Jak na nevyžádané dárky? Vracíte je, nebo akceptujete?

mmlenka
10. lis 2012

Zajímalo by mne, jak řešíte, když vám příbuzní kupují pro mimčo dárky, o které nestojíte. Ať už kvůli tomu, že danou věc nechcete mimču dávat (já například nedávno dostala vlhčené ubrousky, ale parfémované) nebo třeba kvůli tomu, že jste si jí chtěli koupit sami apod. Vracíte takové dárky nebo je akceptujete? Já zatím takové dárky na radu manžela akceptuju, ale občas mi to štve. Zvlášť u těch dárků, které vím, že nepoužiju, je mi líto těch zbytečně vyhozených peněz.

kuratkol
28. pro 2012

My se s tchýní taky nedomluvíme už mnoho let na dárcích. Nakupuje jen nejlevnější šunty u vietnamců. Dokud jsme byli s manželem sami, tak jsme dostávali jen oblečení v úplně jiných velikostech a nepoužitelné ani na doma. Podle mě to byly zásoby oblečení pro ni samotnou a jejího manžela. To by tak odpovídalo. Jednou jsem dostala parfém od vietn. 2 roky prošlý nebo propálené pyžamo. Fakt nás ty dárky mrzely. My jim dali třeba poukazy do elektra na televizi, kterou chtěli. Oni takové šunty. Letos jsme řekli, že si dárky dávat nebudeme. Oni s tím ale nesouhlasili a předem avizovali, že dárky kupují. Dali jsme jim každému jen kosmetický balíček, lahev vína muži a svíčku tchýni. Už za ně nehodláme vyhazovat. Pro malou jsme chtěli dětský domeček nebo stan na hraní. Dostala nejlevnější obyč. stan z Tesca a spacák. Co na to říct.... Nic... Půjde to z domu.

kuratkol
28. pro 2012

A jak tu někdo navrhoval stanovit si limit na dárky např. 1000 kč. U našich jsme to zkoušeli 2 roky po sobě a nikdo to nedodržel. Příští rok k našim na vánoce nepojedeme a snad se to tím tak nějak samo vyřeší. Fakt mě nebaví ten každoroční stres a honění se za dárkama...

madarinka1983
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
amelienne
27. črc 2014

Holky, a co říkáte na to, když prarodiče svým vnoučatům místo dárků spoří penízky na účet? Já teda nevím, mně se to moc nelíbí. To dítě od nich nic nevidí a v 18 jsou mu našetřené penízky celkem k ničemu vzhledem k ukládaným částkám a inflaci. (Také se dá předpokládat, že naše děti po nás nějaké hmotné statky zdědí.) Můj názor je takový, že bych uvítala, kdyby radši prckovi semtam dali nějakou drobnost, hračku nebo něco užitečného, co zrovna potřebuje. Rodině to uleví a děti potěší. 🙂

mmlenka
autor
29. črc 2014

@amelienne Tak to by se mi taky nelíbilo. Spoření pro děti od narození mi taky přijde jako blbost. A netuším, jak bych dítěti vysvětlila, že sice nedostalo nic do ruky, ale dostal peníze na účet - když v té době nebude chápat, co to jsou peníze, natož účet. Snad si to prarodiče rozmyslí.

terezapetrova
29. črc 2014

když to vemu ze svého pohledu vim, ze by mi bylo velmi neprijemne kdyby mi někdo darky vracel nebo menil za něco jiného. Mam za to, ze to se moc delat nemá. Třeba ubrousky /jak uzminovala zakladatelka/ jsem také dostala takove, které nepouzivam pro dite, ale daji se pouzit na cokoliv jiného a pak dotycnemu slusne vysvětlit, ze tyhle věci ne.

hojda
29. črc 2014

Slušností je dar přijmout 😔 . Ten kdo ho koupil, to udělal v dobrém úmyslu, nemůže za to, že třeba neodhadne, nebo neví, co používáte. Pokud je to v rodině, tak je možné se domluvit, že raději je lepší se předem poptat, co tak koupit, aby to vyhovovalo. Pokud je to někdo vzdálenější, tak se s tím asi nedá nic dělat. Např. ubrousky můžeš použít na čištění čehokoliv 😉 . Když si vzpomenu, jaké dárky jsem kupovala pro své kamarádky pro děti, když jsem vlastní neměla, tak to taky nebyla žádná hitparáda, ale bylo to tím, že jsem prostě nevěděla.

hojda
29. črc 2014

@mmlenka Já bych spíš řekla, že se v tom prostě nevyzná, popravdě kdo v tom "nedělá" tak opravdu neví.