Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

drzticka81
24. pro 2017

Tak mame tri deti-ti starsi dostanou kolem deseti darku- syn ma 6-takze tri knizky,spol.hru,pyzamo,pral si lego-bus a vlak (ten je z bazaru),dostane neco k drevene silnici,balik papiru,zubni kartacek-pak spolecne se sestrou chodiciho psa a drevene jidlo, dcera ma 4-taky knizky, kartacek,saty morske panny,barbie morskou pannu, amulet sophie, male lego lociku,nabytek do sylvanyan domecku,panenku miminko a obleceni....mam rada hracky,co se daji dokupovat a nezaberou dalsi misto 🙂))) rozsirovani sbirky......nasi si hraji se vsim-pokud uz si s necim nehraji,prodavam dal 🙂)) nektere hracky budu schovavat pro vnoucata-ty drevene,lego duplo ci lego 🙂)))
ta treti dostane tri darky-drevenou pokladnicku,misky na prikrmy a vkladacku 🙂))
pak jeste u babicek-davame i veci,ktere potrebuji a knizky! behem roku uz nekupujeme,jen k svatku a narozkam.....

bekyc
25. pro 2017

@ninive211 Vždyť já vám to neberu. 🙂 Pokud vám to tak vyhovuje, ok. Klidně zírejte dál, nám to zase vyhovuje tak. Příští rok už to bude víc vnímat tak možná počet dárků naroste. Včera ho zaujal jen jeden dárek u kterého vydržel dvě hodiny. Vůbec by nepoznal, kdybych mu ty další nedala a dostal by je třeba za týden. Takže se mi potvrdilo, že v jeho věku zatím 10 dárků nemá smysl, i kdyby byly sebelepší. Ještě nás během svátků čekají troje Vánoce s babičkama, tak nebojte, není to chudáček kterému rodiče odepřou rozzářená očička a dárečky. 😉

volfikovi
25. pro 2017

Každý to má individuální. Já to letos přehnala . Mám dvě děti obě holky každá má 15 dárků +10 společných . Nemyslím si že by na tom bylo něco špatného . Každý at nadeluje dle svého uvážení 😉 mi máme ježíška 26.12 tak nás to teprve čeká . Přeji všem pohodové svátky

rituska88
25. pro 2017

My kupujeme dárků víc, jeden nebo dva mi přijde málo...Pamatuji si na jedny Vánoce, kdy rodiče na tom byli finančně dost špatně, maminka přišla o práci a já dostala asi jen 2 nebo 3 dárky - drobnosti, a bylo mi to líto... Ale spíš mi bylo líto rodičů - na Ježíška jsem v té době už nevěřila a věděla jsem, že by mi rádi dopřáli víc, ale že to nejde. Nějak mi tehdy nešlo předstírat radost, nebylo z čeho. Jako dospělá tohle chápu a dokáže mi udělat obrovskou radost i jediný dárek, ale jako dítě jsem prostě měla ráda, když toho bylo víc- tj. cca 5-10 dárků, rodiče mě nikdy dárky nezavalovali, ale bavilo mě to rozbalování - ten moment překvapení a že po rozbalení jednoho dárku pod tím stromečkem čeká ještě další zabalený.
Syn dostává jako dárky hodně knížky - letos na Vánoce dostal 2 od babičky a od nás 4. Přál si auta, tak dostal jedno konkrétní co chtěl a ještě jsme mu koupili jedno. Pak jednoho plyšáka, stavebnici, batůžek a deštník s oblíbeným hrdinou a několik drobností jako např. domino, pexeso, pastelky, omalovánky, puzzle. A povlečení s oblíbenou pohádkovou postavičkou. Letos výjimečně nedostal žádné oblečení, ale jinak dávám i to - koupím co potřebuje třeba s oblíbeným hrdinou, aby měl radost a zároveň aby to splnilo účel. Většinou nekupujeme žádné velké nebo větší dary, protože na to nejsou finance a navíc bydlíme v bytě, takže by to nebylo kam dávat. S mými rodiči se dopředu domlouváme, co by mohli koupit, co by si přál nebo potřeboval, druzí prarodiče nám jen dají peníze - takže něco koupíme my a pak mu to dáme u nich pod stromeček, aby nebyl zklamaný, že u druhé babičky mu Ježíšek nic nenechal.

cupylupy
25. pro 2017

Syn dva a dcera defacto též dva. Jeden společný. Co dají babičky nepočítám.

rubika
25. pro 2017

Kluci psali Jeziskovi co by chteli. Kazdy si napsal tri darky, lego, knizku, hru. To dostali. A jeste nejake mensi veci co vime ze maji radi- plasteliny veci na psani, kresleni... Kazdy 5 darku. Obleceni ted pod stromek nedavame.
Byli spokojeni s tim co dostali. Vlastne jsme jim mohli dat jen lego a geomag😀

pafca4
25. pro 2017

já si dala takový nepsaný limit: mezi pěti a deseti dárky. Letos to bylo osm. Pak ještě další dostává u babiček, prababiček a tety...

wampzee
25. pro 2017

Dcera (16 měsíců) dostala Duplo (kolegyně prodávala po synech 3 sady najednou za pár korun), pak pár dřevěných hraček. Nejvíc ji baví "jeté" Duplo, dřevěné hračky jsem odklidila a dostane je při jiné příležitosti. Osobně si myslím, že mnoho hraček nadělá spíš škody než užitku. Jednak z toho děti nemají moc rozum (takhle malé) a jednak se pak na nic pořádně nedokáží soustředit. Proto i prarodiče dostali seznam na jednu, max dvě hračky, dle finančních možností. A to ještě převažují knihy, nikoliv vyloženě hračky. Malá si hraje s Duplem, já jsem spokojená. I tak je chci vést k tomu, že o Vánocích nedostanou celý svět, byť si ho v dopisech přejí. Troška skromnosti by neuškodila. Když si vezmu, kolika lidem udělá radost jen pouhá přítomnost členů rodiny....A my se místo toho předháníme v tom, kolik dárků a odkud a jakých dostane naše dítě. ...

milionovydarek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ekou
28. říj 2021

Max 2

elu
28. říj 2021

Jako malí před 30 lety za hluboké totality jsme vždy měly jako děti každý cca 20 dárků (panenka, stavebnice, knížka.. Tak tři , pyžamo, plysacek, varenicko, svetr, kalhoty, čepice, destnik, hřebínek, kalkulačka, hodinky, kalhotky atd..) byl to nářez a proto já i sestra dáváme dětem taky tolik... Něco jsou věci, které stejně potřebuji( oblečení)... Ale ta kumulace na jeden den a zabalit to a pak pod stromečkem hory dárků... To jsou moje vzpomínky a teď i současnost... S manželem si dáme tak tři dárky (kniha, kosmetika... A pak jeden, kterej je větší A ten druhý ho chce....)