Dárek pro první dítě od miminka. Dostalo vaše dítě?

j.a.n.u.s.
23. bře 2011

Ahoj, udelala jste to nektera???
Dostalo vase prvni ditko "neco" od miminka, ktere prislo s vami z porodnice?

Mela jsem v planu nocni projektor(hvezdicky na zdi v noci co se meni), ale slysela jsem na to samou kritiku....takze to padlo, co jineho byste daly?
Mala ma 4 rocky....

hobitkova
24. bře 2011

ahojky, taky to zrovna řešíme - malému (2 a půl roku) taky chceme koupit nějaký velký dárek, jakože mu ho přinesla sestřička, ale přesně ještě nevíme, co to bude, ale moc času už na to nemáme (vidím, že asi skoro stejně jako ty)
malý miluje dinosaury, ale těch už má plno, tak nevím ... kámoška dala svojí dceři, když se jí narodil malý nějakého obrovského plyšáka a malá byla nadšená, furt miminku děkovala, takže si říkám, že ať už to bude cokoliv, určitě to prospěje 🙂

moudivlacek
24. bře 2011

se mnou byla v porodce pani a taky dal novorozeny braska starsimu nejakeho vojaka,ja o tom slysela poprve, ale moc se me ten napad libi, chlapecek byl moc stastnej z brasky a z toho darku co od nej dostal a zaroven s tatinkem donesli darek mamince a miminku 😵

berenika39
24. bře 2011

@j.a.n.u.s. to je děsně hezkej nápad.....nechceš se malé zeptat, co by si přála? vybereš podle toho a máš jistotu, že se trefíš... 😉
Kamarádka dala svojí starší holčičce kočárek s minikem, aby mohla taky opečovávat...ale to třeba už máte....

j.a.n.u.s.
autor
25. bře 2011

@hobitkova
@moudivlacek
@berenika39
Holky, panenka me napadla taky...nejlepe s "curdou" :D-jako teda chlapecek s pindourem 🙂
...pak me napadl projektor s nocni oblohou (ale byly na to spatne recenze)
...nebo mala trampolinka na zahradku...
...male telefonky z pokoje do pokoje...

U nas to je jeste tak, ze mala ma 15.4. narozeniny (fiiiiiha-za chvili), takze to bude tesne po 🙂

Myslim, ze je lepsi dat ten darecek az po navratu z porodnice, ze? At si mala uvedomi, ze tam prcka nenecham, ale ze si ho vemem domu a to NAVZDY :D :D :D

Pac slysim ty pribehy od maminy, co prinesly miminko domu a starsi ditko ho uplne odmitlo.....z toho mam kapku lufta, ale doufejme, ze to probehne dobre 🙂

hobitkova
25. bře 2011

@j.a.n.u.s. my to plánujem, že mu ten dárek dáme až doma, ať teda ví, že od teď už bude miminko s náma bydlet, tak jsu taky zvědavá, jak na něj bude reagovat, ale doufám, že to bude dobré
jinak nevím, jaký projektor myslíš - takovou tu želvu, co háže na strop ty jakoby hvězdičky? ten se mi líbí, ale u nás by se asi nechytil, o trampolíně jsem taky uvažovala, bo malý by nejradši skákal celý den, ale chlapi se teď skládali a kupovali velkou ven, tak to padá, tak dnes asi půjdu udělat průzkum do hračkářství a uvidím
kdybyste ale měli typy, co by mohlo dvouletého klučinu nadchnout sems nima, děkujuuuu

majatob
25. bře 2011

nas nejstarsi dostal od sestricky obrazkovy domino, mel necely dva roky kdyz se narodila. Ted deti nesly miminku ponozkovyho pejska (maji vsichni stejnyho, akorat v jinych barvach) a oni dostali sadu pohadkovych knizek s cedeckama. Nechtela jsem zadny velky dary, jen pozornost 🙂 a darecek nasli u miminka v postylce uz v porodnici 🙂

j.a.n.u.s.
autor
25. bře 2011

@hobitkova
Jo a jeste se chystam nakoupit par drobnosti(mala uz ma 4 roky)...navstevam to podstrcim pri prichodu...pac mame "takovy" pribuzenstvo, ze je to samo nenapadne...vis, drobnosti pro El....at se pozornost netaha jen a jen k miminku...prislo by ji to mozna lito, a to mi za to nestoji. Drobnostmi myslim omalovanku, pexeso, domino, casopis, no sokoli jen tak...hlavne ne sladkosti!!!! :D

Rikam, udelam vse proto, aby to melo lehky prubeh ... to vsechno "ocichavani"....

hobitkova
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. vidíš to, ty drobnosti pro návštěvy taky asi nebudou od věci, ať se bobek necítí ukřivděně, kdyby to někoho netrklo 🙂 ... jj a sladkosti budou mít taky zákaz, u nás hlavně babičky 🙂 jenom mě furt nenapadá, co jako ten větší dárek, ideální by byla plyšová Pepina, protože ta teď u nás vede v žebříčku popularity, ale zároveň je tady k nesehnání 😢
tak uvidíme
jak se jinak cítíš na konci těhu? mě zrovna včera začaly šíleně otíkat ruky a nohy, naštěstí jdu ve st na kontrolu, tak to Dr.ovi hned řeknu, plus mimčo je o tři týdny menší, tak už si mě hlídají, ale ani by mi nevadilo rodit dřív 🙂

j.a.n.u.s.
autor
26. bře 2011

@hobitkova u nas je o dva tydny vetsi....a uz se citim jako "opravdova tehule" :D
Citim jeho vahu...zrovna vcera me tahalo brisko dolu, tak jsem vlezla do vany a po celem dni, kdy jsem si nelehla, tak jsem citila ten rozdil...a s temi otoky taky :D ... ale nic zavratneho, u male jsem mela otekle snad aji rasy!
Ted je to tak nejak v norme....ale citim tlak hlavicky na kostrc, celou tu "zadni panev"....a v noci curam o sto sest!
pozn. si pamatuju u El jsem si prala byt na konci tehu nacevkovana, abych nemusela FURT chodit :D v noci doma....

Jinak u nas to je porad dokola....porad rikam rodine(brachum a jejich manzelkam), nenoste nic sladkeho!!!Za jedno zuby, za druhe, nevim proc a co to je za blby zvyk nosit nejake"uplatky"....a kdyyyz uz tak treba ovoce....nebo nejou blbustku(orezavatko!), cokoli.....to si dite bude pamatovat vice nez sladkost! Pak jsem JA ta KRKAVCI mama, ktera "nedopreje" ani nic "dobreho"-pritom je to humus humusovaty! 😀

Pripravujes Dominicka na malou???

j.a.n.u.s.
autor
26. bře 2011

U nas to teda asi vyhraje panenka s prislusenstvim.....kocarek uz ma z minuleho roku(siceho nepouzivala, pac El je klucici holka), ale snad se bude hodit....
http://panenky-barbie.heureka.cz/muj-prvni-zoub...

A pro kloucka???? To nevim, jeste popremyslim....znami kupovali kolo 🙂

marinka
26. bře 2011

Malá měla dva roky, když se Leontýnka narodila a žádný dáreček jsme nedávali, pro ni byl dárek to miminko, ze kterého byla počůraná, žádné žárlení u nás neproběhlo 😉
Ale je to milý nápad..

chaala
26. bře 2011

My jsme pro staršího syna také kupovali dárek, když se narodila malá. Bylo to nějaké auto, které si přál...trochu jsem se ho vyptávala 🙂 Měla jsem dárek doma připravený ve skříni, a když nás kluci přivezli z porodnice, tak jsme mu ho dali. Řekli jsme, že ho má od sestřičky. Měl velikou radost 😵

ined77
26. bře 2011

@j.a.n.u.s. 🙂 ...matýnek dostal od sestřičky kolo - odrážedlo 😵 .sice malinko později než jsme si ji přivezli domů...to kvůli počasí, ale jemu to viditelně nevadilo 🙂 .

hobitkova
26. bře 2011

@marinka taky doufám a pevně věřím, že to žárlení nebude hroznéa třeba i žádné, ale malý je docela cíťa, tak mu to zkusíme co nejvíc usnadnit 🙂
@j.a.n.u.s. připravovat ho připravujem, dokonce malé vykládá do bříška: "ségro už pojď ven, budu ti půjčovat hračky" a tak, je to sranda, hlavně se malá v břichu strašně vrtí a on když to vidí nebo mi na něm zrovna leží hlavou, tak z toho má strašnou radost ... a s tou krkavčí mámou mi mluvíš z duše, vypadám tak hlavně před tchýní, která bydlí pod nama, malý tam chodí každé ráno a vždycky něco přinese, nanuk, čoko, moje nervy, kdyby mu radši nakrájela jabko nebo okurek 😖

j.a.n.u.s.
autor
26. bře 2011

@hobitkova tak to je to o cem mluvim! A jeste kdyz to je casteji...vis jak, babicky nejak ozelis....jim to ne a ne vysvetlit....a jeste kdyz bydli moooc blizko je to k uzoufani...a mluvila jsi s ni?
Ja to muzu opakovat do blba...a nic se nemeni...mluvim porad o mych sourozencich, pac bydlime i s babickou....ji mam uz zpracovanou 🙂....je to moderni babicka :D

@marinka kdysi to tak vlastne probihalo....to az ted to prislo odkudsi, ale jako "pomucka" pri ocichavani deti je to dobry napad,.... 🙂

zukoc
27. bře 2011

Ahoj holky, taky plánujem dárek od miminka, koupili jsem Firstbike, ale vzhledem k počasí už ho vytáhneme, ať může malá jezdit, motorka už je jí nízká🙂) Tak jsem na Aukru vydražila takový dřevěný obchůdek s pultem, policemi a šuplíčky - no malý krámek, v MC si v něm pořád hraje a prodává. Ještě musím dokoupit pokladnu a nějaké "zboží". Jinak, když jsem se jí ptala, co by chtěla od miminka, tak řekla...ňákou mňamku..asi 😀 Takže asi není důležité, co to bude, ale že to bude NĚCO, kolikrát vymýšlíme bůhví jaký dárek a nic a pak ji potěší úplná kravinka. Jo a s těma sladkostma mi muvíte z duše, bych vraždila...

zukoc
27. bře 2011

@hobitkova Na mimibazaru je paní, co šije úžasné věci ke kočárkům a vůbec vše kolem potřeb pro mimi a mami 😉 a teď jsem tam nově našla ušitou prasátko Pepinu, není teda plyšová, ale je textilní. Má 30 cm, ale třeba by udělala i větší, je moc milá a ochotná. Adresa na MB je Marína Horemužová (MarinaH) ID 72252

hobitkova
27. bře 2011

@ zukoc jé díky moc za tip, hned na to mrknu, včera jsem taky přes mmb našla e-shop, kde prodávají hračky dovezené z Anglie a pár Pipin (jak tomu malý říká 😀 ) tam bylo plus aji dvě DVD v češtině, tak to asi bude nějaká ty Pepina a víc to nebudem řešit, ono přesně jak píšeš, kolikrát vymýšlíš, lámeš si s tím dlouho hlavu a malý s tím po 5 minutách šlahne někam do rohu a pak koupím někde nějakou ptákovinu za pár peněz a je z ní unešený na dlouhou dobu
@j.a.n.u.s. o těch sladkostech jsem s nima napřímo nemluvila, chtěla jsem, ať si to s něma vyříká můj, ale očividně moc neuspěl ☹ a dnes jsme byli na rodinné oslavě, kde je zase postrach moje babička - pokaždé kočičí jazýčky, dnes se teda překonala a měl v pytlíčku i banán a pomeranč, ale těch jazyků už mám ve špajzce asi 10 balení, si asi za chvilku otevřu obchod 😀

zukoc
28. bře 2011

Tak včera jsem tchýni poslala sms, že je prosím, aby Juli nedávali pořád sladkosti (zase si přinesla čoko figurku a řvala jak tur, když jsem jí to nechtěla rozbalit), že to neni zdravý, že jí dáme, co je třeba a že mi pak nechce jíst nic jinýho, že když ji chtěji potěšit, ať jí přinesou třeba omalovánky a jinak, že má ráda banány,okurku, jablíčka, víno a tak.... 😀 no a odpo přivezl tchán tašku ovoce...takže super 😀 Snad jim to vydrží 😅

j.a.n.u.s.
autor
29. bře 2011

@zukoc noooo tak ze zdravim tchanovce, to mas stesti, ze jim to doslo 🙂.....tady muzu mluvit, psat, kricet...nic, vzdycky prijdou s lentilkama, anebo jeste hur s tema hnusnyma panenkama co maji trochu bonbonku narvanych eckama u sebe....z vecerky :(

zukoc
1. dub 2011

@j.a.n.u.s. tak to já znám taky tyhle panenky a poníky, já z toho vždycky ty bonbonky bleskově vyndám a dám ji jen hračku 😉 Ale taky to není tak růžový, bůhví jak to probíhá a co do ní cpou když tam nejsem. Bohužel manželovu podporu nemám, ten nechápe, proč mi to vadí, že jí přece taky občas něco dám. No právě, dám jí já a vím co a kdy a kolik...achjo 😠

j.a.n.u.s.
autor
1. dub 2011

@zukoc aaaano...vis co , kdy a kolik....ale pak navsteva a nemas absolutne prehled!

Ja jen nechapu, kde berou ostatni tu jistotu, ze davaji diteti oprvadu jen to nejlepsi...a kdyz do prcic vim, ze CUKR-ECKA-BARVICKY-a ruzne takove pochoutky skodi dospelym, proc to rvou detem????
Proc? Je to jednodussi, nez premyslet....

benjik
30. srp 2011

Ahoj,tak my jsme se rozhodli,že mimi donese Nelince po příchodu z porodnice kočárek pro panenku. Vždycky po těch hlubokých kouká,když je někde venku vidí. Ale zajímalo by mě,dávolo starší dítko dárek novorozenci?

veruska007
30. srp 2011

Malej ma 2,5 roku a zboznuje auta, hlavne yettiho, takze dostal model stribrneho yettiho. Byl z nej nadseny, porad ho neda z ruky a rika, ze to ma od miminka. Akorat teda kvalita nic moc, porad tomu neco odpadava 😠 .

petule201
31. srp 2011

Ahoj, u nás zrovna frčel Krteček, takže Eliška donesla starší dvouleté sestřičce Adélce z bříška dvě knížky o Krtečkovi, které malá dodnes miluje. Bylo to den před Vánoci, takže takový malý předdárek. Ale stejně to moc nepomohlo, Adélka si na Elišku pořád nemohla zvyknout a 7 měsíců ji vyloženě terorizovala. Teď zas na ni nedá dopustit a ohromně mě s ní pomáhá. 😉

kindycz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kkjanicka
21. čer 2021

@j.a.n.u.s. synovi byly bez 12dni 4 roky a miminko mu doneslo drobnost,kovove auticko mc queena,ktery tenkrat frcel