Dětské kolo k 2. narozeninám. Je to dobrý dárek?

mamina1235
6. dub 2010

Zdravím všecky 😉 Mám na Vás menší dotaz... Nevěděla jsem kam ho zařadit 🙂 Myslíte že kupovat kolo ke 2 narozenínám je dobrý dárek? Váhám jestli není ještě brzy 🙂 Děkuji

lucierob
6. dub 2010

ahojky,
ono hodně záleží na dovednostech daného dítka. ale většinou se ve 2 letech ještě na něj chtějí nechat tahat nebo tlačit. Můj syn začal sám šlapat až ve 3 letech.Ale zkusit to můžeš. Maximálně ti bude pár měsíců ležet někde v koutku

mamina1235
autor
6. dub 2010

Ahoj, děkuji za radu ;) No synek řádí na odrážedle a jde mu to🙂 Je mu teprv 20 měsíců 🙂 Nějak mě jinej dáreček k narozeninám nenapadá 🙂

zdina
6. dub 2010

ahoj, malej dostal kolo pred tremi mesici a ted uz na nem jezdi, ez nestihame. Je to kolo bez slapek, pouze na uceni se rovnovahy.

mamina1235
autor
6. dub 2010

Ahoj, no to já chci už klasický kolo se šlapkami... 🙂 Když už ;)

zdina
6. dub 2010

na to je jeste moc brzo. Kdyz to porovnam se starsima detma, ktere taky zacinali hned na kole s pridavnyma koleckama. Do toho uz bych ted vubec nesla. Tady male kolo s balancnima koleckama vubec neuvidis. Bud tohle nebo trikolku a vetsi deti pak uz normalni kolo, ale bez balancnich kolecek

mirka755
11. dub 2010

ahoj určitě záleží na daném dítěti jak je stavěné a zda ušlápne kolo s přídavnými kolečky. Naše Anetka je droubounká a ve svých 3 letech je jak mucholapka, kolo neutáhne a tak jsme jí koupili kolo JdBug bez šlapek. Zatím na něm nejezdí, dostane ho za 14 dní - ale třeba syn od sousedů na něm frčí v 5 letech a myslím si, že pak dítě nepotřebuje ani přídavná kolečka a rovnou začne jezdit s přídržením na kole

zevina
12. dub 2010

ahoj, když porovnám se synem, tak kolem druhého roku se sice naučil šlapat , ale po chvíli ho to omrzelo, takže okamžitě měnil kolo za klasické odrážedlo-motorku, což se dělo prakticky do 3 let 😅
loni v létě ho kolo už chytlo, ale bohužel už z té 12" vyrůstal, letos (bude mít 4r) pořizujem rovnou 16"
takže podle mě je sice velikost 12" ideální pro dvouleté dítě, ale pravděpodobně si ho moc neužije, páč pro takového prcka je šlapání docela náročné a tříleťák už má kolena pod bradou (samozřejmě na něm může jezdit, ale měl by pohodlnější už o číslo větší)

osobně, kdybysme ho nedostali, tak takhle malé kolo asi nekoupím 😉

venuss
3. kvě 2012

ahoj, obnovuji téma. Syn má 28 měsíců a skvěle šlape na traktorku i na tříkolce.baví ho to, na odrážedle udrží už rovnováhu a na tříkolce musí pouštět nohy, když se víc rozjede. Přemýšlím o koupi kola, ale nechce se mi kupovat "12", kdyz bychom ji meli pouze rok. Myslíte, že by syn mohl mít už "16"?
Měří cca 92cm.

mates22
3. kvě 2012

@venuss no naše dcera teda měla ve dvou 12, ale neuměla na ní nějak jezdit a nebavilo jí to, takže přesedla ve třech na odrážedlo a teprve ve čtyrech na kolo 16 bez koleček....ale i když váš syn už balanc i šlapání zvládá, přesto si myslím, že 16 je pro něj příliš velké, nevím, dceři teď bude šest a ještě má stále tu 16, no je jí už teda skoro malá a v létě dostane dvacinu, ale jezdit na ní může a to měří 125cm. Myslím, že nejlepší bude vzít kluka a někde si ty kola vyzkoušet 🙂. No a jen tak na okraj, kolo pro dítě je prostě na rok, max. na dva............. Náš dvouletej nedosáhne ani na tý dvanáctce ještě na šlapky, je to drobek.

tymothy
3. kvě 2012

Na klasické kolo je podle mě ještě moc brzy. Nám se osvědčilo ke druhým narozeninám kolo bez šlapaček - odrážedlo. Dcera se na něm naučila jezdit poměrně snadno, je to vlastně takový nácvik na opravdové kolo, protože se na něm děcko naučí udržet rovnováhu. Šlapačky je schopná ušlápnout až teď ve třech letech.

tymothy
3. kvě 2012

Jé Venuss promiň, nějak jsem přehlídla Tvé obnovení... 😉

venuss
3. kvě 2012

dobře, děkuji Vám moc za rady. Zatím tedy kolo nebudeme kupovat žádné kolo a nejspíš koupíme až ve 4letech tu "16", pokud nebude chtit syn kolo dřív...🙂

slunecnice209
5. kvě 2012

Kolo bych koupila ke 3. narozeninám, což je podle mých zkušeností tak akorát...ve 2 ještě dcera nechtěla pořádně šlapat /měla traktůrek/, takže ve 3. dostala kolo a jezdí jako drak. Ve 4 letech je už myslím zase pozdě, to už dítě může na kole rok bez problémů jezdit 🙂 .

jennyska
13. lis 2013

@mamina1235 @slunecnice209 @venuss @tymothy @mates22 @zevina @mirka755 @zdina @lucierob

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste, prosím, vložit své zkušenosti s Dětským kolem na https://www.modrykonik.cz/detske-kolo/ do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama tvoříme? 🙂

Pomůžete tím ostatním maminkám, které si prochází stejným obdobím, kdy shání kolo pro své ratolesti a hledají na MK radu, tip, pomoc a zkušenosti vedle obecných informací, které najdou v knihovničce.

Děkuji Vám a přeji krásný den!
Janča

PS: Zapojit se do Wiki MK může každý. Knihovnička je otevřena všem.

vlada69
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
meta123456789
11. říj 2016

Naše malá dostala ke 2.narozeninám odrážedlo (mělo obrovský úspěch), jezdila na něm do cca 3,5 let, kdy přesedlala na šlapací kolo, velikost 12´´. Teď jsou jí 4 a ta dvanáctka je jí fakt malá, takže k Vánocům bude 16´´. To malé kolo jsme dostali zadarmo, asi bych ho sama nepořizovala a šla rovnou do té 16.