• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dárek pro holčičku k 2. narozeninám. Poraďte

11. srpna 2016 
:slight_smile: Ahojte všechny mamči holčiček,malá bude mít za necelý měsíc 2 ročky a přemýšlím,co ji k narozeninám koupit.Napadl mne kočárek,takový ten střední,ne úplně velký,docela ráda si hraje s panenkou a krmí ji a obléká apod.Pak mne napadla kuchyňka s nádobíčkem.Odrážedlo,trojkolku máme.prosím o vaše zkušenosti s čím si vaše holčičky v tomto věku rády hrají.Někdy se totiž představy maminky o vhodné hračce a dítka dost odlišují. :wink: :slight_smile: :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak bych ráda něco,co nám nebude v bytě jen zbytečně zavázet. :dizzy_face: :grinning:
25. bře 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj fish: málá dostala kočárek , kuchynku a vysavač, dost si stim hrála , hlavně když jsem vysávala tak malá taky.Dělá to zvuky jako vysavač pravej a to se jí líbylo moc :slight_smile: :slight_smile: Mužeš jí koupit ještě malí nákupní vozík a nebo se prodává celá sada pro malou uklízečku :slight_smile: :slight_smile:
25. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj jinula:vysavač je taky super tip.To by ji určitě bavilo.Nákupní vozík máme,ten jí koupila babička,když měla rok a už ji nebaví,tak přemýšlím,že ho na čas schovám a pak ji zase po čase bude bavit.Díky za nápad. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. bře 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak vysavač jsem právě objedala z MMB.Díky za tip. :wink: :wink: :wink:
25. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsem ráda ,malá se určitě vyřádí :slight_smile: :slight_smile:
25. bře 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte taky bych potrebovala poradit, kamaradky holcicka bude mit 2. narozky... kocarky ma, vysavace se boji.. me se docela libi treba zehlicka, pracka a tak... mate nekdo doma? na netu jich maji spoustu ale chtela bych poradi konkterni znacku se kterou jste spokojeni...
26. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fish - kuchyňka s nádobíčkem je u nás hit, tak jestli to máte kam dát, tak to můžu jenom doporučit. A pak cokoliv od Lega Dupla.
Pak z těch menších věcí mě napadá nějaký set s plastelínou (dobrá je značka Play-Doh), nějaký příslušenství k panence (vanička, nočníček, lahvičky atd.), nějaká magnetická knížka, knížka s Krtkem. To by byly tipy i pro berusku2x. Žehličku máme a je to spíš zbytečný krám.
26. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
akt si s tim nehrajou? :confused: vzdyt je to tak pekny :grinning: ja mam kluka tak se mi to libi no... ta plastelina je dobra, to je pravda...
26. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, občas něco "vyžehlí", ale žádná sláva. Je teda ale fakt, že já když byla malá, tak jsem měla taky žehličku a navíc i žehlicí prkno a vyhrála jsem si s tím prý dost, ale to jsem byla o něco starší už......
Jestli nemá plastelínu, tak tu můžu fakt doporučit, plus k tomu nějaký základní vykrajovátka, váleček, podložku.
26. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás teď jedou nejvíc puzzle - baví jí to, sesypu jí několik různých dohromady a ona soustředěně skládá. Už je na 24dílkových. Jinak lego, knížky, pokladna a hraní na prodavačku, písničky na cd... Kočárek dostala od babičky v roce a půl, takový ten "opravdový", se sklápěcí boudou a vyndavací korbičkou. Tehdy jsem se šklebila, ale musím říct, že si s ním hraje neustále, vozí si v něm medvídky, ovečky, různě je oblíká a přikrývá, taky je zapíná do popruhů, docela legrace :grinning:
26. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás frčely a frčí: kočárek + miminka a zvířátka, puzzle, modelína s válečkem a vykrajovátky, dětská doktorka v kufříku a dřevěná vláčkodráha - tu miluje :slight_smile: Pak samozřejmě knížky, písničky, pastelky a kreslení - super je magnetická tabulka na kreslení (s razítky). Kdyby bylo doma místa, tak by se zbláznila z trampolíny :slight_smile: Jo a velký úspěch má taky malířský stojan z Ikei a teď objevila kouzlo barevných kříd a čárání po chodníku :grinning:
26. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás vede kuchyňka. Dostala ji před třemi týdny k narozeninám a neustále někomu něco vaří :slight_smile: . Pořídili jsme dřevěnou od zn. Woody. Není tam toho moc, ale bohatě to stačí. Taky se docela líbily dřevěné kostky, těch není nikdy dost.....
27. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: :slight_smile: Moc vám všem děkuju,kuchyňka a vysavačuž je na poště,kočárek koupila babička:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30125502.
je pravda,že si malá ráda hraje na něco - na maminky s panenkama,ráda vaří s nádobíčkem,ale ta kuchyňka nám chybí.Co se týká té pračky,tak když jsme byli na návštěvě u známých(mají dvě malé holčičky),tak anička si s ní hrála.ona si hraje i doma s velkou pračkou,děla,že mačká "čudlíky" a točí kolečkem(naštěstí pochopila,že to může jen jako),strká do pračky věci a pak je zase do nekonečna vytahuje. :slight_smile:Takže ta pračka asi taky není špatný nápad.
Pokladna mne taky napadla,ale nejde všechno najednou. :grinning:
Akorát mne překvapila ta plastelína...co s ní takový dvouletý capart dokáže dělat? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. dub 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jo a když jsme u toho hraní,vyžadují vás taky děti stále u hraní.?Asi ano,že? :wink: :wink: :wink: :dizzy_face:
2. dub 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fish - k té plastelíně. Ze začátku samy nic, ale s maminkou můžou vyválet plastelínu válečkem, vykrajovat různý tvary, nebo jsou i takový formičky, kde se ty obrázky jakoby vytlačujou z tý plastelíny atd. My máme takovou sadu, kde jsou plastelíny, podložka, váleček, různý vykrajovátka a vytlačovátka, plastový nožíky a tak a je to vážně hit. A co vím od maminek stejně starých dětí, tak to baví všechny děti od těch dvou let.
2. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
petka, s tou plastelínou jsi mě docela navnadila, určitě to zkusíme. Nenašla bys link na tu sadu?

Jinak naše malá si umí hrát i sama, jsem za to moc ráda, a pak jen jedním uchem sleduju, jak něco vykládá ovci nebo kolíčku na prádlo a vymýšlí si různé situace. Sama se zabaví u puzzle, u omalovánek, u malování vodou, u knížek - teda ne že bych to nedělala s ní, ale když už ví jak na to, tak to zvládá i sama. Poslední dny máme nový hit - stříhání nůžkama :grinning:. To dokáže dělat třeba půl hodiny, dávám jí časopisy nebo katalogy a ona vystřihuje obrázky.
2. dub 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
minea - to bohužel ne, já to koupila v Mothercare (v tom jejich oddělení s hračkama) a pak jsem ještě dokoupila nějaký plastelíny Play Doh. Ty mají všude, třeba v Tescu. Nebo si zadej Play Doh na mimibazaru a vyjede ti toho plno.
2. dub 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Minea - a to mátě nějaký spešl nůžky pro děti? To by tu moji cácorku taky bavilo.
2. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máme dětské nůžky obyč, s kulatou špičkou. Jsou kovové, dělají se i plastové, ale tam trochu pochybuju o schopnosti stříhat :sweat_smile:. Myslím, že na nich bylo od 3 let. Jo a mají takové to "pérko", že se po dostřihnutí samy vracejí do rozevřené polohy, to si myslím, že pomáhá. Je to legrace pozorovat, jak je u toho neohrabaná, ale nevzdává to, určitě se tím hodně podporuje jemná motorika. Nechávám jí ale stříhat jen pod dohledem a nůžky pak schovám.
2. dub 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
aha, díky, mrknu se po nich :slight_smile:
2. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jé, petka, koukám, že máš termín!! Tak držím všechny palce :slight_smile:
2. dub 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
minea - díky moc, pevně doufám, že už to brzo přijde :sweat_smile: :wink:
2. dub 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
koukám že holčinky a kuchyňky sou vděčné, já přemýším jesi kolo-odrážedlo nebo kuchyňku a asi vyhraje kuchyn, ... tip na kočárek- my sehnali malý golfáček, super skladný hlavně když to Julu přestane bavit, šupnu pod koč do košíku nebo i do tašky přes rameno a nemusím nic vláčet v rukách...

Fish my s plastelínou neuspěli, mládě ji rozdrobila kde mohla takže zatím jedem na pastelkách...
3. dub 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše dostala kuchyňky hned dvě (babičky se shodly),hraje si s oběma,pak takový dřevěný set na krájení zeleniny,je v tom i ta dřevěná zelenina spojená suchým zipem a krájí si to dřevěným nožem......z chicca a to mělo velký úspěch. Pak Lego dublo, Play dooh plastelínu,holinky (další top dárek) a zatloukačku z Ikei.
3. dub 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás mělo úspěch: kuchyňka a všechny doplňky k tomu, odrážedlo Fist Bike, vláčkodráha, Duplo - v podstatě jakékoli, knížky se zvuky, modelína s vykrajovátky a cokoli na malování
3. srp 2016 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych doporučila taky Lego duplo, jak napsala meta 1 až 9 :D https://www.veselekostky.cz/lego-duplo/ - vybírám ted taky dárek, ale pro staršího kluka 6 let a taky se rozhoduju, ale chtělas bych určitě lego a ne asi nic jiného.
10. srp 2016 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
už to tady padlo několikrát, ale taky hlasuju pro Duplo, zvlášť jestli třeba plánuješ další děti... to je taková trvalá hodnota, prakticky nezničitelná záležitost a hlavně děti hodně baví a baví je dlouho, sama jsem si hrála s mladší ségrou (je mezi náma sedm let) nadšeně s duplem ještě na druhym stupni základky :D A teď ho má moje vlastní dítě, kostky jsou starý 20 let, vůbec to na nich není vidět a dítě opět nadšené
10. srp 2016 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muhehehe jj, máš pravdu, má to trvalou hodnotu. Pro starší už třeba merkur nebo podobné věci. Hlavně je to baví!
11. srp 2016 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek