Dárky z jídla, co tvoříte?

stazina
23. črc 2013

Ahoj , ráda bych založila tuhle diskuzi...nevímj,ak jste na tom vy,a le já už dlouho před vánoci zase rozmýšlím, čím podarovat rodiče, prarodiče, známé a kamarády, když chcete něco originálního,né moc drahého atd..Rádá dávám jedlé dárky...k jídlu, k pití ...ale už mi dochází inspirace..a co vy? Obdarováváte svoje blízké dárky zjídla? co tvoříte?
Já dělala pečenéé čaje, paštiky, domácí sušenky v hezké krabičce, vaječný konak likér z ledových kaštanů...ale co letos? poradíte?

evcounek
24. črc 2013

hmmmmm tak to mě taky zajímá. Každý rok si lámu hlavu co dát babičkám a dědečkům. nepijí (míněn alkohol) nekouří a za ženskýma/chlapama nechodí nic nepotřebují a co jim dáme tak většinou schovají. tak jsme poslední 3 roky dávali poukázky do obchoďáků aby si vybrali sami co potřebují (většinou jsou to potraviny denní potřeby)
Ale nějaký krásný dobrý dárek by byl super tak šup šup sem s nápady 😀

aideen
24. črc 2013

Já minulý rok dělala citrusovou marmeládu a z toho, co jsi nejmenovala, tak karamelovoburizonové koule jako bombony 🙂 Letos to vidím na nějakou tu paštiku, ještě uvidím, ale už nad tím taky uvažuju.

vendullka
24. črc 2013

U nás jsou oblíbené marmelády různých netradičních spojení, pak sirup z bezového květu a domácí pralinky,

evcounek
24. črc 2013

@aideen
@vendullka holky to zní skvěle ještě by to chtělo receptík 😀

vendullka
24. črc 2013

@evcounek výborné spojení bylo i hruška a malina, s troškou hřebíčku a skořice, a na citrusové najdeš receptů plno na internetu🙂

evcounek
24. črc 2013

@vendullka moc děkuji určitě vyzkouším

verciiik
24. črc 2013

nebo domácí pralinky třeba. jsou různý formičky na pralinky a třeba taková obyčejná pralinka z hořké čokolády s domácím marcipánem je fakt ňamka a není to zas tak moc pracný 🙂

mamkamarketa
24. črc 2013

Co treba domaci testoviny? Kdyz ma doma clovek strojek, tak ideal 😉

medakote
24. črc 2013

@stazina Krom toho co píšeš jsem ještě dělala pralinky domácí, také různé "netradiční" zaavřeniny - marmeládu z kivi, pomerančovou, různé ovocné kombinace , cuketovou hořčici, čatní, čalamády apod. , nakládaný sýr.
Také jdou udělat ze salámů a podobných věcí různé dárky, figurky, jedlé "kytice", hoď go googla třeba "salámová figurka".

stazina
autor
25. črc 2013

ženský🙂)hurá, sem ráda, že se to tu rozjelo🙂 Hele,když dáme hlavy dohromady, každá určitě budé mít nějakej novej tip na dárek🙂 tak sem s nima🙂 a zkuste vždy písnout i receptík, at je to v cajku🙂Já zkusím písnout zítra, když mě děti nechají🙂Díky za příspěvky! 🙂

hojda
25. črc 2013

Před Vánocemi dělám pečený čaj 😀 jako dárek.

stazina
autor
31. črc 2013

Tak , sem se trošku zabrzdila, ale písnu dneska. Pečený čaj dělám též a na to žádný speciální recept nemám..zkrátka tam naházím všechno, co doma mám, at už v mražené ovoce, čestvé , kompotované. Nejlepší základ ale je rybíz a jablka...určitě patří do pečeného vánočního čaje skořice, a citrons pomerančem..citron,ale někdy hořkne...zasypu cukrem...vtěšinou dávám mín , než je ovoce,někdo dává 1:1.Na konec trochu rumu...pro děti né🙂
A jak děláte pralinky?Receptík?. 😉

ladie
31. črc 2013

Já dělám utopence - do pěkné sklenice a vždycky mají mega úspěch.

edeltraut
31. črc 2013

Taky dělám pečený čaj - stejně jako @stazina, nahážu na plech co zrovna je - nejčastěji jablka, hrušky, švestky (to roste na zahradě a je nutné to nějak zpracovat), přidám citron, cukr a někdy trošku rumu.
Dále dělám nakládané kozí sýry vlastní výroby. Sýry nakrájím na kostky, zaliju olivovým olejem se směsí koření a bylinek a přidám lžičku balzamikového octa. Dávám to do dóz od kávy Douwe Egberts a vypadá to super 😉.
Občas děláme balíčky z čerstvých sýrů, klobás a uzeného vl. výroby - to všichni ocení 😀. Letos manža chce dělat ovocné víno, tak uvidíme jak to dopadne. Kdysi jsme ho dělávali, ale návod musím zjistit 😉.

ladie
31. črc 2013

@edeltraut jé, tím kozím sýrem jsi mi připomněla, že taky nakládám. Ale "pivní směs" - na kolečka pikantní klobása, beraní rohy, sýry na kostky (eidam, hermelín, niva... na co mám chuť a co je po ruce), koření, česnek, olej.

tilee
31. črc 2013

Dneska jsem našla recept na cibuládu, vypadá moc dobře, ale zatím jsem ještě nezkoušela:
http://hobby.idnes.cz/cibulada-recept-0ig-/hobb....
Jinak jsem ještě dělala domácí meruňkový džus, ten je super do letních měsíců. Když se zavaří, tak vydrží dlouho, jinak se dá skladovat v ledničce cca týden.

ladie
31. črc 2013

@tilee meruňkový džus? To mě zajímá! Doma mám meruněk a nevím, co s tím.

stazina
autor
31. črc 2013

Jojo, utopence jsem taky jeden rok jela🙂)
@ladie a děláš klasický? někdo dělá rychlý utopence, se zelím...
Já jendou taky dělal z gothaje...vykrájela jsem z něj srdíčka, kytičky , doprostřed kytičky třeba vykrojila červenou ,nebo jinou papriku, naskládala do sklenice s víčkem a bylo to ,,celý zlatý" 😉
@tilee jé,,supr recept na cibuládu..a ten džusík mě taky zajímá🙂 sem s ním🙂

ladie
31. črc 2013

@stazina klasické 🙂

tilee
31. črc 2013

@ladie Je to jednoduche. Merunky se nakraji na male kousky, mnozstvi nevim, delam vse odhadem. Do hrnce se nasype trtinovy cukr a necha se zkaramelizovat, pridaji se merunky, cerstva mata, kura a stava z citronu, prida se voda a da se to varit. Az jsou merunky mekke, tak se mata vydela, smes se rozmixuje a prida se voda, podle toho, jak to chce mit kdo huste. Naplnis uzaviratelne lahve a das do lednicky a je hotovo 🙂

rozzaarka
31. črc 2013

@stazina ja delam slane dorty. jsou paradni, jen to chce fantazii a spoustu casu🙂

stazina
autor
31. črc 2013

@rozzaarka krááásný🙂 na to byhc asi neměla🙂seš šikulka!!!

@tilee jensco se mi zase dosatnou meruňky pod rukou,zkusím🙂 díky\ 😉

rozzaarka
1. srp 2013

@stazina dekuju🙂 bavi me to🙂

ladie
1. srp 2013

@tilee Díky moc. To je rychlovka, tak vyzkouším 🙂

cirrusa
11. srp 2013

před měsícem jsem zadělala na domácí vanilkový extrakt - prababičky hodně pečou, tak ještě dokoupíme hezké lahvičky a bude jeden z dárků hotov 🙂

stazina
autor
12. srp 2013

@cirrusa Ahoj , díky za příspěvek, šup sem s receptem🙂 😉

cirrusa
12. srp 2013

@stazina koukni sem, já ho dělala podobně (použila jsem vodku, lusky jsem nařezávala a půlila) http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28271

co se týče lusků, já kupuji 30ks z eBaye, vyjde to hodně levně a mám s nimi dobrou zkušenost, pokud se to ale někomu echtluje (jídlo z neznámého zdroje), nechť použije lusky z obchodu🙂

stazina
autor
20. zář 2013

Ahoj a nemáte tip na nějaký jedlý dárek k narozeninám tchána? Má rád pivo,uzeninu ,ael i čokoládu...obyč.balíček ale dělat nechci..někde sem viděla dort z plechovek piva...nebo poradte uplně něco jinýho.ale jsem v koncích🙂 díky

edeltraut
20. zář 2013

Ahojky, já dělám pečené čaje, nakládaný kozí sýr vl. výroby. Letos jsem udělala ještě bezinkový likér a je super, jdu dělat ještě 4 litry 😀.