Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

happylenulka
31. říj 2014

já mám právě v plánu kupovat hodně dárků, ale spíš drobností. velký dárek třeba jeden, dva... nechci aby dítě dostalo a mělo všechno... takže plácnu třeba kolo a k tomu blbůstky třeba po 200 Kč.... gumičky, pastelky, věci na tvoření, omalovánky,... aby bylo hodně balíčků 🙂
mám několik známých s malýma dětma a tak jsem si mohla udělat obrázek toho, jak to bude u nás... na jednu stranu se mi vůbec nelíbila rodina se třema dětma, kterým se kupovalo furt všechno a na vánoce dostali třeba 15 velkých dárků... za měsíc už o dárcích ani nevěděli a skončili někde ve skříních...
na druhou stranu zas třeba 1 - 2 dárečky mi přijdou málo... vždy se mi líbilo sedět u stromečku dlouho, rozbalovat, vidět tu radost...

a hlavně je taky třeba si uvědomit, že dítě nedostane dárky jen od vás, ale taky od babiček, dědečků, strýčků a tetiček (podle vztahů v rodině)... to se pak rychle násobí... ;)

nicole_1
31. říj 2014

Tak já mám už děti větší 4 a 6 let a psali jsme Ježíškovi, starší mohl napsat 3 věci a mladší 4, jsou to hračky, které chtějí a dostanou, starší si vybral lego za 3 tis.a proto už mohl k tomu jen 2 malý hračky a souhlasí s tim, samozřejmě dostanou ještě i další věci, které potřebují jako lyžařská výbava, oblečení a nějaký drobnosti, aby pod tím stromkem měli víc věci, ale hračky dostanou jen ty o který si napsali, nejsem zastáncem nakupování mega hraček,stejně si s tim pak nehrají, u nás ted frčí lego, dostávají během roku penízky třeba po 10kč od babiček, od nás a šetří si, a pak si sami koupí nějakou věc kterou chtějí 🙂

mili00
31. říj 2014

Pár dárků mají každý, který si vlastně napíšou nebo o ně řeknou a pár společných, mám 2 kluky, takže chci aby si vyhráli s tím oba, takže dohromady cca 12-14 dárků. Nepočítám oblečení.

nocinoci
31. říj 2014

Kazdy rok piseme dopis s peti darky ktere si preji a aby to meli jako prekvapko tak dostanou z toho tri, sice vedi co chteji ale prekvapko je v tom ze nevedi ktere tri to budou. A pak dame ctvrty jeste, ten co vymyslime sami pro ne. Vic ne, protoze pak dostavaji od babicek apod a ja nejsem zastancem darku ktere stoji desne prachy a za dva tydny se vali v koute...

nunacek
31. říj 2014

U nás na Vánoce cca 6 dárků pro každé dítě a pak 1-2 dárky společné pro oba. Synovi budou letos dárky ještě fuk, takže všech 6 mu vybereme my. Dcera letos poprvé "psala" dopis Ježíškovi. Z dárků v dopise vybereme cca 3-4, které dostane (chceme splnit její přání, ale zároveň chceme, aby věděla, že nemůže dostat úplně vše, co si přeje). A další 3 dárky budou takové, které v dopisu nebyly, které vybereme jen my rodiče, ale budou to takové dárky, o kterých víme, že se jí budou líbit, že z nich bude mít radost, že se jí budou hodit.

katevema
31. říj 2014

Tak já mám tři dcery (6, skoro 4 a 2 roky) a počítám pro každou cca šest dárků včetně měkošů. Něco z toho co si přejí, i když to je dost těžké, protože se jim každou chvíli líbí něco jiného, něco vybírám sama podle toho, co si myslím, že by se jim líbilo a taky, aby to bylo trochu užitečné. Další dárky budou mít od ostatních příbuzných, od mých rodičů každá dva, od tchánovců, tří prababiček a tří tetiček po jednom. Takže to bude zase masakr. 😕
Nejstarší dostane batoh Deuter na výlety, puzzle Disney princezny, stolní hru, válečková razítka, knížku a nějakou jednu hračku, co si nakreslila (buď barbínu Lociku, nebo létající vílu nebo koně s kočárem pro barbíny). Prostřední Megabloks Šmoulové, hru Děti z Carcassonne a Ferda Kde žijí ?, trička se Šmoulinkou, dvě knížky. Nejmladší Duplo, přenosnou tašku pro panenku, dřevěné pexeso, hry Duha a Baby Genius a knížku. 🙂

tarra27
31. říj 2014

Dáváme hlavní dárky a vedejší, menší...upřímně, neřešíme toho, že jich bbude 5 nebo 10, ale koukáme, aby se holkám líbilly...zatim jich dostávaly vždy hodně a jak na vánoce, tak na narozeniny...není to o kupování, ale vánoce naděluje Ježíšek, narozeniny svátky rodiče....Vánoce pokud máme malé děti jsou o Ježíškovi a celé atmosféře...dát malému děcku (2-6let a i potom) dva dárky mi přijde přehnané a dětí mi je líto...nejde o učení skromnosti, té se dá učit během celého roku a nemyslím si, že vícero dárky na Vánoce, narozeniny nebo svátky (i když svátky jsou vlastně nejmenším svátkem z tho všeho) se něco pokazí na výchově....vychováváme celý rok a pochybuji, že 3 dny v roce dítě ovlivní víc než zbytek roku...

Za mě pokud můžu, dětem udělám a přichystám co nejkrasnější Vánoce i narozeniny....jsoou to děti a na co budou vzpomínat?? spousta lidí v dospělosti vzpomíná, jaké to bylo krásné a bezstarostne a nebo naopak....a pokud decko může dostat od Ježíška co si přeje, vidím, že si váží toho když něco dostalo, chová se k věcem slušně, chová se slušně i hezky k nám k sourozencům...nevidím jediný důvod, proč jim dárky nedopřát.....a může se stát, že jedna dve veci co si přály nebudou..ale není špatně ani když budou....

myslím, že vedeme deti dobře, naše 3letá viděla nádhernu Elsu a moc si ji v obchodě přála, nedelala scény, ale jen říkala, že by ji moc přála, chtela si s ní hrát....manžel jui vysvetlil, že stojí moc penízků a že zkusíme napsat Ježíškovi a ona to zopakovala, že by si ji přála, manžel zopakoval, že stojí moc penízků....a ona ji vrátila, sama od sebe.....takže letošní jeden dárek je jasný....me to trhalo srdce ji videt, ale chtěli jsme, aby i toto zvládla...že ne pokaždé koupíme nebo můžeme (i když jsme mohli) koupit.....aby mela cítění, že když na to nebude, že proste nedostane....normálně nekdy i koupíme jen tak neco...jako hračku...

podle me nelze tvrdit, že díte je rozmazlene jen proto, že dostane hodne dárků....je to o výchove po celý rok... 😉

malydelfin
31. říj 2014

Ahoj, já mám dva kluky (3,5 a skoro 2) a každý dostane od nás rodičů 3 dárky a z toho jeden dárek je knížka + ještě k tomu jeden společnej. a co se týká babiček a dědečků, tak můžou každýmu dát max 2 dárky.
Vím, že je to strašně striktní, ale ty děti si to pak neužijou protože nevědí s čím si hrát dřív.
U nás doma jsme ještě zavedli zvyk, že jeden dáreček dostávaj na Vánoce ráno, aby si s tím stihli pohrát a zbytek až večer

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
whatty
11. lis 2014

tak má jam dvě děti, dcerka skoro 8 a druhá má ted necelé 3 měsíce... jako větší dárek dostane trampolínu a k tomu pár blbostí,oblečení,gumičky,knížky,puzzle atd od ex tchyně má dostat tablet (dle mého úplně zbytečný dárek) od mích rodičů dostane oblečení a něco k tomu a mladší ta z toho rozum ještě moc nemá ale musí tam taky něco mít jelikož na ježíška ještě ta starší věří..tak ta dostane hračky do vany,kostky,nějakého plyšáka,plenky,oblečení,a učící láhev,od babiček penízky at si koupíme co potřebujeme...a jinak babičkám sem nechala udělat kalendáře...pra babičkám nechám udělat hezkou fotku do rámečku a něco k tomu...a mi z přítelem si nic nedáváme...co je potřeba koupit koupíme průběžně... 😉

daisyveronica
19. lis 2014

Ahoj ženy 🙂 Tak my jako malé děti (mám dva sourozence) jsme měli vždy bohaté Vánoce a každý dárek, byť "měkkouš ( tím myslím zvlášť zabalené ponožky, spoďáry ), nám o to více dovytvářel tu atmosféru a kouzlo Vánoc, protože se nám líbily ty hromádky drobounkých dárečků. Ve finále jsme byli moc rádi, když alespoň jeden dárek, co jsme si moc přáli, a zbytek už byl jen bonus navíc. Svoje děti také nechci nijak ochuzovat, ani rozmazlovat. Moje první dcera na své první Vánoce dostala jen tři dárky ( nic moc finanční situace ), a to : tričko, plyšovou panenku s panáčkem a dětský kufřík s Krtečkem 🙂 Holt se šeřilo. Teď jsme na tom líp a už to neřešíme, takže dcera ( dnes už 9 let ) dostane cca 5 dárečků, z čehož jedno bude kolo nebo Monopoly a pak už jen drobnosti. No a naše devítiměsíční ta dostane sadu textilních kostek, dřevné chodítko-odrážedlo, textilní vkládací kostku a plyšový telefon. Finíto. A mužskému oblečení + parfém ;) Jelikož jsme vždycky chystali dárky pod strom před večeří, když se starší dcera koupala, a teď už to má prokouklé a nejde ji zavřít jen tak do koupelny, tak chystáme od loňska dárky pod strom už v noci, aby tam byly ráno a celý den do večera se jich nemohla dočkat 🙂 Letos tedy nevím, jak to uděláme s naší nejmenší, aby do nich nelezla, ale tak stejně celé odpoledne budeme venku, tak už to nějak vymyslíme. Přeji dobrý výběr, neuplakanou peněženku a hlavně radost Vašim dětem 😉

consti
19. lis 2014

Synovi je teprve rok, ale tak či tak to s dárky nepřeháníme 😉 . Stejně z toho nemá rozum, ale hlavně dostane x dalších dárků od prarodičů, tetiček apod. Takže my koupili jeden větší dárek, pak malé autíčko a to je asi vše 😉 . I tak se už kvůli dárkům, co dostal k narozeninám, nemůžeme hnout 😎 . Nicméně až bude větší, tak těch dárků asi bude víc, ale nemáme v plánu mu kupovat vše, co bude chtít 😉 .

ange_de_la_morte
19. lis 2014

Toto se mi na dnešním světě nelíbí - soutěž o to kdo má lepší telefon, kolik dostane dárků, jestli má značkové oblečení .... Je to smutné ☹ Hlavně je mi pak líto těch dětí když jdou po Novém roce do školy a slyší o ostatních co všechno dostaly, jak k tomu příjdou děti z chudších rodin ? Tohle se mi nelíbí. Je smutné , že většinou platí, že čím dražší dárky dítě dostává, tím je vztah v rodině horší. Myslím tím to, že častokrát nejdražší dárky dostanou děti rodičů, kteří jsou pořád v práci ( aby měli na ten životní standart a spoustu dárků pro děti), ale naprosto pokulhává ta rodinná blízkost, penězma se společně strávený čas kompenzovat nedá. Svátky mají být hlavně o společných chvílích, procházce, hraní si,.... Nicméně abych se dostala k otázce - našemu kupujeme pár dárečků, spoustu jich dostane od rodiny, a raději mu koupím něco hezkého i přes rok, než vše směrovat na jeden den v roce. Dodávám že u nás je množství dárků stanoveno principem a přesvědčením, nikoliv finanční stránkou

ladik1
19. lis 2014

Máme děti 3.5 a 1,5 roku. Každý z nich dostane nějaké knížky (hodně jim čteme), nějakou blbůstku - malýho traktora, holčičce plyšáka Čmeldu (co se z něj mohla jednou v obchodě úplně zbláznit 😀 )a pak mají každej jeden velkej dárek, co si fakt přejí (syn už si kreslil dopis Ježíškovi a na malé je evidentní, co fakt chce...): takže v našem případě velikej Rolly Bagr a dceři motorku. Podle mě do cca 2 let mají radost hlavně z rozbalovaní 😉 ve 2,5 letech se stejně zaseknou u jedné hračky a zbytek je už nezajímá 🙂 , takže já bych to určitě nepřeháněla. Radší s nima dělám ty přípravy (u nás se vše dělá proto, aby se u nás Ježíškovi líbilo, takže syn už teď uklízí a peče cukroví pro Ježíška 😀 )

svetlanasilas
24. lis 2014

Nas malej ma 1rok a dva mesice a bude mit pod stromeckem kolem 15 darku,jsou tam vecsi darky i mensi darky, stul s lego sestavou,auticko na dalkove ovladani,plysova panda co umi vsechno,odrazedlo,auto draha,vlacek,stavebnice,neco na obleceni,obrazkova knizka,hrajici mobil,mic,pastelky....,z kazdeho rozku trosku,u nas se preferuje hodne darku,aby bylo co rozbalovat,u nas to tak za mych casu bylo zvykem,hlavne u tech malej deti je to prece krasne,uz pak v te puberte kdyz jsou decka vecsi to toho tolik nemusi mit,deti se na vanoce tesi a predse hlavne na darky.Neumela bych si predstavit jake by to byli vanoce kdyby tam byl jeden nebo dva darky. 😉

pejtho
24. lis 2014

Naše holky jsou 2r a 3,5r. Snažíme se je nezahlcovat dárky, abychom měli co kupovat i v dalších letech a k narozeninám.
Obecně k svátku dostávají třeba jen kinder vajíčko a nějaké puzzle, omalovánky-nebo prostě nějakou drobnost.
K narozeninám dostávají 2-3 dárky.
A k Vánocům jim letos chystám jeden velký dárek společný - dětskou kuchyňku. A pak dostanou každá ještě 3 menší dárky (barbie, princeznovské šaty + jedna dostane modelínu play doh a druhá dětské šperky)
Moje mamka kupuje 2 dárky pro obě společné: postýlka pro panenky a hra Kloboučku hop
A tchýně kupuje nádobí do kuchyňky + nějaké takové ty umělé potraviny apod.
Všechny dárky budou u nás pod stromečkem, takže tam každá bude mít cca 4 balíčky + 4 společné.

Z vlastní zkušenosti vím, že je nejrkásnější dostat to, co si opravdu děti přejí a né, že dostanou plno hraček, které rozbalí, odhodí a jdu dál.
Nedávám méně dárků kvůli nedostatku peněz. Ale nemám prostě ráda, když jsou děti zahlceny dárky, se kterými si pořádně nehrají, které nemají kam dát, které si vlastně ani moc nepřejí...Stačí nám doma pár hezkých hraček a tím, že máme dvě holky, tak kdybychom koupili vše co trh nabízí hned při prvních vánocích, tak bychom pak neměli už co kupovat.
A přitom nejkrásnější je to, když si děti něco přejí, píší o tom ježíškovi, mluví o tom, ukazují na to v obchodě, snaží si to sami vyrobitm nebo napodobit...a pak to pod stromečkem skutečně najdou 🙂

chris_n
24. lis 2014

tohle je hrozně ošemetné téma a každý v rodině to má nastavené jinak. Já sama jako malá byla ráda, kdyz jsem měla spoustu dárků pod stromečkem, ale jako dospělá to tak nějak přehodnocuju. Navíc my máme třeba velkou rodinu, takže malá dostane spoustu hraček od babiček, dědů, tet, atd... Takže mi budeme kupovat hračku max. 1 nebo žádnou. Spíš koupíme praktické dárky a hračky si rozbalí od ostatních

saminomimino
24. lis 2014

U nás akorát,myslím,hledíme na kvalitu ne kvantitu,v zásadě mají děti každý tři dárky,jeden hlavní a velké,něco co nečekají a vybíráme jim to s mužem,pak něco co si přejí a píšeme to ježíškovi,to jsou ty zbylé dva,obvykle mají k tomu všemu ještě knihu.Snažíme se kupovat dárky kvalitní,ověřených značek,a dřevěné,často dětem i něco za dar háčkuji,za méně dárků sice dáme více penez než lecko za kopu darů,ale ani se nám neosvědčilo aby děti byly zavaleny pod stromečkem dary nehrají si pak nakonec s ničíma jsou celé podivočené

asineda
24. lis 2014

Tak já vyrůstala v rodině, kde jsme měli dárky vždy na obrovské hromadě, a bylo jich mraky. Naši nám nic nekompenzovali. Jen prostě jsme nedostávali dárky v průběhu roku, za odměnu max. sladkost . Většinou to byla fůra dárků jak užitečných tak i pro potešení, ale žádný takový ty pikačoviny co se po jednom použití rozbijí..U Emy to budem dělat dle situace, letos dostane ( jediné mimino v rodině) mraky dárků i tak a od nás dostane pár kousků oblečení a boby s bezpečnostním pásem a tím to od nás končí. Jednak nemáme nafukovací byt a jednak má už z narozenin miliardu dárků který stejně zatím neguje 🙂

evik19
24. lis 2014

Náš malý bude mít hned po Vánocích druhé narozeniny, ale i tak bych ráda, aby měl pod stromečkem i pak k narozeninám od nás aspoň 2-3 dárky větší (např Duplo nebo velké auto, uvažuju i nad minikoloběžkou) a 2-3 menší (autíčka, knížky). Babičky neomezuju, jsou rozumné. Naši mu loni k Vánocům i narozeninám dali 1 větší dárek - např hrající odrážedlo, u tchánů dostává víc drobností, se kterýma si pak ale třeba taky víc vyhraje. Měkoše jsem mu dala pod stromek loni a letos to ani zkoušet nebudu. Dvouletý kluk fakt oblečení za dárek nepovažuje, leda by mělo v kapse autíčko.
Nezdá se mi, že bychom ho nějak zahlcovali dárky, ale i tak máme hraček plný obývák (svůj pokojík nemá), takže i když bych mu ráda dopřála i víc dárků během roku, tak to už prostě není kam dávat.

jaja01k
24. lis 2014

Jeden větší a dva menší dárky a pak samozřejmě něco dostane od babiček, tetiček... Až bude syn větší a bude z toho mít rozum (bude psát ježíškovi a bude se na vánoce a dárky těšit), možná těch dárečků bude víc, uvidíme 🙂

sarkasrbecka
24. lis 2014

Nejsem maminka,ale teta ano a užívám si to nejen na Vánoce. 🙂 Nikdo mě neomezuje v množství ani ceně tak jsem nadšená já i děti. 🙂 Dárků je dost,ale my jsme nebyly jako děti jiné

maraida
24. lis 2014

Viktorce budou necelé 3 roky a pod stromečkem najde 13 dárků. Nejsou to ale nějaké veledary,nejdražší dárek je za 450,-.Najde tam interaktivního pejska,plyšovou myšku od Krtka,panenku,sušák na prádlo,knížku,kuličkovou dráhu,loto a pak ještě nějaké hry,kostky,puzzle...

irinka
24. lis 2014

Malej dostane na Vánoce jeden hlavní dárek - velký traktor s valníkem a pak 3 menší a u dvou ještě nevím, jestli koupím nebo ne. Loni jsme toho nakoupili mraky a stejně spoustu ani nyvyužije. pak ještě něco od našich, od mojich sourozenců a od manžela sourozenců, takže to bude dle mě tak akorát. Já jsem hlavně ráda, že se sejdeme jako rodina pohromadě u našich ve zdraví a to je pro mě nejdůležitější 🙂

socina
24. lis 2014

Od nás malá (21m) dostane asi tak 5 dárků, pak dostane něco od babiček. Koncem února má narozeniny a 2 týdny na to svátek, takže nakoupíme dárky a pak řešíme co k čemu dostane. Letos bude pro ni největší pecka kočárek od babičky a postýlka pro panenku od taťky truhláře. A pak k narozeninám kolo odrážedlo, tatrovka a hlavně VELKÁ postel 🙂

lenkanovackova
26. lis 2014

Snažím se toho našeho raubíře nerozmazlovat, dostanej "jenom" 3 😀. Ale ještě nevím co, mám zatím jeden.
Je mu čerstvě 5 a hrozně rád kreslí. Většinou nakreslí domeček a nějakou roztomilou "potvůrku", která v něm bydlí 😀 . Objevila jsem jednu stránku, kde si můžete objednat plyšáčka ušitého podle předlohy, je to strašně sladký 🙂 🙂 .. takže jednoho velkého jsem objednala, těším se, až to pod stromečkem najde 😝. Úžasný nápad!
Ostatní dárečky vyřeším asi nějakým menším autíčkem, pyžamkem, prostě klasika.

simonceli
26. lis 2014

každé dítě dostane od nás dva malé dárky a pak jeden velký drahý společný - letos to je kreativní stavebnice

anickajirka
26. lis 2014

ta synovi je 6 let, jak byl malý, dostával více dárečků, aale menších, aby měl rdst z rzbalování, ale od té doby co si oprvdu přeje větší věci, tak jeden a pak jen drobnost.Tent rok si přeje biš, chodí do country, který stojí 2000kč, takže by jsme stejně víc neutáhly.Máme velkou rodinu

zelva
26. lis 2014

Tak u nás je to cca těch 8 dárků pro každého synka. Je to včetně drobných dárků, např. pexeso a podobné dárky za pár korun. Pak dostávají ještě dárky od babiček, tet apod., takže se snažím příbuzenstvo usměrňovat, neboť pokojíček není nafukovací a spousta věcí kolikrát zůstává i netknutá.. 😒

romantika
26. lis 2014

Snazime se ve velkem, ale ridime se především financema. Deti obvykle zaskrtnou cely katalog hracek, takze pak vybíráme aby nektere byli velke a kopu malych blbin pro zabavu. Urcite je to vice ne 4ri, ale spis proto ze je to kopa pestrých věci. Predpokladam, ze az budou vetsi a cena darku bude taky vysoka tak toho tolik nebude. Mame zatim deti do 5ti let, takze tech blbin za par korun je hodne. Az budou chtit lyze za 10000 oba tak to teda nevim ja udelam.Ted je to obvykle 2000-3000 na dite. Ale to je asi uplne horni hranice.