Dárek mimču ke křtinám. Poraďte

petrule
2. srp 2007

Ahojky, jsem tu poprvé, sama nyní plánuju teprve svatbu, ale mojí malé neteři mám jít za kmotru a nevím, co by se hodilo jako dárek pro ni nebo její mamku - moji sestru. Vůbec nevím, jak to chodí. Taky se prý dává nějaký příspěvek faráři od kmotry...???

mikca
2. srp 2007

já měla ke křtinám dostat naušničky to je docela vděčnej dárek, ale to ostatní nevím, protže se nakonec křtiny nekonali a své děti jsem křtít nedala.takže to ostatní nevím

kulicka
2. srp 2007

nausnicky jsou vdecna vec. My ted nasli andilka strazneho z kristalu a kridylka z kamene podle mesice narozeni. K zaveseni na krk. Pak se daji koupit talismanky, nebo sosky svatych podle jmena jako patroni 😉

cina
2. srp 2007

my jsme měli kmotry dva a dostali jsme od nich moc hezký řetízek s křížkem z bílého zlata, je to pěkná památka. O tom příspěvku nic nevím, ten jsme dávali my jako rodiče...

gedren
2. srp 2007

Helenka dostala od jedne babicky (ne ke krtinam, to neabsolvovala, ale normalne k narozeni 🙂) stribrnou lzicku, to je myslim celkem tradicni fajn darek...

mebedik
2. srp 2007

ahojky, my sme si dali Karin pokrstit a od kmotry sme dostali nausnicky a nejake oblecenie a od kmotra sme dostali oblecenie az pomaly do 2let.A fararovi sme dali zakusky a babicka s dedkom dali 300sk.No a este sme dostali od kmotra krasnu izbovu kvetinu v kvetinaci vysoku 50cm ovesanu hrackami a maslickami.Bolo to uzasne,ani sme nevedeli ze pod hrackami je chudak kvietok.papa

tiki
2. srp 2007

Zdisa dostala od kmotry (moji sestry) nadhernou plysovou opici. Mne to prijde pro to dite stokrat lepsi, nez kdyby dostala nejakou sochu sv. Zdislavy. My jsme sice praktikujici katolici, ale proti ruznym kycovitym soskam a obrazkum mam sve vyhrady 😉 .
Co se tyce prispevku, myslim, ze to asi zalezi na farnosti. Nekde nechtej nic, nekde rejzujou, jako vsude. Ale myslim, ze by prispevek mel davat ten, kdo krest domlouva - jestli Ty jako kmotra nebo rodice...

petrule
autor
3. srp 2007

Díky moc za rady, je to pro mne inspirace... 🙂 Snad něco vyberu...

zirafka105
18. čer 2008

Dárek ke křtinám...

ladida.l • 17. listopad 2007 v 17:30
Ahoj. Zajímalo by mně, jaké dárky se dávají dítěti ke křtinám, pokud je tam člověk pozván. Ne ovšem jako kmotr. Poraďte prosím, co jste darovali, popř. dostali. Děkuji.
(snad tu už takové téma není, ale vyhledavač mi nic nenašel)

jusnina • 1d • 19. listopad 2007 v 11:36
my dostali hračky, peníze, oblečení, pleny.

malok • 19. listopad 2007 ve 14:12
Tak synovec dostal od kmotra zlatý řetízek.My jsme mu nakoupili hračky a jako dárek jsme jim nechali namalovat z jeho fotky obraz. Jinak co vím: zlaté náramky, vytvořené foto album, oblečení.

tiki • 1d • 19. listopad 2007 ve 14:42
Zdíša dostala asi deset kilo plyšáků, nějakou knížku, dvoje dupačky, prostě klasické věci, co Ti přiveze návštěva, když se přijede podívat na děcko.

zonja • 2d • 19. listopad 2007 v 16:08
tak my dostali plyšového ikeáckého slona od kmotra, od rodičů zlatý řetízek a penízky, blahopřáníčko a hrneček s krtkem

nikitazak • 2d • 20. listopad 2007 v 09:54
ja povazuju za hezky a symbolicky darek zlatou minci: www.zlate-mince.cz/CRM_Me_Narozeni_ditete.htm

xsipm04 • 1d • 21. listopad 2007 ve 23:05
My jsme dostaly spoustu zlata od rodiny, naušniči od babičky a kmotrů, oblečky a tak, ale nejvíc originální dárky mi připadaly dárečky dva:

Stříbrná lžička, na kterou zezadu nechaly vyrýt jméno a datum narození děťátka. Prý se dříve dávaly dětem stříbrné lžičky, že měly léčivý účinek. Koupily jí prý ve starožitnostech.

Kamarád, který šel single a nevěděl, co vybrat, tak tomu jiná naše kamarádka poradila, ať koupí nějaké dobré víno a dá ho děťátku s tím, aby mu ho rodiče schovaly až do 18tých narozenin, no a že o těch děťátka 18tých narozeninách už z něj bude kvalitní archivní víno na kterém si pochutná. Kamarád si to břebral tak, že čím tvrdší, tím lepší a dal Nellče slivovici. Ať jí to prý schováme. Tak nevím, jestli to taťka vydrží 😀

misicka455 • snž • 15. březen 2008 ve 14:11
Holky a poradťe když člověk jde jako kmotra co koupit dítěti, je to kluk? Přemýšlela jsem nad zlatým řetízkem a potom třeba k roku krížek na ten řetízek a nebo něco originálnějšího?

anatanka • 1d • 15. březen 2008 v 15:22
Ja myslim, ze zlato se dava hodne, ale spousta rodicu by asi (zvlast na kluka) privitala neco praktictejsiho.

janah. • 3d • 15. březen 2008 v 15:31
Já tedy nevím,ale my i pro kluky si říkali o měsíční znamení. Kmotr to nějak nestíhal a tak jsme na druhý dostali asi peníze. Jinak jsme žádný extra dary nedostávali. Ani si nějak nevzpomínám... Ale ten tip se stříbrnou lžičkou mi přijde super!! 😀

misicka455 • snž • 15. březen 2008 v 16:08
No já bych zase nechtěla být moc praktická, spíš aby byla nějaká vzpomínka.
Je to druhý dítě a druhej kluk takže věcí doma mají habaděj. Ta lžička mi taky přijde docela dobrá.

llucinka • 1d • 15. březen 2008 v 16:22
misicko: Matěj dostal od jedné kmotry řetízek z bílého zlata, ale takový jako až bude větší. Kmotr a naši se složili na jídelní židli, pak naši dali ještě peníze a kmotr koupil suprové autíčko na hraní, co v něm může jezdit, až bude umět sedět, botičky a plno dalších věcí. Jinak jsme ještě dostali přívěšek, knížky, peníze atd. 😉

llucinka • 1d • 15. březen 2008 v 16:24
misicko: Ale možná bych se zeptala rodičů, co by bylo lepší, jestli bílé nebo žluté zlato. U nás se jedni zeptali a jedni ne a teď má Matěj z každého jedno 😒

misicka455 • snž • 15. březen 2008 ve 20:32
Tak to jo asi se optám. Dík

milwa • 1d • 15. březen 2008 ve 20:59
Od znamych dostala mala hraci deku s hrazdickou, obleceni, hracky. Od pribuznych zlaty retizek, minci, nausnicky.
Nausnicky jsou u nas trochu provar, nemeli jsme v umyslu nechat ji propichnout usi. Jeste to zvazim, ale moc se mi do toho nechce.

Kmotr ji dal detskou bibli. S kmotrou jsme se domluvili a ona ji nechala u jedne malirky namalovat obrazek s krestni symbolikou.
Ten obrazek mi prijde jako pekna upominka. Idealni je obrazek krestniho patrona a nebo tak jak ona dostala jen nejaky krestni motiv.

cipin • 34tt • 16. březen 2008 v 16:27
Manža byl za kmotra zrovna včera, tak jsme dávali zlatý řetízek s křížkem a k tomu hodinky (on na nich dost ulítává, takže to být muselo 😀 )

Druhý kmotr dal zlaté naušnice, tak se to dobře sešlo. Ostatní donesli nějaké hračky, dětskou knížku, zlatý náramek s vyrytým jménem, zlatý medailonek...
musilka2 16. březen v 16:35 | Příspěvek byl smazán adminem. Nebyl v souladu s pravidlem Nenadávej.

misicka455 • snž • 16. březen 2008 v 19:29
To byli dva kmotři? Jsem myslela, že je vždy jen jeden?

milwa • 1d • 17. březen 2008 v 09:37
Muzou byt dva. Obvykle je to pak kmotr a kmotra. Ale jeden staci.

misicka455 • snž • 17. březen 2008 v 17:48
aha to jsem nevěděla 😉

marselina • 1d, 16tt • 18. březen 2008 ve 13:54
kubíček dostal zlatý řetízek s příveskem a penízky

belanna.st • 37tt • 18. březen 2008 ve 23:38
Ahojte mi jsme se normálně zeptali rodičů co by chtěli a oni že zlatý řetížek s přívěškem to nechají na nás...rači jsme se zeptali než dávat něco co se jim nebude hodit....jinak bych se chtěla zeptat, chtěla bych mimčo nechat pokřtít, ale já nejsem křtěná.manžel je...půjde to?do kostela nechodíme...

misicka455 • snž • 19. březen 2008 v 11:48
Já si myslím, že určitě. U nás já jsem pokřtěná a manžel ne a taky budeme chtít naše dítě nechat pokřtít.

pavla4
2. únor 2012

Ahoj, taky jsem řešila tenhle problém, já jsem křtěná ale do kostela nechodím ale chtěla jsem darovat něco víc. Našla jsem stránky jednoho výrobce které mě úplně nadchly a koupila jsem své malé neteřince Ochranného andělíčka.http://www.madonky.cz/
Je to česká rodinná firma a můžeš si vybrat i jestli chceš stříbrný rámeček nebo zlatý, mají krásné stránky a velký výběr. Rozhoduju se že koupím i nějakou madonku pro moji maminku, bude mít teď v březnu narozeniny.
A ještě odpověď pro balannu, myslím že vůbec nevadí pokud ty sama křtěná nejsi ale budeš chtít nechat pokřtít mimčo.

kleae
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaela1414
4. led 2013

Jako zajímavý nápad mi přijde darovat kojeneckou lahev s vybroušeným jménem.

pochybnaexistece
7. říj 2015

Ten nápad s nějakým lepším vínem, které rodiče dítěti schovají do osmnáctin, mi přijde skvělý 🙂

neyki
16. srp 2016

Jak zde již bylo řečeno, náušničky bývají pro tuto příležitost opravdu vděčným dárkem. 🙂

hanina6241
8. zář 2017

My jsme na křtiny vybrali na babyset.cz . Dárky se předávaly až na následné oslavě a myslím. že dárek z plenek a dalšího kojeneckého zboží v takhle roztomilém balení překvapil a nadchl všechny zúčastněné 🙂