Kolik dárků dětem kupujete na Vánoce?

skurinka
7. pro 2011

Ahojky maminky jen by me zajimalo kolik toho kupujete detem na vanoce jako darecky 🙂 a jestli koupite vse co si preji a nebo si z toho vyberete ?dekuji za odpovedi.My kupujem max 4 darky na jedno dite(mam 2 deti) ..vzdy jeden vetsi.....a pak uz jen drobnejsi. 🙂 jinak preji pohodovy adventni cas a krasne vanoce 🙂

naty
7. pro 2011

loni dva, letos 4...nijak extra nehodlám počet zvyšovat, méně je v tomhle případě mnohem více... 😉

blandik
7. pro 2011

My kupujeme jeden velký dárek, pak po jednom od každé babičky, taky větší dárky..Máme tříleté dítě, myslím, že to stačí..dáváme dárky průběžně během roku jen tak, že ho máme rádi...

berynka
8. pro 2011

Já se teda letos u dcery trochu rozšoupla 😅 a dárků od nás dostane asi 8. Dva větší a zbytek normálních. Objednávala jsem to na internetu a vzala toho víc, když to bylo za jedno poštovné 😉 . Jinak pro každého synovce mám jeden velký dárek, jeden menší a společný.

momis
8. pro 2011

Pro každého 2 (jeden větší-stavebnice,hra a jeden menší např. knížečka) a jeden společný-nářadíčko, myslím, že to bohatě stačí, ještě dostanou dárečky (1 max. 2) od babiček.

laska.nezna.hranic
9. pro 2011

u nás v rodině je to úplně opačně než u blandik. narozeniny a Vánoce děláme pro děti a chceme, aby se jim splnila pokud možno všechna jejich přání. proto na tyto dvě příležitosti na dětech nešetříme (na svátek, den Dětí, za vysvědčení apod. dáváme jen dva až tři menší dárky nebo jeden velký). naopak nemáme ve zvyku kupovat hračky jen tak během roku, protože i když bych to udělala ráda, nepřijde mi to výchovné. své děti miluju, ale nehodlám je o tom přesvědčovat tím, že místo rohlíků budu domů nosit stavebnice. během roku dostanou při nákupu mlsku, kterou si dle své volby můžou přihodit do košíku, ale hračky ne (maximálně jednou za čas drobnůstku do padesátikoruny, ale to jen vyjímečně, např. po nějakém lékařském zákroku nebo tak, aby na ten den nevzpomínaly jen s hrůzou). letos dostane každý syn 7 dárečků (některé budou dražší, některé doplňkové), pro synovce mám dva, ale zvažuji, že ještě alespoň jeden přikoupím + dárky od babičky s dědou a ostatních příbuzných. a to jsem za sebe ještě musela nějaké věci vyškrtat, protože milionáři opravdu nejsme. takže podobně jako u berynky 🙂
vím, že lidi rádi říkají, že Vánoce nejsou o dárkách, ale dát dítěti jeden dva dárky za dva rodiče, to mi přijde opravdu málo. chápu, že ne každý si to může dovolit, ale já radši ušetřím na sobě a tu radost dětem dopřeji, zvlášť když si myslí, že ta jejich přání plní Ježíšek...

mamkamarketa
9. pro 2011

tak my teda taky davame vetsi darky a ve vetsim poctu 😅 vzhledem k tomu,ze ma narozeniny koncem listopadu darky k vanocum byvaji ''pridavky'' k narozeninam (letos dostal k narozeninam'' take n play tomase masinku'' ,melo to obrovsky uspech,tudiz jeste dostane nekolik sestav,aby si to pospojoval. Babicka kupuje vyhradne darky o ktere si rekne. k masinkam jeste dostane vtech innotab k tomu jeste dostane nejake aplikace. sice je na to asi maly,ale radeji mu to dam ted nez za pulroku ''jen tak'' k tomu drobnosti typu knizky,vytvarne potreby. obleceni k vanocum jeste nedavame. kupuju ho prubezne nebo ho dostava od znamych jen tak. beztak obleceni ho ted nebere. az bude starsi a bude chtit neco a sam si o to rekne,dostane to k vanocum. Ted je mu to jedno. ani jako darky nepocitam veci co stejnak musime koupit at jsou Vanoce ci ne (nova postel,autosedacka...)
synovci dostanou ten starsi dostane od nas autodrahu a pak jeste malickosti (vytvarne potreby, puzzle) a obleceni, ten mladsi se ted narodil, ten dostane hrastitka, obleceni ale zatim nic velikeho,to az bude vetsi,tak se asi vyradim 😀

berenika39
9. pro 2011

U nás se nevánocuje, mizíme na hory, berem pro každého jeden dárek, potom najde u babiček taky ještě něco a od švagrů maličkost....ani my dospělí si nedáváme víc než jeden, dva dárky....smysl nakupovací mánie pro jeden den v roce mi prostě uniká, čímž netvrdím, že to někdo nemůže mít jinak a třeba se v tom vyžívá 😉 😉.
Hračky kupujeme podle toho, co petra kdy baví, průběžně.

nae
9. pro 2011

Zatial 1-2 (za nas rodicov), rodina tiez tak, ale nazbiera sa to, tak v konecnom dosledku je to aj 10 darcekov... podla mna uplne staci, vedieme dieta k skromnosti a radsej chodime vela von.

alti
10. pro 2011

Určitě záleží na financích a zvyklostech v rodinách a věkové skladbě dětí u nás dostanou 1 velký hlavní (dcera digifoťák a syn obchůdek s pokladnou a váhou) a k tomu asi 5 cenově nemších dárků. Babičku a dědu máme jen jedny a s tetou a strýcem jsme domluveni na jednom dárku na dítě.

majatob
11. pro 2011

ja mam pro kazdyho jinej pocet, ale cenove zhruba srovnatelne, nejstarsi dostane darku 5, ale jsou to spis drobnosti (hlavne auticka-pral si je), prostredni s nejmensim dostanou po trech darcich, ale z toho jeden byl vzdycky drazsi 🙂 a pak dostanou jeste asi dva spolecny, no a kdyz k tomu prictu darky od prarodicu, teticek apod.,tak toho bude az nad hlavu 🙂

prdulina
11. pro 2011

Ahoj mamči, trochu jste mě zaskočily, já se letos vyšplhala na dvacet pro každého, ale tak, že balím i pastelky a barevné papíry zvlášť, například. Tak dva, tři jsou hlavní, co si přáli a zbytek stavebnice a drobnosti ...

hcfshfdhtebgfgj
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
enijack
1. pro 2012

ahoj mamci to ja davam darku kolik kdo chce mame s muzem jedno dite tomu je 5let a koupily sme mu 30 darku to nepocitam tedy i id tet a od babicek .

benjik
1. pro 2012

U nás pro každého jeden velký dárek na hraní (Nel-kočár pro panenky,Kuba chodítko),1 velký praktický (Kuba golfáče,Nelča stolek na malování),pak asi 4 malé hračky každý,každý asi 7 knížek,pohádky na dvd a hromadu oblečení a nádobí.

kesurka
1. pro 2012

jeden.

lucy222
1. pro 2012

U nás kupujeme průběžně přes rok co je potřeba a co malá využije, takže jestli je to k Vánocům nebo narozkám - to neřešíme... Jsou jí necelé 2 roky a ještě nemá rozum z toho, že dnes se něco slaví... ale s MM si nedáváme jako dárky praktické věci, ale to co si ten druhý opravdu přeje - a tak bych to i dodržela dále. Už jsem viděla jako dárky autosedačku, oblečení /tam je to něco jiného u velkých dětí, které si vyberou/ apod.-což rozhodně neberu pro malé dítě jako dárek. Letos to vypadá na 2 hlavní dárky a pak nějaké drobnosti - dřevěné skládačky, hry, hlavolam...

eimmy
2. pro 2012

tak u nás jsou Vánoce vždy ve velkém....i když jsme byli s manželem ještě bez dcerky tak jsme si dávali vždy hodně dárků a teď když máme holčičku tak jsou o to větší... Jsou jednou do roka a chci aby se spnila všem jejijich přání. Ale je to každého věc, ale buďme trošku upřímné ty co tady píší že dávají 1 dárek aby dítě učily hodnotám apod. myslím si že kdyby měly finance na to koupit více dárků tak by je dětem koupily. Já osobně si neumím představit dát holčičce a manželovi jeden dárek... to by bylo rozbalování dárků hotové za 5 minut a "kouzlo Vánoc - napětí a očekávání " je pryč..... a to nemluvím o tom že když je děcko větší a pak si ve škole vyprávují s kamarády co kdo dostal a ono řekne jednu knížku a ostatní popisují jejich dárky tak že mu je to líto......
asi mě teď tady spousta vás odsoudí ale já to tak vnímám

cuma
2. pro 2012

já se přidávám k @eimmy: u nás se vždy vánoce slavily ve velkém, dostávali jsme i potřebné věci do průběhu roku. Nemůžu souhlasit s maminkami,že dvouleté dítě nemá z toho rozum, nepodceňujte je..malá má třeba obrovskou radost z oblečení..takže pod stromeček bude i několik měkkych dárků, balím každou věc zvlášť -dělá mi radost,když pak vidím její rozzářené oči a malé ručičky nedočkavě trhajícíc papír, dostane jeden hlavní dárek, oblečky a drobné dárky.Vánoce nejsou jen o dárcích,ale o celé atmosféře,takže záleží jak je vše podané. Stejně tak,ale nedostane vše co si řekne - v tom případě by totiž měla pod stromečkem najít mobil a notebook.Takže dárky volíme co ji udělá radost, je trochu vzdělávací a užitečné, ne aby to doma leželo a nemělo využití.

elvira
2. pro 2012

Tak my to nelimitujeme počtem, ale cenou. Máme jistý strop, do kterého se vlezeme. Malému kupujeme na vánoce do dvou tisíc, v širší rodině si dáváme skutečně jen pozornosti. A výběr dárků pro malého, aby to nebyly předražené krámy, se kterýma si stejně nebude hrát... to už je zase na jinou diskusi. 🙂

neu.sona
2. pro 2012

My máme pro staršího lyže, brýle na plavání a desku, dřevěný meč, kovové autíčko.
Pro mladšího chrastítko a pěnové puzzle.
Víc nic. Myslím, že to jim stačí 🙂.

lucinka_jirackova
2. pro 2012

Já mám pro prcka 2 veliké a asi 8 menších 🙂

marecek4
2. pro 2012

tak pokud byli velcí malí 🙂 tak jsem nakupovala počtem stejně i v nějaké stejné cenové relaci,případně holkám dokoupila nějakou sponku nebo klukovi autíčko-aby se necítili ošizení a taky jsme každou věc poctivě balila,teď už spíš každýmu koupím nějakou blbost-holkám parádu,klukovi jsem koupila novou mp3 a k tomu kosmetika,triko,dokoupit něco co je třeba,no a každý ještě dostane kredit do mobilu,nejsou nějak vybíraví a co by chtěli ale taky nesdělí ☹ dřív když psali Ježíškovi to bylo lehčí,ale na druhou stranu co potřebují se jim koupí během roku,a tak se teď vyžívám na prckovi,ten už má nachystanou hromadu knížek,jedno velký auto,boby(tak snad letos nějaký ten sníh bude) a něco drobnějšího -stavebnici,zvířátka,nějaký dinosaurus,a taky něco měkkého,ale jemu nakupuju víceméně celý rok,takže to není taková hrůza,a když jsem to teď balila,tak mi přijde že pod tím stromkem pomalu nic nebude 🙂,ale my ho máme na skříni takže je to jev čistě vizuální 😀,jo a ještě dostanou dárkem předvánoční výlet do Vídně,ale pokud stihnu dopéct,peču těsně před vánocema ještě na výročí svatby takže pokud se zapojí a pomůžou tak to mají slíbené

asaka
2. pro 2012

jeden

baraz
2. pro 2012

svoje děti nemám, ale budu to brát podle brášky. dostane od nás s manželem min. 3 větší dárky, od mámy asi 2, od bráchy 2. budem slavit společně. pokud to jen trošku finančně půjde, budou naše děti dostávat hodně dárků - min. 8-10. přijde mi,že 1-2 dárky by bylo pod stromkem prázdno a nemělo by to tu pravou atmosféru ..

ladida.l
2. pro 2012

Letos to vyšlo tak, že dáváme 3 hlavní a pak ještě nějaké drobnosti jako pastelky, omalovánky, nový hrneček apod., celkem asi 6 dárků + pod stromečkem budou ještě dárky od prarodičů a tet, tak dalších 6 balíčků pro každého. To bude balicího papíru 🙂

pehaka
2. pro 2012

pro staršího jich mám asi 7 z toho jeden velikej a pro mrně 3 😉 u babiček a dědů to bude kolem 4ks...🙂

miawa
2. pro 2012

Já souhlasím s tím, že Vánoce patří dětem a že 1-2 dárky pod stromečkem jsou málo, rozbalování dárků pak nemá to pravé kouzlo.

Kluk dostane 6 deskových her, dvě krabice Lega, dvě knížky, rubikovu kostku a ještě nějaké drobnosti. Asi dostává na Vánoce nejvíce dárků v celém roce, nikdo jiný kromě mě mu vlastně dárky nekupuje. Na narozeniny dostává tak polovinu z toho, co na Vánoce, za vysvědčení, den dětí, svátek jednu nebo dvě věci. Po lékařských zákrocích apod. taky kupuju nějakou hru, hračku. 😉

Akorát chlapeček teď nedávno zahlásil, že stejně dostává nejvíc dárků z celé rodiny, když celý rok zlobí - poté co mu babička vyhrožovala, že mu Ježíšek nic nedonese. 🙂 Na Ježíška teda od loňska nevěří. Ale bohužel má kluk pravdu, co chcete kupovat dospělým, dětem se kupují dárky nejlépe. Těžko vymýšlím, co si napsat na seznam dárků k dospělým členům rodiny a u kluka musím seznam proškrtávat. 😀

romcovaklarka
2. pro 2012

Pro syna máme tři menší dárky - hračky, plus samozřejmě ještě něco dostane od babiček, tetiček apod. Až bude větší a bude mít svoje vlastní přání ohledně dárků, tak bude záležet na tom, co to bude a kolik toho bude. Třeba 10 dárků by mi přišlo fakt moc, myslím si, že rozumné je tak 3-4, nebo jeden velký (třeba kolo, lyže apod.) a nějaká drobnost k tomu. S tím, že mu ještě něco koupí ostatní z rodiny, což je dalších třeba 5 dárků, i když menších. Do všech těchto počtů nepočítám "měkejše" 😀 neboli praktické dárky jako ponožky, oblečení obecně (ledaže si dítě nějaký konkrétní módní kousek přímo přeje), nutné věci do školy apod., prostě věci, které bychom jim koupili tak jako tak.

beditha
3. pro 2012

Jako @kesurka jeden.

veruska007
3. pro 2012

Pro každé dítě 1-2 větší dárky a potom pár drobností, většinu z toho bych koupit stejně musela. I pro manžela mám více dárků. U nás v rodině vždycky pod stromečkem bylo plno dárečků. Během roku děti moc dárků nedostávají, leda k narozeninám a svátku... tak schovávám na Vánoce 😉. A je fajn, že prcek kreslil Ježíškovi i úplně praktické dárky (ponožky, nočník pro brášku,... 😀 ).