Jaké dárečky mám koupit pro půlroční mimi k Vánocům?

janulka21
15. říj 2010

Ahoj, na Vánoce bude naší malý 5 měsíců a rodiče se nás ptají co chceme pro malou k Vánocům. Tchýně vybrala hrací dečku, ale já si myslím, že jí využije tak měsíc a pak už jí nebude bavit a bude na ní "velká". Oblečků máme hodně, lehátko už máme a třeba houpačku do bytu nechci, to bych byla otrok 😀 Vidím to u dětí od švagrovky, jsou to závisláci 😀

jijitka
15. říj 2010

@janulka21 a co třeba jídelní židličku, tu už tak kolem 6. měsíce využiješ a budeš jí mít na delší dobu. S hrací dekou máš pravdu, nám se sice na podlaze válela déle, ale malého nijak zvlášť nezajímala 🙂
Nebo nějaké hračky na rozvoj aktivity - např. na lezení (my máme jezdícího motýla od Playskool - je moc hezký).

kjajule
15. říj 2010

Co nějaké hračky na kočárek, nějako zajímavou hrazdičku nebo pultík, nebo něco do postýlky takové ty piánka co se mačkají nožičkama , nebo něco do vody, sedátko do vany nebo hračky do vany 😉
Je toho moooře 🙂
lenkabu: má dobrý tip na geomag to je hezká hračka 😉
Pokud chceš něco praktického ,pak bych třeba rodiče požádala aby zaplatily nějakou dávku očkování pokud jste se pro nějaké mimo povinné rozhodly , nebo aby malé založily nebo zaplatili stavební spoření apod 😉
Záleží co očekáváš , holčičce to v tomhle věku bude stejně uplně jedno 😉

miarosa
15. říj 2010

Očkování je super, nebo kurzy plavání by nebyli špatné pokud by jste chtěli chodit, ale my jsme v tomhle věku hodně využili hračky na kočárek, aby se venku nenudil, když už tolik nespinká, jídelní židličku nemáme, ale taky budem kupovat, nebo chodítko protože brzy do něj doroste, ale hlavně barevné a hrající hračky, to jsou teď favoriti. Nebo hračky od Fisher price, mají hodně zajímavé hračky pro různě staré děti, ale hrací deka už je v tomto věku málo. Náš uličník po 5 měsíci začal válet sudy a deka mu byla malá 😀

kaktusik007
16. říj 2010

@janulka21 nas objavil take hracie pianinko, vydava to rozne zvuky, zvieratiek, ale aj melodii, a vie sa s tym prebavit fakt ze hodne..... no a potom ma rad knizky 😉
ale fakt ono staci ist do hrackarstva, je tam spusta interaktivnych hraciek, staci si iba vybrat 😉

vojtisek2007
16. říj 2010

@janulka21 a co třeba tohle :
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38427819&tab=0
sice píšou že je to pro děti od tří let, ale já jí budu kupovat neteři, která bude mít o vánocích 4 měsíce...
nebo potom něco od Lamaze nebo Fischer price
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28177063&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37536915&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34032997&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=38423437&tab=1

janulka21
autor
16. říj 2010

Děkuji za návrhy 🙂 Tolik jsem toho ani nečekala 🙂 Hračky na kočárek jsou dobrý nápad, židličku chci kupovat od Ikei, přijde mi praktická a hračky od Lamaze máme už 4 a z toho má nejradši takovýho delfína. Dneska jsem jí ještě ukazovala sobíka a taky jí zaujal, tak ho možná koupí tatka 🙂 To očkování a tím plaváním ěm vůůůbec nenapadlo, ale vůbec nevím proti čemu očkovat. S doktorkou jsme domluvily Hexu, prý je povinná a asi Synflorix, pak bych chtěla proti memingokokovi, ale to je prý v pozdějším věku a takový očkování typu žloutenka, klíště atd. zatím nechci. Jdu očíhnout odkazy, které jste my poslaly 🙂

morgan
16. říj 2010

Tak tu žloutenku bych určitě doporučovala, ale to je do jiné diskuze 🙂, ale je fakt, že není od věci použít penízky od babiček a dědů, pokud teda mohou nějaké dát, na tyhle praktičtější věci, kurzy a tak 😀

janulka21
autor
17. říj 2010

@morgan vím, že je to do jiné diskuze, ale jen mi, prosím řekni, od kolika měsíců/let se na žloutenku očkuje? Příčí se mi, abych do mimi rvala všechno možný "najednou"

morgan
17. říj 2010

@janulka21 mě se to taky právě příčí, proto jsem dala jenom tu žloutenku (místo původně zamýšleného synflorixu), první vakcínu dostal v roce a přeočkování bylo po půl roce. Ty děti dají do pusy opravdu všechno a takhle jsem celkem klidná. Myslím, že se to očkuje až od tohu 1 roku 🙂

janulka21
autor
17. říj 2010

@morgan o na tu žloutenku jsou tři vakcíny? Já bych chtěla ještě memingokoka, zemřel na něj kamarád ☹ tak mám strach, aby to nechytla i Anetka. Máš recht, děti strčí do pusy kde co a anivíc Anetka si cucá palečky už asi měsíc, nechce dudlíka takže jí to odnaučit bude taky na silný nervy ☹ Jo a ten synflorix je je zase dobrý třeba na zánět středního ucha atd.? Musím si přečíst letáky co jsem si vzala v čekárně, abych byla v obraze.

morgan
17. říj 2010

@janulka21 na tu žloutenku jsou jen tyhle dvě vakcíny. Jinak meningokoka já zatím dávat nebudu, zánět středního ucha ho netrápí a nechci právě žádné další očkování. Spíš razím zásadu, aby malej byl přirozeně odolný. Otužuju, doma udržuju spíš chladno atd. a věřím, že se mu ti "prevíti" vyhnou 🙂

morgan
17. říj 2010

Jinak já jsem původně ten synflorix chtěla taky, ale konzultovala jsem to s kdysi s instruktorkou plavání malého, její manžel dělal někde ve výzkumu, a říkala, že je to spíše reklamní tah, že těch typů je skutečně tolik, že to očkování to prostě pokryje zcela minimálně, ale je to samozřejmně každého věc 🙂