Dárek pro sourozence za narození miminka. Co myslíte?

moruse
31. led 2013

Už jsem tady několikrát četla, že když máte dítě a narodí se druhé, že je dobré dát tomu strašímu dárek jako od toho miminka. Četla jsem to i jako rady od psychologů.
Můj muž si myslí, že je to blbost a plánují zajít něco koupit miminku a dát mu to. Takže vlastně obráceně. Co si o tom myslíte?

llluckaaa
31. led 2013

Naše psycholožka nám to říkala taky a jako blbost nám to nepřišlo. Matýsek dostal od Kačenky lentilky 🙂

veruska007
31. led 2013

Doporučuju oboje, starší s tatínkem koupí dárek pro miminko a miminko "donese" dárek staršímu bráškovi. U nás se to osvědčilo, dárek jsem měla sbalený v tašce do porodnice 😉

monad
31. led 2013

blbost to není, ale kolik je staršímu let??? malý byly 2roky, když se Berunka narodila a vůbec se to nějak neujalo.. žádný dárek, malá stejně žárlila a úplně se změnila..... teď už je to OK 😉

moruse
autor
31. led 2013

Synovi je 5 let a uvažuje dost racionálně. Asi by se hodně divil, jak takový mimino může dávat bráchovi dárek. Jak ho koupil, proč atd...Radši dává dárky než dostává. A brát do porodnice třeba Lego?

2hanah
31. led 2013

@moruse Mně se ten nápad líbí, s tím dárkem od miminka máte pravdu - není hloupý a brzy pozná, že miminko není schopné samo obstarat dárek, ale on jako starší bráška se pak může cítit líp, když on sám donese miminku dárek, který vybral, možná tím pomůžete nastartovat lepší chování synka k miminku.

petrajurinova
31. led 2013

Já jsem měla v tašce do porodnice zabalenou velkou čokoládu, kterou syn dostal když se přišli poprvé podívat s tatínkem na sestřičku (a donesli pro ni dáreček).

ofelieee
31. led 2013

Můj synovec měl 5,5 když se mu narodil bráška, dárek od něj dostal a rodiče si to moc pochvalovali... asi za půl roku se ptal, tak mu řekli, že to bylo jako vlastně od nich, a nijak ho to neranilo 🙂

handm
31. led 2013

U nás to také proběhlo. Jednička od dvojky dostala batůžek krtečka, který byl/je v té době favoritem😉🙂 Doteď říká, že mu to dala (dvojka) když si pro ni a pro maminku přijel do porodnice. Jedničce bylo 23 měsíců, když se dvojka narodila😉

vendullka
31. led 2013

U nás to taky tak bylo, že dcera (tehdy 26m) dostala od novorozeného brášky dárek, dostala panenku a byla a dodnes je hrdá, že byla od brášky a zatím po tom nepátrá, jak je to možné...

miskadis
21. únor 2013

Naše starší dcera taky dostala od miminka dárek (panenku v nosítku) a je z ní vyprdlá ještě teď 🙂 Pořád panenku krmí, nosí, přebaluje....Takže u nás to byl 100% dobrý tah 🙂

skorepka
21. únor 2013

jeee nad tim uz taky premyslim, tak si tu proctu vase rady 🙂

skorepka
21. únor 2013

tak nasi bude 20m az se ji narodi braska, a vubec netusim co ji koupit, panenek ma dost, plysaku taky,hracku kupovat nechci a sladkosti uz vubec ne, ale asi poridime plysaka aby se mohla muchlat. A aby vybrala ona neco braskovi je taky moc hezke, ale asi z toho jeste nebude mit rozum ☹ Kazdopadne mi to prijde jako dobrej napad aby nove mimi dalo sourozenci darek. Neco teda koupime a zabalim do tasky do porodnice 🙂

vilibalda
21. únor 2013

@skorepka Taky budeme mít rozdíl 20 měsíců. Malá dostala na vánoce panenku miminko a kočárek. Teď zvažuju, jestli dokoupit něco jako postýlku, aby se o mimi mohla starat jako já nebo jestli by nebyl lepší bagr (všude vyhlíží bagry, tak by ji to potěšilo asi víc). Nakonec stejně něco vybere manźel, až budu v porodnici 🙂

skorepka
21. únor 2013

@vilibalda jj postylku pro panenku taky potrebujem, ale spis cekam ze si do te doby neco oblibi, abychom ji koupili neco s cim si vyhraje a bude z toho mit fakt radost. Zatim ma rada pejsky a kociciky, takze asi hold toho plysaka

mirkson
25. únor 2013

My taky jsme davali v porodnici darecky. Starsi dcera prinesla plysoveho pejska pro sestricku, ktereho sama vybirala. No a ona dostala Ipad!!!! Tatinek to trosku prehnal, ale Kristinka mela obrovskou radost 😔

moruse
autor
3. bře 2013

Já zakládala tuhle diskuzi... Dopadlo to tak, že syn přinesl do porodnice 2 hračky co vybral (prý by jich koupil i víc, kdyby mu tatínek nedovolil jen dvě 🙂 Bral to strašně vážně a prý měl velikou radost, že může něco vybírat. Teď jsem se na něj naoko zlobila, že si nehraje s hračkama a on mi řekl, že nejlepší hračka je brácha 🙂

horse12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
camelinka
7. bře 2013

@horse12 nespamuj 😉 😝

lisanda81
25. bře 2013

Ahoj my jsme o hračce uvažovali, nakonec jsme nestihli koupit a tak jsme to pojali tak že miminko je v podstatě dáreček pro starší sestřičku (3,5 let). A v pohodě. 🙂

dolce12
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivanka_386
Odpověď byla odstraněná
Zobraz