze naky velikonoce jsou:D

beruska24.9.
4. dub 2012

@kacka1992 - stejným způsobem řešíme čerty. nakoupí se dobrůtky, dají se za okno a pak se řekne, že tu byl nějaký hluk, že asi čerti a jde se hledat 😀 je pravda, že loni jsem byla se starší na milulášské v rodinném centru (tatínek zatím hlídal mimino) a že si hrála s čertem a andělem 😀 ale k mikulášovi ani za nic.
omlouvám se za odbočení, psala jsem jen kvůli podobnosti.

kacka1992
autor
4. dub 2012

@beruska24.9. jj dobry🙂 my sme taky na certy davaly jen sladkosti no stima detma je prace😀😀 No neco nakoupíme a dame mu to postupne 🙂

beruska24.9.
4. dub 2012

@kacka1992 - ještě mě napadlo, můžeš nějakou malou hračku. maličké bylo na čerty necelé 4m. a dostala také balíček a v něm chrastítko. i když u nás to byl spíš psychologický tah kvůli starší, ta by určitě koukala, že miminko nic nedostalo 😀 takže si myslím, že tohle se dá použít i na velikonoce.

rozarka65
4. dub 2012

@kacka1992 Děda a babička dávají na moje přání balíček ovoce...a třeba v loni dostala A. od dědy nové botky...🙂

kacka1992
autor
4. dub 2012

@beruska24.9.
@rozarka65 No hracek my mame strasne moc celou bednu a nikdo si stím nehraje to je tady zbytecne🙂 no,ale je to dobrej napad babovky naky lepsi koupíme ty co mame uz nejsou co byvaly😀😀 j ovoce to dame taky.🙂)

naty
4. dub 2012

my si děláme s malým perníčky, a udělám speciélně jemu jeden větší a ten mu pak dám...může se po nich utlouct... 😀

weri1
4. dub 2012

jelikož naši bydlí daleko, tak mu už něco dali....ovoce a hodinky dětské a taky Haribo medvídky....můj taťka neodolal a koupil čokoládku, tak jsem tatínkovi popřála dobrou chuť 😉

weri1
4. dub 2012

ale taky bych to nehrotila....když toho nesní kila 😉

ikarkulka
4. dub 2012

dneska jsem pekla perníčky - bez cukru, z pohankové mouky. nepotírala jsem je vajíčkem, ani je nebudu zdobit polevou.
koupili jsme mu dětské sušenky, špaldové, s mrkví a nějakým ovocem, taky bez cukru.
a ovoce dostane. koledovat asi ještě nepůjde.
a jestli mu někdo z rodiny věnuje čokoládu, tak mu ji prostě nedám.
já to hrotím 😀

blandik
4. dub 2012

nevím, ale četla jsem ve Fořtovi, že právě čokoláda s vyšším procentem kakaa v podstatě se dá považovat za zrdraví prospěšnou...Já mám spíše strach z té "parodie" na čokoládu, že klasicky příbuzní nakoupí nekvalitní náhražky...

beruskanula
4. dub 2012

🙂 nas malej dostane dětský sušenky, jahelný křupky, ovoce a knizky 😎 🙂

cokoladu zatim neochutnal, kdyz mu ji nekdo donese, nedavame mu ji...

radeji mu doma neco upecu 🙂 kdyz uz

ined77
4. dub 2012

u nás se taky vykoledovalo kde co, ale postupné dávkování dopadlo tak, že velikonočního mega zajíce máme ve špajzu ještě dnes 😀 .malý donesl taky pastelky a omalovánky.....to se mi líbí....nějaké to kinder vajíčko mu samozřejmě dopřeju, ale nesnáším a naštěstí i on takové ty levné nekvalitní polské čokolády 😝 .to nám tady pak leží hodně dlouho 😒 .
já dám určitě nějakou malou hračku a asi něco z papírnictví...nálepky a pod.+ pár sladkostí a samozřejmě vajíčko 🙂

majatob
4. dub 2012

ja velikonoce neresim, sladkosti dostanou kluci az az nez obejdou celou dedinu (a ja z toho nejsu zrovna dvakrat nadsena, ze toho budou mit zas pytel), takze my s Bibinkou v sobotu zalezem nekam do pokojicku, kde bude klid a ozdobime spolu vyfouknuty vajicka (budem lepit prasatka a kuratka z filcu) a pristi rok je povesime na vetvicky v pokojicku 🙂 u velikonoc se snazim jim hlavne vysvetlit proc a co slavime a dodrzet nejake tradice (aspon neco malo) aby vnimali ten duchovni rozmer velikonoc a ne jen to, ze dostanou hromadu cokolady a nacpou se k prasknuti a vlastne ani nevi proc 🙂

ikarkulka
4. dub 2012

@blandik tu "čokoládu" jsem právě měla na mysli 😉 nedělám si iluze, že by lidi tady na vsi kupovali kvalitní hořkou čokoládu. nebo vůbec všeobecně lidi, které znám a ke kterým bychom šli eventuálně na koledu.
spíš koupí ty levné zajíčky v supermarketu.

weri1
4. dub 2012

@ikarkulka až jednou zkusí "zakázané" aby se z toho nep... 🤐 🙂 😀

ikarkulka
4. dub 2012

@weri1 ? 😅

tak se pročistí no.
rozhodně lepší, než kdyby to do sebe ládoval často.

weri1
5. dub 2012

@ikarkulka to byl taky vtip.....já se snažím Beníka stravovat zdravě, ale jak píšu...nehrotím to....sem tam něco má, co druzí považují za hrůzu 😅