Co k 5. narozeninám pro holku?

heliik
9. dub 2014

Chtěla bych něco naučného. Dekuji za tipy.. 🙂

vendy01
9. dub 2014

@heliik Co např. knihu Dědečku vyprávěj od Ladislava Špačka? U nás má velký úspěch🙂

heliik
autor
9. dub 2014

vendy01 : je to ani neznám.. Ale knihy se bojím kupovat, protože se k nim neumí Týnka chovat. Buď do nich kreslí a nebo rovnou trhá listy.. Nevím jak ji to odnaucit.. I když dostane na zadek, tak stejně jde a udělá to znovu.. :(

smolinek
9. dub 2014

Co třeba takové ty lepší skládačky, jako jsou mozaiky na ty destičky. Neteř je má od těch 4 let a hodně si s tim vyhraje. Teď ji sestra koupila z Ikei tabuli s křídama. Pak jsou různý puzzlýky s číslama, skládání slov, hledání cestiček, abeceda, asi záleží co přesně naučného by sis představovala 🙂

tarra27
9. dub 2014

@heliik heled a proč se nezeptáš ji samotný, co by si ke svým narozeninám přála?? nebo u kamarádek co vidí a z čeho má radost??

heliik
autor
9. dub 2014

@tarra27 : Protože mi neřekne nic naučného. 🙂 Chce panenky, auto pro želvy, trhace atd.. Samozřejmě něco z toho dostane, ale chci taky něco naučného... Ne jen na hraní.

@smolinek : Je to je dobrý nápad ty mozaiky. 🙂 Tabuly s kridama má asi rok a půl. A to skládání slov je taky dobrý nápad.. Sice abecedu moc nedavame, ale ma ještě čas.. Každopádně díky za skvělé tipy.. 🙂

smolinek
10. dub 2014

Každý rok řeším to samé, syn mi řiká co by chtěl, ale musim koukat z jakých částí ty hračky jsou, protože dcera stále ráda hračky kouše. Tenhle rok ( k jeho 5. narozkám), jsem ho vzala do hračkářstí ať si vybere hračku sám s tím, že na to mám určitou částku peněz. Opravdu mě překvapil, protože se nevztekal, prošel hračky a nakonec si vybral velkou houkací sanitku za cca 600Kč 😀 Tak jsem mu pak koupila ještě pohár a doma měl od babiček právě ty puzzlíky a nějaké oblečení. Myslím, že tenhle styl výběru dárku nám bodnul oběma. On se cítil hrozně dospěle, že si to může koupit sám a já neřešila co mu mám koupit, aby z toho měl opravdu radost. Samožřejmě asi tohle nejde aplikovat u všech dětí, jaká bude jejich reakce nikdo neví, ale já to riskla a vyplatilo se 🙂

antarres
10. dub 2014

Kdybych znala tuto naučnou pomůcku dříve, tak bych asi pořídila už dříve. Je to pomůcka pro mateřské školky a první stupeň základky. Jmenuje se to Logico Primo a Logico Picolo. Je to plastový rámeček, do kterého se zasune karta s úkoly, dítě pomocí barevných posuvných špuntíků úkol splní (spojováním) a na druhé straně karty je pak správné řešení. Karta se tedy musí vysunout a zasunout zpět, ale obráceně. Pak zjistí, co má správně a co špatně. Těch karet je více souborů, je to na poznávání barev, číslic, rozeznávání pravé levé strany a mnoho dalšího, ale dá se to pak použít i na výuku jazyku, češtiny, dějepisu atd. Jak jsem psala, je velké množství těch karet, naše malá bude mít letos 6 let, tak to asi pořídím, ještě máme mladší dceru, která by to ještě užila. Ren rámeček stačí jeden a ty karty potom dle výběru. Myslím, že je to dobrá pomůcka. 🙂 http://www.mutabene.cz/logico_piccolo.htm

A jak jsi psala, že malá nemá vztah ke knížkám...to přijde, dětem se má hodně brzy číst, tak teď čteme pohádky před spaním, holkám nestačí jedna, ale mnohdy čtu i tři za sebou. 🙂 Chodíme do kurtu pro prvňáčky, tak tam se taky hodně dozvím, co máme s dítětem v tomto věku dělat. Z hraček u nás frčí Petshopáci, ale psíše už to u nás jde směrem té školy, zkus třeba i nějakou knížku s úkoly pro předškoláčka, já malé za správné splnění úkolu dávám razítka. 🙂 A ještě mě napadla rostoucí židle, dřevěná, bude se určitě hodit, taky už budete pak předškoláčkem. Vidím to podle našich možností, nechceme kupovat další psací stůl, tak tu výšku židle budeme asi řešit židí rostoucí, my ji budeme pořizovat teď a přinese nám jí velikonoční zajíc. 🙂))

zazana81
10. dub 2014

Předplatné předkolního časopisu ? Tam je účelem do toho psát a když to potrhá, za měsíc jí přijde další 😉

laucha
10. dub 2014

Ja bych chtela zviratko 🙂 a pokud ne to, tak knizku s nimi. Je spousta hezkych karetnich a deskovych her pro deti, co bavi i dospele... Mozna nejakou vyukovou interaktivni hru. Ja mela anglicke pexeso a farmu na pocitaci. Hrozne me to bavilo, ze si to pamatuji dodnes. Napada me, co huba? Malinke klavesy? Fletnicka?

mjanca
10. dub 2014

doporucuju hry od mindoku - zahadny hrad, zamecke schody, safari, aqua bella nebo je naucne logico primo nebo picolo 😉

krystalka
10. dub 2014

Nám se taky osvědčilo Logico Primo a ta skládačka Záhadný hrad....měl to tedy už od 3 let, ale občas to vytáhneme i teď....a to předplatné časopisu je taky fajn nápad - my teď kupujeme hlavně Méďu Pusíka, poslední dobou je tam přímo uprostřed všitý sešitek pro předškoláky a syn to hrozně rád dělá, v září jde do školy...jinak on přivítá i jakékoli pastelky, barvičky, velký úspěch měly gelové pastelky z Lidlu, miluje i jakákoli pexesa, nebo teď k narozeninám dostal ozdobné děrovačky a takové ty nůžky s ozdobnými čepelemi, že to stříhá třeba vlnovky apod., ale největší úspěch ze všech dárků měl loni, když mu bylo 5, velká koloběžka s nafukovacími koly 🙂