Dárek pro právě narozené miminko. Poraďte

hrusticka84
10. lis 2010

Jaký dárek by vám pro vaše právě narozené miminko udělal největší radost????Za pár týdnů budu poprvé tetou 🙂 🙂 🙂 .
Já dostala po narození Josefínky peníze.....mě to příjde takový neosobní 😎 😎 😎 .Co udělalo radost vám,nebo co by vás potěšilo ?
Švagrová je trošku jiná než já,ale i přes to se na..... asi synovečka těším.

ivarei
10. lis 2010

Tak mě potěšily přívěsky s hodinou a datem narození (mám je někde v albu) a španělské deky od ségry. A taky prima dárek je poukaz na profesionální focení, ideálně na fotografku nebo fotografa, kteří by miminko nafotili doma. To jsme teda nedostali, ale taky je dětem pět měsíců a nemáme hezkou společnou fotku (čeká nás to za měsíc).

romana29
10. lis 2010

Spíš co mi neudělalo radost - oblečení - většina těhulí ho má už dost nachystáno + málokdo se trefí, případně koupí větší velikost, ale tu třeba ani dítě neunosí - když to není vyloženě body s dlouhým rukávem 😀 ve velikosti 80 😀 . Dostala jsem i teď, při druhém dítěti, kdy má x hader a serepetiček po prvním několikery bačkůrky - k ničemu, ani jsem je nerozbalila....+ hrkotky všeho druhu.
Peníze mě nevadily 😀 , daly jsme je na vkladní knížku .
Jako prima nápad můžu nabídnout toto: http://www.fler.cz/zbozi/plenkovy-dortik-klucic... to by třeba mě potěšilo, je to neotřelé, originální a vtipné 😉 .
Případně ještě kosmetika pro mimišo

llllucka
10. lis 2010

Mě potěšilo všechno,brala jsem to jako milou pozornost a rozhodně jsem nad ničím neohrnovala nos.Ale medailonek s hodinou narození potěší malého i v dospělosti.Jinak já jsem třeba dávala kamarádkám rámeček,kde si mohli udělat otisk nožičky miminka (podotýkám,že je důležitá ta nožička,protože ručička u alého mimi otisknout nejde).

kaktusik007
10. lis 2010

je to sice otrepane a neosobne, ale ja som bola najradsej ked sme dostali peniaze... sama totiz najlepsie maminka vie, co dietatko potrebuje, a tak mu za tieto peniazky vies kupit jasne cielene darceky 😉 - vediem k nim uctovnictvo, presne viem co sme za ne kupili a kolko penazi nase babatko este ma 😉

preferujem rozvojove hracky, a tie nie su lacne... tie sme z tych penazi nakupili znacky fisher price, lamaze, brihgt stars, tiny love... ani jedna nesla pod 15€ 😒

a velmi sme vyuzili hraciu deku s hrazdickou, to tiez nie je lacna zalezitost, 69€....

alebo potom v nasej rodine sa pri narodeni davala takto blizkej rodinke zlata retiazka s malym priveskom... na pamiatku 🙂 ale maly nastastie nic take nedostal :D

benjik
10. lis 2010

Třeba baby otisk nebo plenkový dort jsou dobré.Nebo na mimidekoru mají postříbřené a pozlacené dudlíky na památku. Ale botky a oblečení mě netěšily,většinou se lidé netrefí do velikosti.

imzadi
10. lis 2010

zalezi, jestli je to prvni ditko ci ne...pokud prvni, tak ja bych uvitala neco, co se mi bude hodit pozdeji, protoze orpavdu do zacatku uz mam skoro vse nachystane...takze treba jidelni zidlicka 🙂 nebo nejaka pekna hraci deka s hrazdou...ale zase zalezi, kolik do toho chces investovat🙂

herminka
10. lis 2010

Taky bych preferovala peníze, anebo aby se mě dotyčný zeptal, oč bych stála.
Medailonky s hodinou narození, komerční kosmetika nebo hrací kolotoč nad postýlku jsou věci, které skutečně doma mít nechci.

brusinka.pusinka
10. lis 2010

u Nás byli penížky s krásným přáním v obálce a nezdálo se mi to neosobní, právě naopak sama moc dobře vím co pro malou chci koupit nebo co my chybí.Ale kmotra koupila naušničky ale to jsme se domluvili 😉 Takže jsem jednoznačně pro penízky s krásným přáním které může mít dítko pak uložené v albumu 😉

evatk
10. lis 2010

darovanému koni na zuby nehleď, což je sice hezké, ale když mi někdo koupí vyloženě zimní věc na věk 6 měsíců a malá bude mít oněch 6 měsíců v květnu 😀 😀 , je třeba u toho nakupování trošku přemýšlet, je to škoda, že se to nevynosí
jinak by nic vyloženě nevadilo
buďto bych se zeptala, co by si přáli
nebo jak uvádí někdo výše, plenkový dort, není to ještě tak časté a okoukané, aspoň v mém okolí, a přitom užitečné nebo ty otisky, odlitky, ten pozlacený dudlík, pamětní mince apod.
a peníze by mi nevadily vůbec, ale zas je hezké překvapit😉

irenee
10. lis 2010

Mně přivezla švagrová po porodu 3balíky pemprsek, megabalení vlhčených ubrousků a kojící čaje. A musim říct, že i když jsme dostali spoustu různých hadříků a hraček, tak tohle mi udělalo fakt největší radost 😀

damanka
10. lis 2010

Tak já jsem naprosto praktický člověk - pozlacený dudlík neno křišťálový (to jsem viděla v nějakém fotoblogu), je pro mně největší kýč. To bych si měla vystavit v obýváku? A oprašovat z toho prach?
Největší památka na miminko jsou fotky a zápisky, co a jak probíhalo. Takže bych jako dárek volila nějakou pěknou knížku typu "Můj první rok". I poukaz na profesionální focení mi přijde velmi dobrý nápad, to taky není levná záležitost. Případně fotoalbum. Naši kluci si hrozně rádi prohlíží fotky jak byli malí.
A peníze jsou pořád lepší než oblečky, které bych si nikdy nekoupila.

salikova
10. lis 2010

Ahojky! Mě potěšilo všechno.. Ale já osobně dávám k narození mimi archivní slivovici s jménem a datem narození miminka + nějakou hračku.. 😉
Od ségry a švagra sme dostali hrací deku - ta udělala obrovskou radost a pak ještě od kamarádek deníček dítěte... Těchle dvou dárků si nejvíc cením... 🙂

pett7
10. lis 2010

Peníze v obálce s přáním nejsou špatné, u oblečení je potřeba přemýšlet kdy to bude miminko nosit...většinou jsme se domluvili co nemáme a kdo co koupí, nebo jsme dostali peníze. Jinak není špatné fotoalbum, nějaké hračky a hlavně plínky těch je potřeba dost.

vojtisek2007
10. lis 2010

já jsem ségře koupila velké album od Anne Geddes a španělskou deku - na dece jsme se domluvily, album měla jako bonus 😀 , jinak se jí sešlo asi 10 balíků plenek - bohužel značky, kterou na malou nepoužívá ☹ a spoustu oblečků který nevynosí,kosmetika, kterou nepoužívá...dostala ještě sadu na otisk ručičky a nožičky,hrací deku s hrazdičkou, lehátko - to se jí moc líbilo

szkatka
10. lis 2010

Oblečení pro děti jsemneuvítala vůbec.Nikdy člověk neví jak velké to mimi bude a zda to vůbec stihne vynosit.Nejvíce jsem uvítala spotřební zboží (plenky,ubrousky) a také jsme měli radost když jsme dostali zubní hygienu od švagrové od Canpol B. Na to moc lidí nehledí a takové pidi kartáčky na zoubky,gumový kartáček a drbátko dásní mi přišlo docela zajímavé,protože to málokoho napadne.Naušničky také byli dobrý nápad....to holčičky unosí. Ale naprosto nevhodné mi příjdou ty mince zlaté dudlíky atd.Co s tím ? Nejde to ani pořádně vystavit a navíc...z toho nic nemají.

spimira
10. lis 2010

Já jsem vesměs dostala peníze a byla jsem za ně moc ráda 🙂 samozřejmě přání k tomu. S plenkama bych byla opatrná, je to sice supr dárek, ale ne každému dítěti sedí určité značka, někdo se po určitých plenách opruzuje.
Já myslím, že každá maminka ráda uvítá penízky, protože si koupí co opravdu potřebuje. My jsme peníze využili nakonec na koupi cestovní postýlky, golfáče a nové autosedačky a byli jsme moc spokojení, že nám je všichni dali 😉

mmmk
10. lis 2010

Mrkni sem, treba najdes nejakou originalni inspiraci 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/darek-pr...

kat73
11. kvě 2012

já dostala dárkový poukaz a nechala jsem si udělat skleněnou fotku Tomáškových nožiček na darky-andel eu 😀 . Mám ji na poličce a pořád se ne ni dívám. Jen jsem trochu bojovala s tím focením - musela jsem mu chytit nožičky, protože se hrozně hýbaly, ale zvládli jsme to.

zoriazz
31. črc 2012

Máme vyšívané plenečky - slouží jako pohotovostní hadříky a moje kamarádky by mi za ně ruce urvaly 🙂 jsou baleny po třech pro kluky i holky (různé kombinace).. já na návštěvy do porodnice chodím jen s nimi 🙂

katerinanov
31. črc 2012

My jsme dostali mamkou vyrobený třípatrový plenkový dort. Byla to bomba už jenom protože si s tím dala tu práci.

marecek4
31. črc 2012

no asi by jsem si zjistila co všecko má a nemá a z toho vycházela,myslím si že plínek není nikdy dost,první pořádný příbor je zase dárkem do budoucna a nějakým oblečením ve větší velikosti určitě taky chybu neudělá-třeba tepláková soupravička a hračka pro větší dítko taky není k zahození já takto dostala k narození od kmotry chodící pannu,jinak deka ta se neztratí,různé dárkové poukazy taky ne,ale to už mi přijdou jako dárky kdy už opravdu není nic na vymyšlení

coxa
31. črc 2012

Určitě bych nešla do hadříků, to spíš raději do hračky, super by byla španělská deka, tu jsme my měli a hodně využili a určitě ocení plenky. 🙂

pejtho
31. črc 2012

My jsme dostali také plenkový dort. Bylo to super, uvnitř byly ještě botičky, dětská deka, žínka, mýdlo...
Pak jsme dostali sadu na otisk nožičky nebo ručičky.
Poukázku do Nextu
Ty plenky od zoriazz jsou super 🙂 Něco takového by se mi také líbilo dostat.
No a radost jsme měli i z balení plen a ubrousků.
Když už nějaké oblečení, tak něco až na rok, protože bych řekla, že každá maminka má už vše potřebné nakoupeno. My jsme nekupovali skoro žádné hračky, protože jsme počítali, že něco dostaneme, takže jsem nakonec měla radost i z chrastítek a plyšáků-ale to není nic originálního.
Jinak jak tu někdo psal o té archivní slivovici, tak my jsme jí dostali k roku 🙂
Ale já jsem si třeba schovala noviny ze dne, kdy se malá narodila a koupili jsme víno toho ročníku. Malokterá maminka si v den porodu vzpomene, aby koupila noviny a je to pak docela hezká vzpomínka i pro to dítě, které se za 20let může podívat, co se v ten den stalo.

petrusew
31. črc 2012

dostala jsem plenkový kočárek a je to dáreček,který byl úžasný!

smardik
30. črc 2014

za mě peníze-nej dárek, můžu koupit co je třeba případně se domluvit s maminkou co by si přála, co ji chybí.

Mi vadilo třeba oblečení-dostal polodupačky, ty jsem nedávala vůbec, plíny-nevyhovovali, syn byl po nich opruzený takže za mě nej peníze at se maminka sama rozhodně co za ně koupí a kdy

orangis
30. črc 2014

Ahojky, pokud je "tvoje" maminka normální, bude mít radost z čehokoli už jen proto, že sis udělala čas, o dárku přemýšela a koupila ho s vírou, že udělá radost. Pokud je nevděčná a automaticky očekává, že tím, že porodila, vzniká jí automaticky nárok na dary od širokého příbuzenstva, které však musí odpovídat jejím přísným představám, jak se očividně domnívají mnohé ženy dle svých reakcí výše, nezavděčíš se jí, ani když jí dáš pozlacený kýbl h---n.
Myslím si, že hezké jsou ty rámečky na otisky rukou/nohou nebo bych koupila nějaké oblečení, ale spíš pro starší děti, protože pro novorozence budou dávat všichni nebo už toho má maminka dost. Pokud jsi manuálně zručná, moc hezký a osobní dárek by byly nějaké pletené botičky a čepička, to by osobně udělalo největší radost mně.

kombinace
30. črc 2014

Nečetla jsem předchozí odpovědi, tak se omlouvám, pokud už to někdo psal. Já vždycky kupovala pytlík s třešňovými peckami na bolavé bříško. Mají ho v dm, stojí do 100,- Kč a udělá ohromnou službu. Nahřeje se v mikrovlnce.
Pokud měla dotyčná už druhé dítě, koupila jsem buď balík plenek nebo nějakou kosmetiku pro miminko, prostě něco, co se spotřebuje, uleví rozpočtu domácnosti a nezahltí ji hračkami, které už mají po prvním dítěti. Není to teda nic romantického, ale s malinkým miminkem se praktičnost snad ocení 🙂

smrcino
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
botickovna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
liduskabalanova
17. říj 2014

Ahojky 🙂 .. Nevím, jestli někdo už výše psal, ale buď bych dala korunky, aby si něco koupila a pro miminko, nebo bych se zeptala třeba jen pro představu jaké plínky ( každá mamina má přeci jen o kosmetice a plínkách pro miminko jinou představu ), nebo já jsem od přítele dostala knížečku, kam zapisuju malinké jak roste, kdy se narodila, přidávám fotečky, zapisuju lumpárny, prostě všechny důležité okamžiky a pokroky našeho sluníčka ♥ ..

Ale určitě jí uděláš radost už jen tím, že se na ně přijdeš podívat a už jen tím, že si vůbec o nějakém dárečku přemýšlela 🙂 ..