Dárek pro holčičku k 2. narozeninám. Poraďte

fish
25. bře 2010

🙂 Ahojte všechny mamči holčiček,malá bude mít za necelý měsíc 2 ročky a přemýšlím,co ji k narozeninám koupit.Napadl mne kočárek,takový ten střední,ne úplně velký,docela ráda si hraje s panenkou a krmí ji a obléká apod.Pak mne napadla kuchyňka s nádobíčkem.Odrážedlo,trojkolku máme.prosím o vaše zkušenosti s čím si vaše holčičky v tomto věku rády hrají.Někdy se totiž představy maminky o vhodné hračce a dítka dost odlišují. 😉 🙂 🙂 😝 😝 😝 Tak bych ráda něco,co nám nebude v bytě jen zbytečně zavázet. 😵 😀

jinula
25. bře 2010

ahoj fish: málá dostala kočárek , kuchynku a vysavač, dost si stim hrála , hlavně když jsem vysávala tak malá taky.Dělá to zvuky jako vysavač pravej a to se jí líbylo moc 🙂 🙂 Mužeš jí koupit ještě malí nákupní vozík a nebo se prodává celá sada pro malou uklízečku 🙂 🙂

fish
autor
25. bře 2010

Ahoj jinula:vysavač je taky super tip.To by ji určitě bavilo.Nákupní vozík máme,ten jí koupila babička,když měla rok a už ji nebaví,tak přemýšlím,že ho na čas schovám a pak ji zase po čase bude bavit.Díky za nápad. 😵 😵 😵

fish
autor
25. bře 2010

Tak vysavač jsem právě objedala z MMB.Díky za tip. 😉 😉 😉

jinula
25. bře 2010

to jsem ráda ,malá se určitě vyřádí 🙂 🙂

beruska2x
26. bře 2010

ahojte taky bych potrebovala poradit, kamaradky holcicka bude mit 2. narozky... kocarky ma, vysavace se boji.. me se docela libi treba zehlicka, pracka a tak... mate nekdo doma? na netu jich maji spoustu ale chtela bych poradi konkterni znacku se kterou jste spokojeni...

petka80
26. bře 2010

fish - kuchyňka s nádobíčkem je u nás hit, tak jestli to máte kam dát, tak to můžu jenom doporučit. A pak cokoliv od Lega Dupla.
Pak z těch menších věcí mě napadá nějaký set s plastelínou (dobrá je značka Play-Doh), nějaký příslušenství k panence (vanička, nočníček, lahvičky atd.), nějaká magnetická knížka, knížka s Krtkem. To by byly tipy i pro berusku2x. Žehličku máme a je to spíš zbytečný krám.

beruska2x
26. bře 2010

akt si s tim nehrajou? 😕 vzdyt je to tak pekny 😀 ja mam kluka tak se mi to libi no... ta plastelina je dobra, to je pravda...

petka80
26. bře 2010

No, občas něco "vyžehlí", ale žádná sláva. Je teda ale fakt, že já když byla malá, tak jsem měla taky žehličku a navíc i žehlicí prkno a vyhrála jsem si s tím prý dost, ale to jsem byla o něco starší už......
Jestli nemá plastelínu, tak tu můžu fakt doporučit, plus k tomu nějaký základní vykrajovátka, váleček, podložku.

minea
26. bře 2010

Tak u nás teď jedou nejvíc puzzle - baví jí to, sesypu jí několik různých dohromady a ona soustředěně skládá. Už je na 24dílkových. Jinak lego, knížky, pokladna a hraní na prodavačku, písničky na cd... Kočárek dostala od babičky v roce a půl, takový ten "opravdový", se sklápěcí boudou a vyndavací korbičkou. Tehdy jsem se šklebila, ale musím říct, že si s ním hraje neustále, vozí si v něm medvídky, ovečky, různě je oblíká a přikrývá, taky je zapíná do popruhů, docela legrace 😀

jabber
26. bře 2010

U nás frčely a frčí: kočárek + miminka a zvířátka, puzzle, modelína s válečkem a vykrajovátky, dětská doktorka v kufříku a dřevěná vláčkodráha - tu miluje 🙂 Pak samozřejmě knížky, písničky, pastelky a kreslení - super je magnetická tabulka na kreslení (s razítky). Kdyby bylo doma místa, tak by se zbláznila z trampolíny 🙂 Jo a velký úspěch má taky malířský stojan z Ikei a teď objevila kouzlo barevných kříd a čárání po chodníku 😀

hellu
27. bře 2010

U nás vede kuchyňka. Dostala ji před třemi týdny k narozeninám a neustále někomu něco vaří 🙂 . Pořídili jsme dřevěnou od zn. Woody. Není tam toho moc, ale bohatě to stačí. Taky se docela líbily dřevěné kostky, těch není nikdy dost.....

fish
autor
2. dub 2010

🙂 🙂 Moc vám všem děkuju,kuchyňka a vysavačuž je na poště,kočárek koupila babička:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=30125502.
je pravda,že si malá ráda hraje na něco - na maminky s panenkama,ráda vaří s nádobíčkem,ale ta kuchyňka nám chybí.Co se týká té pračky,tak když jsme byli na návštěvě u známých(mají dvě malé holčičky),tak anička si s ní hrála.ona si hraje i doma s velkou pračkou,děla,že mačká "čudlíky" a točí kolečkem(naštěstí pochopila,že to může jen jako),strká do pračky věci a pak je zase do nekonečna vytahuje. 🙂Takže ta pračka asi taky není špatný nápad.
Pokladna mne taky napadla,ale nejde všechno najednou. 😀
Akorát mne překvapila ta plastelína...co s ní takový dvouletý capart dokáže dělat? 🙂 🙂 🙂

fish
autor
2. dub 2010

🙂 🙂 🙂 Jo a když jsme u toho hraní,vyžadují vás taky děti stále u hraní.?Asi ano,že? 😉 😉 😉 😵

petka80
2. dub 2010

fish - k té plastelíně. Ze začátku samy nic, ale s maminkou můžou vyválet plastelínu válečkem, vykrajovat různý tvary, nebo jsou i takový formičky, kde se ty obrázky jakoby vytlačujou z tý plastelíny atd. My máme takovou sadu, kde jsou plastelíny, podložka, váleček, různý vykrajovátka a vytlačovátka, plastový nožíky a tak a je to vážně hit. A co vím od maminek stejně starých dětí, tak to baví všechny děti od těch dvou let.

minea
2. dub 2010

petka, s tou plastelínou jsi mě docela navnadila, určitě to zkusíme. Nenašla bys link na tu sadu?

Jinak naše malá si umí hrát i sama, jsem za to moc ráda, a pak jen jedním uchem sleduju, jak něco vykládá ovci nebo kolíčku na prádlo a vymýšlí si různé situace. Sama se zabaví u puzzle, u omalovánek, u malování vodou, u knížek - teda ne že bych to nedělala s ní, ale když už ví jak na to, tak to zvládá i sama. Poslední dny máme nový hit - stříhání nůžkama 😀. To dokáže dělat třeba půl hodiny, dávám jí časopisy nebo katalogy a ona vystřihuje obrázky.

petka80
2. dub 2010

minea - to bohužel ne, já to koupila v Mothercare (v tom jejich oddělení s hračkama) a pak jsem ještě dokoupila nějaký plastelíny Play Doh. Ty mají všude, třeba v Tescu. Nebo si zadej Play Doh na mimibazaru a vyjede ti toho plno.

petka80
2. dub 2010

Minea - a to mátě nějaký spešl nůžky pro děti? To by tu moji cácorku taky bavilo.

minea
2. dub 2010

Máme dětské nůžky obyč, s kulatou špičkou. Jsou kovové, dělají se i plastové, ale tam trochu pochybuju o schopnosti stříhat 😅. Myslím, že na nich bylo od 3 let. Jo a mají takové to "pérko", že se po dostřihnutí samy vracejí do rozevřené polohy, to si myslím, že pomáhá. Je to legrace pozorovat, jak je u toho neohrabaná, ale nevzdává to, určitě se tím hodně podporuje jemná motorika. Nechávám jí ale stříhat jen pod dohledem a nůžky pak schovám.

petka80
2. dub 2010

aha, díky, mrknu se po nich 🙂

minea
2. dub 2010

Jé, petka, koukám, že máš termín!! Tak držím všechny palce 🙂

petka80
2. dub 2010

minea - díky moc, pevně doufám, že už to brzo přijde 😅 😉

verapa
3. dub 2010

Ahojte,
koukám že holčinky a kuchyňky sou vděčné, já přemýším jesi kolo-odrážedlo nebo kuchyňku a asi vyhraje kuchyn, ... tip na kočárek- my sehnali malý golfáček, super skladný hlavně když to Julu přestane bavit, šupnu pod koč do košíku nebo i do tašky přes rameno a nemusím nic vláčet v rukách...

Fish my s plastelínou neuspěli, mládě ji rozdrobila kde mohla takže zatím jedem na pastelkách...

lenkabu
3. dub 2010

Naše dostala kuchyňky hned dvě (babičky se shodly),hraje si s oběma,pak takový dřevěný set na krájení zeleniny,je v tom i ta dřevěná zelenina spojená suchým zipem a krájí si to dřevěným nožem......z chicca a to mělo velký úspěch. Pak Lego dublo, Play dooh plastelínu,holinky (další top dárek) a zatloukačku z Ikei.

meta123456789
3. srp 2016

U nás mělo úspěch: kuchyňka a všechny doplňky k tomu, odrážedlo Fist Bike, vláčkodráha, Duplo - v podstatě jakékoli, knížky se zvuky, modelína s vykrajovátky a cokoli na malování

freddyq
10. srp 2016
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

Já bych doporučila taky Lego duplo, jak napsala meta 1 až 9 :D https://www.veselekostky.cz/lego-duplo/ - vybírám ted taky dárek, ale pro staršího kluka 6 let a taky se rozhoduju, ale chtělas bych určitě lego a ne asi nic jiného.

muhehehe
10. srp 2016

už to tady padlo několikrát, ale taky hlasuju pro Duplo, zvlášť jestli třeba plánuješ další děti... to je taková trvalá hodnota, prakticky nezničitelná záležitost a hlavně děti hodně baví a baví je dlouho, sama jsem si hrála s mladší ségrou (je mezi náma sedm let) nadšeně s duplem ještě na druhym stupni základky :D A teď ho má moje vlastní dítě, kostky jsou starý 20 let, vůbec to na nich není vidět a dítě opět nadšené

freddyq
11. srp 2016
Uživatel freddyq je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od freddyq.

@muhehehe jj, máš pravdu, má to trvalou hodnotu. Pro starší už třeba merkur nebo podobné věci. Hlavně je to baví!

miskazbrna
18. čer 2017

holky, já koupila dítěti tuhle kachničku. Je to v podstatě radio ve tvaru kachničky do vany. Stojí to 359 Kč a koupila jsem to na tipa.eu.Děcko se mi teď těší každý den nakoupání.Pustím mu tam tu kachničku ve vaně, samozřjmě, že je voděodolná.

eva_sajdla
15. zář 2017

Naše dcerka si zhruba od těch druhých narozenin do teď (tři roky) hraje nejradši na "život". Nakupování, vaření, starost o miminko, teď začala i na doktora (asi díky tříleté prohlídce) a hraje si sama klidně dvě hodiny v kuse. Kočárek bych určitě doporučila sporťák, my kupovali tenhle https://www.modadeti.cz/hracky/moje-beruska-van... je lehký, ale pevný, takže zatím nerozbitný a dá se polohovat a hlavně má dole košíček na všechny nezbytnosti pro miminko. Kočárek bez košíčku rozhodně nekupujte 🙂. Dcerka má ještě i dva hluboké kočárky a s nima si tolik nevyhraje.