Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

hanaflint
3. pro 2012

Ahoj maminky,
ja mam docela akcni rodinu, ktera se nesutale potkava a oslavuje a veseli se, takze i Vanoce u nas probihaji tak, ze se behem 25 - 26 poobjizdime a nadelujeme si darky. Kazdy rok si rekneme, ze si budeme davat malickosti a stejne nakonec skoncime s hromadou baliciho papiru a stuzek 🙂.

Nase mala Karolinka ma rok a pul, letos jsem ji nakoupila krasne drevene skladanky na rozvijeni motoriky. Volim spise kvalitu nez kvantitu a co se tyce detsky hracek, tak to zcela vyhradne. Stejne budou mit letos urcite opet nejvetsi uspech svetelka na stromecku 😀

marthha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eficenka
23. pro 2012

Jeden větší a pár menších ( plastelína, omalovánky).... nevidím smysl dávat dětem hodně dárků, stejně pak další dostanou na narozeniny, svátek a kupa dárků za chvíli omrzí.....

mrnakova333
23. pro 2012

Ahoj, my máme pro syna 2 malé dárky ( xilofonek, zvířátkové magnetky), a manžel mu ještě koupil nějakou maketu kamionu nebo co. Malému jsou tedy teprve necelé dva roky, takže možná časem svůj názor změním, ale já si myslím, že když dítě dostává hodně hraček, tak si jich pak tolik neváží a navíc ani neví s čím si hrát. Mám jeden takový případ v okolí a mě i manžela to vytáčí. Letos jsme tedy dali rodině limit: 1 velký dárek a 1 drobnost od každého. Od našich dostane šlapací auto a pak drobnost a od tchýně hrací a zpívací pultík a takovou tu magetickou tabulku, jak se na ní kreslí. Také od sester něco dostane a když si to napočítám tak je to minimálně 11 dárků a to si myslím, že je moc. Navíc to bude mít rozvržené do dvou dnů, tak si myslím, že když dostane za jeden večer tři pořádné dárky, že je to až až. Jak jsem psala, jak dítě poroste můžu názor změnit ale pořád bych to nechtěla přehánět. Naši to dělali tak, že jsme dostaly jeden užitečnej dárek (např. lyžáky), dárek, kterej jsme si přály (mobil, notebook, pc hra) a pak fůru drobností (fusekle, pyžamo, tričko) a tak bych to asi chtěla praktikovat, myslím, že se ségrou máme hodnoty v pořádku 🙂

karotky
23. pro 2012

Kdybych měla kupovat vše,co si přejí,tak bysme se za jedno nedoplatili a za druhé bych neměla jistotu,zda-li se jim ten dárek brzy neomrzí.Jelikož už máme 2 kluky,tak kupuji oběma stejně(např. jeden dostane plyšáka MATa a druhý PATa)a aby si s tím mohli vzájemně hrát.Letos ještě každý dostne sadu "nerozbitných" autíček(oba stejnou značku,ale jiný obsah),knížky................Nemáme nafukovací byt,hraček už mají hodně(z minulých Vánoc,svátků a narozenin),tak se opravdu rozmýšlím,co jim koupit.A je pravda,že po rozbalení 3.dárku nadšení z rozbalování polevuje a už by si chtěli hrát,takže si myslím,že 3 větší dárky pro každého,je tak akorát. 😉
Příští rok se chystám koupit nějaké společenské hry 😉

majdalenka81
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
ninive211
20. lis 2013

Tak jsem se začetla (sice původní otázka je trošku staršího data, ale to nevadí) a když to tak čtu, tak si říkám, že my jsme jako děti mívali hóóodně bohaté Vánoce! Jeden či dva dárky pro dítě pod stromeček?? Nevím, to mi teda přijde žalostně málo (samozřejmě záleží na finanční situaci rodiny, ale asi tady nebudou všechny maminky s minimálním příjmem). Vánoce u nás byly hodně bohaté na dárečky, mezi nimi samozřejmě praktické dárky, které by se koupily tak jako tak (zimní oblečení, boty, ponožky) a taky mamka zabalovala i každou blbost zvlášť - zvlášť pastelky, zvlášť omalovánky, každé tričko...prostě aby bylo dárečků co nejvíc a bylo co rozbalovat. Zatím sama děti tedy nemám, ale vím, že pokud to jen trochu půjde, chci praktikovat vzor Vánoc, který mám z dětství. My jsme potom zase ale nedostávali žádné dárky "jen tak" během roku, na svátek jen nějakou drobnost + třeba zákusky, sladkosti, na narozeniny byl dárek o něco větší, ale hodnota vždy tak do pětistovky max (v dnešní hodnotě), na Den dětí si pamatuji jen jeden rok, že jsme dostaly se ségrou nějakou dětskou encyklopedii, jinak spíš se to "oslavilo" nějakým pamlskem. Za vysvědčení byly penízky do kasičky (až tak do puberty jsme nedostávaly žádné pravidelné kapesné). Takže ty Vánoce byly u nás prostě něco výjimečného a velkého. Dostat pod stromeček jen dva dárečky, asi bych to obrečela, že Ježíšek si asi myslel, že jsem byla zlobivá a tak si víc nezasloužím...

blahova_andrea
20. lis 2013

otázka zněla přímo na děti, takže ostatní členy rodiny vynechám. dětem nekupujeme vše, protože na to nemáme ani mi to nepřijde výchovné. navíc třeba nevlastní děti mají ježíšků snad 5, takže se spíš snažíme mezi sebou s "ježíšky" domluvit, aby neměli 3x to stejné a aby se jim tedy těch jejich přáníček splnilo co nejvíce. letos dostanou nevlastní každý jeden větší dárek. vlastní asi spíše pár maličkostí, protože ty velké dárky už si rozebrali prarodiče. nepočítám tedy potřebné věci, které jsou třeba jen lepší značky než by byly během roku, děti měkké dárky většinou tolik neocení. takže mám na mysli vyloženě ta jejich přáníčka - hračky. myslím, že by vánoce neměly být ani o počtu ani o ceně, ale o radosti prožité s blízkými.

laurital
20. lis 2013

Každá dcera dostane cca 5 dárků, nicméně mají separátně Ježíška ještě i u mé matky a sestry s manželem, takže ochuzené opravdu nejsou.Tudíž dohromady má každá kolem 15ti dárků.
Navíc si myslím a zkušenosti mi to potvrzují, že více než těch pět dárků dítě stejně nevnímá.

hojda
20. lis 2013

A není to jedno? Dostanou tolik, kolik si myslíme, že je vhodné a hlavně na kolik máme 😉. Vidím to na jeden velký dárek pro každého a nějaké drobnější (hlavně knížky), vzhledem k tomu, že máme velkou rodinu, tak kdyby všude dostali jen jeden dárek, tak jich budou mít stejně hodně.

mitote
20. lis 2013

kupujeme jeden vetsi darek a pak nejake drobnosti... snazim se vybirat darky, aby mely nejaky smysl, nejak dite rozvijely... nejsem zastancem polic plnch plysaku. Urcite nedavame moc prakticke darky, jako obleceni, jidlo, plinky...

gabka32
20. lis 2013

vánoce trávíme vždy s mými rodiči a bráchou se ženou a syny. takže se pod stromkem sejde velká kupa dárků...😀 mezi dospělými si dárky už pár let nedáváme a je to prima... jen teda mezi partnery (já jen manželovi). no a dětem jsme domluvení na strop 1000kč - v rámci rodiny (babička mi dá peníze a já koupím, zabalím... švagrové dávám tipy) a svým holkám dáváme i dražší, záleží na jejich přání a aktuálních možnostech. mohou mít max. 3 přání Ježíškovi, která si nakreslí a ty se jim snažíme splnit, zatím byly vcelku skromné (předloni deštník, loni Pinkie pie, letos si přejí Barbie a vláčkodráhu) + dostanou dle našeho uvážení další dárky, ale domlouvám se se švagrovou, aby měli děti +- stejný počet dárků (od všech dohromady), bývá to tak do 10ti balíčků... jak jsem byla malá já, vždy jsme s bráchou počítali, kolik kdo dostal a bylo to i 15 dárků... ale z toho třeba 4 knihy, a troje ponožky... 🙂

vlada69
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gillmorka
19. pro 2013

My dětem také kupujeme vždy jeden větší dárek a potom pár menších. Letos chceme udělat něco pro jejich zdraví a tak kupujeme zdravotní židle k počítačům, víme, jak je zdravé sezení důležité!

ajina17
19. pro 2013

Malej má 6m a má tu 7 dárečků + dostal kočárek na jaro a autosedačku,ale to by jsme museli koupit tak i tak 🙂

leni78
19. pro 2013

U nas je tradice opravdu štědrého večera, tak každému 5 - 10 dárků. Já to proste miluju. 🙂 Rozbalovat, radovat se...dětem se snažím splnit všechna hlavní přání, naštěstí jich není více, než deset, starší je skromný a mladší si jeste přát neumí. 🙂

klaire22
19. pro 2013

máme jich asi 6, z toho 2 větší a zbytek drobnosti 🙂

lenka5731
19. pro 2013

Starší asi 13, mladší 9, společných dalších 6, společná je kuchyňka s příslušenstvím.

kammka
19. pro 2013

my letos pro holku lyže s botama z bazaru, pak mám balíček z DM, deskovou hru a ještě jí koupím nějakou knížku...jo, upletla jsem pro její panenku šatičky..to stačí bohatě, neb od jedněch prarodičů bude mít barbínu, pokladnu z penny plus hromadu těch miniatur,od druhých další panenku a asi nějaké oblečení.. klukovi jsem ještě nekoupila nic, děti onemocněly a já nestihla.. koupím knížku se zvukama zvířat, nebo jinou se zvířátkama, hračku do vany.. od prarodičů skládačku a auto odrážedlo.. můj muž ale pracuje ve škole a tak už má pro děti od kolegů a rodičů "jeho" dětí další hromadu.. dokud věří, že dárky nosí Ježíšek, je jedno, kdo je pod ten stromek poslal..
jinak já se snažím vyhnout kupovat pod stromek věci, které dítě potřebuje ať jsou nebo nejsou Vánoce, narozeniny nebo cokoli jinýho..dárek by měl být něco, co dítě chce, pokud to i potřebuje, tím líp.. 🙂 🙂 🙂
praktický dárky jsou pro dospělý 🙂

mysicka_lb
19. pro 2013

Pocházím z rodiny, kde se Vánoce slavily ve velkém, dárečků pod stromečkem bylo xy (odhadem 10 - 20) a 25. 12. následovalo pokračování u babičky, kde nám "Ježíšek" nadělil další dárky. Milovala jsem to. ALE čím byl člověk starší, tím více si připadal předárkovaný, rozmazlovaný.... myslím v negativním slova smyslu. Neměla jsem z toho pak dobrý pocit, připadalo mi, že si tolik dárků ani nezasloužím, a věděla jsem, že jiné děti dostávají dárků méně. Zároveň ale nešlo jen tak z ničeho nic omezit počet dárků na nějaký rozumnější, už bylo tak nějak zažité, že je těch dárků hodně a rozbalují se dlouho.... a kdyby měl najednou každý pod stromečkem třeba dva dárky, bylo by nám to asi líto. Nebyly by to ty Vánoce, na které jsme byli zvyklí. Je to pak vlastně takové prokletí, že se i dávno dospělým "dětem" kupuje hromada dárků - vlastně už ani ne pro radost, ale protože se to očekává a jinak by byly zklamané. Dítě zatím teprve čekám, ale už teď vím, že ho takhle předárkovávat nechci. To vůbec není o penězích nebo o tom, že bych mu nechtěla dopřát. Je o vyloženě o tom, že jsem poznala, že všeho moc škodí a že kluk z deseti stavebnic nebude mít automaticky větší radost než z jedné - většinou právě naopak. Budu se tedy od prvních Vánoc snažit krotit nejen sebe, ale i ostatní příbuzenstvo. Jeden velký dárek od každého a k tomu max nějaká drobnost mi přijde až, až.

cora666
20. pro 2013

Mame dve deti, takze kazdy jeden hlavni darek. Dcera (4) detsky tablet gogen, syn (2) velkou sadu garaz. Cenove to neresim protoze mala ma tablet za 2600, malej auta za 990,-. Kazdy dostane jeste sadu lego duplo, zakladni mame, ale kosticek uz obcas byva malo. Pak nove batuzky, kazdy 2knizky a 2puzzle.
Obleceni, to ani nebudu vypisovat:D

Mala kreslila poctive Jeziskovi, chtela tablet, kreslici opicku (dostane od strejdy) a barbie (babicka). Ostatni darky nevim, ale musim rict ze to bude jeste od moji babicky (jejich prababicky - drobnustka, prarodice maji komplet z obou stran, a oba s manzelem mame jednoho sourozence:D).

Mame to doma zavedene tak, ze ted pred vanocy roztridim hracky, (co uz si s nimi nehraji a nebo ze kterych uz vyrostli) vyberu pekne a neposkozene a ty rozdame a nektere zaneseme do materskeho centra, pro ostatni robatka. Ty poskozene vyfasuje u tchyne Korinka (6ti lety hafan) miluje hlavne plysaky:D.

kacenka1979
20. pro 2013

tak mi tak nejak kupujeme asi 10 darku kazdemu...starsi hodne na sport coz je majlant....pak kosmetiku a nejake hadriky...malemu jsou necele tri mesice takze tam je to jasny chrastitko zavesna hracka a obleceni...to ho ale nebere🙂takze letosni vanoce mame takto....a pristi uvidime....tyhle jsou pro me nejhezci jinak s pritelem si dame 1 darek....to staci on ma teda dva ma 23.12 narozky....tak vsem krasne vanoce🙂

smardik
16. říj 2014

já to teda nemám spočítáte, snažím se tak nějak rozumně, ale kluci letos dostánou: dohromady encyklopedii a dohromady nějaký doplněk k vláčkům-most nebo něco ještě nevím, společenskou hru. každý zvlášt dostane knížku, autobus-po tom touží, malé lego duplo, auto bruder, tričko-ale nějaké pěkné třeba za 300 což běžně nekupuju, pak u tchána nějaká hračka-dává mi pro každého 500 Kč at koupím hračku tak jim koupím něco do téhle hodnoty, u prababičky většinou něco praktického-letos usuška s bleskem (cca do 250 Kč) a 1 000 Kč , které schovávám, u rodičů spolu mají společenkou hru, každý knížku a nějaké překvapení co vymyslí moji rodiče, to nevím ani já a stačí. ještě dostávají od 2 kamarádek hračku-to jim říkám, letos nevím ale je to hračka cca do 250 Kč

jika10
16. říj 2014

Zatím to mám spočítané na cca 15 dárků, jsou mezi tím hry, ale i oblečení, knížky

jarunkaxyz1
16. říj 2014

U nás každý 1 větší dárek a cca 4-5 normálních ....nejsem zase zastáncem balení malinkých kravinek, stejně to pak lítá všude kolem, děti to přejdou...tak ať dostanou opravdu to, co si moc přejí a hrají si s tím. U babiček vždy po 1 větším dárku.

myskin
17. říj 2014

Vánoce miluju hlavně kvůli dětem. Nedovedu si představit, že by měli pod stromečkem jeden dárek ☹ . Pokud je finanční situace rodiny špatná tak to samozřejmě jinak nejde. U nás je pod stromečkem dárků hodně. Nejsou to všechno drahé dárky, balím i drobnosti - sponky, gumičky do vlasů, pěkné pastelky, pytlíčky z hračkárny s překvapením, holky nepohrnou ani oblečením. Starší chodí do první třídy, kdo ví jak dlouho ještě bude věřit na Ježíška. Jediné co na vánocích nesnáším jsou davy lidí a nakupovací mánie. Takže jsem si dala závazek, že do konce listopadu budu mít nakoupeno.

katybartosova
21. říj 2014

Já to s dárky taky nepřeháním, pár pro každé dítě... ale když si nevím rady, co pořídit, vždycky nějaké pěkné seženu na To či to - jsou tam super nápady! Pořídila jsem tam dárky pro kolegyně a byly nadšené. Jsem tady vždy 100% spokojená, mají pěkné nápady i ceny 🙂

1kacaba1
31. říj 2014

My budeme letos slavit Vánoce v nové sestavě. Od letoška bydlíme společně s mým přítelem, jeho dvěma dětmi (18,17), mými dvěma dětmi (19,16) a naší společnou holčičkou (o Vánocích jí bude půl roku), takže jak to bude, nevím. Ale předpokládám, že každý dostane jeden dárek opravdu velký, ode mě pak parfém, mikinu nebo svetřík, tričko a drobnosti, jako spodní prádlo, ponožky, šminky, drobnou bižuterii nebo čepice, šály, rukavice. Pro mrňouska mám ještě leporela a chci pořídit edukativní hračku. Starší děti, bohužel, moc nečtou, takže knížku dostane jen jedno z nich, které o ni stojí.

olladolla
31. říj 2014

Vždy dětem (dcera 10, syn 7) kupuji jeden hlavní větší dárek (letos dcera fotoaparát, syn rádio s CD), pravidlem pro mě je : každému jednu hračku, každému jednu hru, a každému knížku, měkouše jak se u nás říká dárečkům s oblečením 😀 , ty se ale nepočítají. Zatim neřeším ceny, jelikož oni to berou na kusy a né na to kdo měl dárečky dražší. 😉