Dárky pro děti jen k nějaké příležitosti

robin92
26. říj 2017

Ahoj chci se zeptat jestli kupujete detem darky hlavne k nejake prilezitosti? Myslim tim narozeniny a vanoce a svatek nebo treba za vysvedceni nebo neco uspesneho nebo kupujete detem nebo i ostatni clenove rodiny, kdy si deti reknou co chteji? Ja osobne preferuji darky za zasluhy nebo udalosti, ale tchanovci to nejak nedokazou pochopit, maly uz je zmateny kolik ma hracek a dalsi pribyvaji, pomalu se hrozim vanoc. Ani mu nebudou ty hracky vzacny, kdyz je dostava kazdych 5 minut ☹

guinea
2. lis 2017

@robin92 Tak to se nám naštěstí nestává, protože synáček evidentně ještě nechápe, co to znamená majetek. On si myslí, že všechny hračky už jsou jeho, i ty v obchodě 🙂 Pohraje si s nimi a pak je zase uklidí do regálů. (Jeho hračky do jeho regálů v jeho obchodě 😅 )

robin92
autor
2. lis 2017

@modrypitrisek Super jsem ráda, že v tom nejsem sama. No u nich by ty hračky nevydržely, hlavně proto že tchýně to bere jako bordel a doma to nechce. Ale nám domů to tahají uuuaaaa 😀

robin92
autor
2. lis 2017

@blahova_andrea Jo otazka penez je dalsi vec, kupuji blbosti a pak si stezuji ze nemaji penize, to je taky nekdy na palici 🙂
@petrasipkova1 jasne takove veci jako plastelina a tak na rozvoj jsem nemyslela. Myslim tim vylozene milion druhu auticek a takovy kravinek 🙂. Plastelinu, koralky, pastelky atd na rozvoj taky kupuji 🙂

robin92
autor
2. lis 2017

@guinea Super 😀 me to maly taky nedela, ale prijde mi, ze oni mu asi nechteji vysvetlit, ze tohle proste kupovat nebudem, ptotoze doma uz jich mas 999ks 🙂

robin92
autor
3. lis 2017

@normalnimatka Jasne kdy neco potrebuje, tak se to koupi o tom neni pochyb, me spise slo o milion maly auticek a kdyz vidi dalsi, tak to koupi. Malemu to doma lezi akorat v krabici a k cemu to je?! Je to skoda. Za chvili mu bude chybet v ocich ta jiskra nadseni, ze dostal neco noveho, kdyz to bude dostavat porad ☹

normalnimatka
3. lis 2017

@robin92 to jo, souhlas.... a je vlastně i dobrý nechat ty děti po něčem toužit.
tak jak ojá v tohmel případě dělám to, že to děcku prostě nedám a dám to někomu jinýmu, nebo prodám. blbý je, dyž je to ten věk, kdy už tomu dítě rozumí a rozbalí si to samo....:/

gabkekoczi
3. lis 2017

My pořizujeme hračky hlavně k nějaké příležitosti typu narozeniny a Vánoce. Ale sem tam pořídíme i něco mimo tyto události. Naposledy to byly kostičky Duplo, kdy si manžel postěžoval, že jich mají na stavění málo :D Jsem ráda, že babičky a dědečkové vnoučata nerozmazlují a nekupují jim každý týden něco nového. Myslím si, že by si to dítě i v malém věku potom těch hraček nevážilo. A jednou, až by došlo k tomu, že už to takhle nebude, tak by z toho nebyly v šoku.

robin92
autor
9. lis 2017

@normalnimatka No prave, pak si toho ani nevazi, kdyz je to porad a porad. Jo taky jsem uvazovala, ze to hodim do jedne bedny a prodam, neco mu schovam a pozdeji vytahnu a casem obmenim 🙂

beruda
9. lis 2017

Nevím kolik malému je, ale bude pak v tom mít chaos a bude očekávat dárky pořád. Já mám problém s tím, že moji tchánovci kupují dárky OBĚMA dětem, i když narozeniny nebo svátek má jen jeden. A to ještě ke všemu stejné. Takže synovec dostával a dostává dárky jak pro prťata, jen aby ten mladší neplakal, že nic nedostal a mohl si hrát taky. Několikrát jsme se kvůli tomu chytli, vždy jim říkám, že šidí toho, co má narozeniny, a toho staršího obzvlášť a že jsou kluci už dost velcí na to, aby pochopili, kdo má narozeniny. K vánocům dostávají taky stejné, jen jinak barevné, všechno mají doma dvakrát a ten starší je na tom bit. U neteří to funguje v pohodě a i dvouletá chápe, že má narozky ségra a ségra taky dostane dárečky. Až se na jaře narodí druhé miminko, budu s tím mít asi problém a budu jim muset říct, že si to tak nepřeju.

normalnimatka
9. lis 2017

@beruda to se taky dělá v rodině manžela..vůbec to nechápu....jak aby to sourozenci nebylo líto? úplná kravina.... ale bejt tebou, bych teda vyhádala aspoň menší zlo...ok, tak durhýmu dejte drobnost typu pytlíček sušenýho banánu, nebo něco, nevim... ideálně jídlo, co se spotřebuje:D

robin92
autor
9. lis 2017

@beruda Tak to je fakt blbe, to se mi nezda jako dobre reseni, musi z toho byt ty deti potom zblble si myslim. Malemu jsou dva roky, takze z toho jeste nema tak moc rozum, ale nechci ho ucit to, ze si ukaze a dostane to. Se mnou to v pohode prezije, kdyz jdeme a on ukaze a ja mu reknu, ze to kupovat nebudeme ze ma doma spoustu auticek a jdeme v pohode dal.

robin92
autor
9. lis 2017

@gabkekoczi Presne tak, nauci si ho tak a pak bude zle. No uvidim jestli stareho psa novym kouskum naucim. Kdyztak to zacnu resit tak, ze ty hracky co koupi si budou nosit domu, tak uvidime jak budou reagovat, az to nebudou mit kam davat 😀

beruda
9. lis 2017

@normalnimatka tak nějak si to predstavuju, prostě nejakej malej mls, ale nic víc. Budu mít mezi dětmi 4 roky rozdíl a fakt si nedovedu představit co by kupovali :-/