Jak řešíte kupování dárků pro mladší sourozence?

dagina
8. říj 2011

Ahoj maminky,
jak prosím řešíte kupování dárků pro mladší děti - sourozence??? Asi je dobré, aby i mladší měla svoje dárky, věci, navíc, když starší není momentálně půčovací 🙄 . Ale na druhou stranu kupovat další např. kočárek atd... 😒 ...no nevím...
Jak to je tedy u vás??????
Moc díky za názor.

kalo
9. říj 2011

@dagina já jsem za to,aby měly holky všechno 2x....z vlastní zkušenosti když jsem byla dítě, tak nám se sestrou vadilo, když jedna měla něco, co druhá ne...Půjčování v tomto věku moc nefunguje, když si zrovna v tu samou chvíli chtějí hrát obě s kočárkem...Kolikát to vybízí i ke společné hře, když má každá svoje. Nemusí vypadat ta hračka totožně, ale tematcky...U sourozenců musí být spravedlivé dělení, ať nemusíš věčně soudcovat hádky a pocity ukřivdění 😵

geliva
9. říj 2011

podle mě může "dědit" jenom hračky s kterými si už starší nehraje, jinak každá svoje, pokud už ta starší něco má jakože její, tak je to prostě její. do budoucna můžeš zkusit nové hračky s tím, že je mají dohromady, ale takhle jim to už předat. (např. si myslím, že je opravdu blbost dvě kuchynky - to zabere hodně místa - ale koupit to opravdu s tím, že starší řekneš, že je to obou)
jinak u nás je to teda trochu jiné, ale mám zkušenost, že se perou i o hračky, které mají dvakrát, (třeba jenom v jiné barvě)

smardik
9. říj 2011

@dagina ahoj, u nás se nějak nedědí, vlastně není co oba si ted hrají se stejnýma hračkama-garáže, lego duplo, auta takže není co podědit když si s tím starší hraje. Prostě kupuju podobné věci oběma at se nehádají, nezlobí na sebe- oba dostanou podobnou sadu lega dupla, oběma chci auto Bruder-ale ne úplně stejné, jen cca stejně velké, kupovat zas 2x to samé nechci. Budu kupovat třeba ponk a ten 2x opravdu kupovat nebudu, musí si zvyknout že se prostě musí dělit, ale třeba sadu nářadí koupím oběma

ale k tomu kočárku, ten bych asi koupila 2x, přece jen jsou to holčičky a k těm tak nějak kočárek patří a není to věc co by jim vydržela chvíli, využijí ho asi dýl

takže asi jak co, vše 2x nechci ale něco vím že musím - třeba Tomík má své oblíbené auto, které půjčovat odmítal takže jsem ho koupila ještě jednou, mašinek taky máme víc at se nehádají - mimochodem stejně se hádají