20měsíční dcerka bere 3. den ATB a má ještě horečky

cicinek
4. říj 2013

Dobrý den, myslíte že je normální když dcerka 20měs.,bere od středy antibiotika silná a stále máme ještě horečky? Nechce nic papat, maličko se napije minerálky.Naštěstí ještě kojíme,takže tekutiny nějaké má... přemýšlím jestli by nebylo lepší před víkendem jít ještě k lékaři? V prosinci jsme měli takhle měsíc horečky,léčili nás na vše možné a pak jsme skončili stejně v nemocnici..

jetynka
4. říj 2013

Já teda nevím přesně co holčičce je, ale j¨horečka může trvat i 3-4dny co začne brát antibiotika, ale doktorce bych aspoň zavolala, to že nejí a nepije je tou horečkou a antibiotikama, zkus koupit nutrolin B sirup jsou tam B vitamíny a dodává chuť k jídlu při nemoci a teď nevím jistě jestli jsou v tom i laktobacily vhodné při užívání antibiotik. Byla bych ale asi na pozoru, pokud jste kvůli tomu pak leželi v nemocnici. Jinak mě napadlo nemá v sobě bacila???V krku třeba streptokoka?Můj Vojta tak horečkoval dokola, pořád antibiotika a pak měl v krku pyogenního streptokoka.

medvide1
4. říj 2013

@jetynka mužu se jen zeptat jak mu pak vylečili toho streptokoka?děkuji
@cicinek jinak na tvuj dotaz souhlas s jetynka muže to být ještě horečka než zaberou ATB ale byla bych take na pozoru zda si nestěžuje ještě na něco jineho jestli ma rýmu aby ji nebolla ouška takto jsme mi měli atb a stále horečky a mala měla zanět středního ucha :( držím pěsti at je lepe!

cicinek
autor
4. říj 2013

Paní doktorka řekla že je to začínající zánět nosohltanu.. (hodně často používá tuto diagnozu) Malá pokašlává, bohužel mi ještě neukáže jestli ji něco bolí ☹ Děsím se vždycky víkendu,protože u nás je nemocnice hrozná a po těch zkušenostech kdy jsme tam jezdili celé vánoční svátky,každý lékař řekl jinou diagnozu a pak po měsíci nám zjistili přechozený zápal plic a zánět ledvin...ani se nedivím že nám ani nechtěli vystavit lék.zprávu pro naši pani doktorku..každý tam psal něco jiného..

jetynka
4. říj 2013

@medvide1 Abych pravdu řekla, nevím jestli jsme streptokoka vyléčili, protože až teď někdy jdeme na výtěry, ale trápíme se s tím už skoro rok. Měl Ospen krka jen Vojta má na něho alergii tak ho nesmí, jinak by asi byl pryč. Vytáhli mu nosní mandle (7/2013) a s tím že počkáme co na to imunita ( měl jí a možná má úplně ko), v 5/2013 měl 40,6st horečky asi 1,5 dne a od té doby klepu krom rýmy nic. Tak je dost možné že ta horečka streptokoka zabila (kéž by) . Ten streptokok mu způsobil že byl středně nedoslýchavý a měl časté záněty uší až 7x za zimu, hrůza. Bral na imunitu Imunoglukan sirup tak vřele doporučuju, moc mu pomohl.

jetynka
4. říj 2013

@cicinek a ona jí dala na to antibiotika???a ani jí nevzala krev aby se ujistila že antibiotika potřebuje???Uááá já bych ale řvala a bránila se zuby nehty za takovou léčbu, mi totiž připomíná naši bývalou dětskou doktorku a já od ní vyloženě zdrhla jinak by mi Vojtu asi zmrzačila.

medvide1
4. říj 2013

@jetynka ja právě že mam holčičku a ta za pul roku měla 3x zanět ucha a pichani :( ted v srpnu měla anginu a od uterka znova angina ☹ opět take ospen ☹ v listopadu jdem take na vyndání nosních mandlí tak budu doufat že už to bude ok 🙂 a opravdu mu pomohl ten imunoglukan sirup??děkuji za informace ja začínam být lehce už na nervy

jetynka
4. říj 2013

@medvide1 Ano ten sirup mu pomohl, on se dává ve zvýšených dávkách až 7dní při nástupu nemoci a to mu právě pomohlo zvládnout nachlazení nebo nemoc, dávkování je podle kil jednou denně večer před spaním, není sladký ani kyselý, je neurčité chuti, tak kdyby ho malá nechtěla dá se zamíchat do čaje (ale to si nejsem jistá, poptat se raději), je cenově sice dražší, protože se bere až tři měsíce, neli déle a zřejmě má být pauza po nějaké době, jen nevím jaká, to budu volat doktorce, protože Vojta co nastoupil do školky tak opět rýmy a mám už hrůzu z každého zabolení ucha a zelené rýmy ☹, klepu po mandlích ok, uvidím co bude během zimy). držím palečky, ať je vše ok. úplně chápu ty nervy, není nic horšího než nemocné dítě a neumět mu pomoct ☹

medvide1
4. říj 2013

@jetynka diky moc za rady 🙂 zkoušela sem snad vše ale je asi fakt že nasadit jedno a vydržet u toho nejměně ty 3 měcice aby to pomohlo.diky at vy jste take ok 🙂

jetynka
4. říj 2013

@medvide1 Není zač 🙂, jinak jak jde malá na ty mandle až v listopadu, nezkoušela si se domluvit ze sestrama v nemocnici, že kdyby někdo operaci odvolal kvůli nemoci jestli byste nemohli jít místo něho?Fakultka v Ostravě to tak má a my měli tak posunutý termín operace o 14dní, což mi pomohlo, protože jsem měla strach aby neonemocněl a pořád se to neodkládalo,ORL doktorka apelovala to odstranění co nejdříve kvůli tomu bacilovi, jen čekací doba je 2měsíce, to je tak ale všude ☹ tak jsem si volala po domluvě 1x týdně.

medvide1
4. říj 2013

@jetynka no to mě nenapadlo zkusim zaurgovat ale u nas na ORL jsou pěkně nepříjemní tak nevim no :( ale lepší by to bylo...

jetynka
4. říj 2013

@medvide1 Za pokus to stojí ne?Nebo není ještě někde v okolí jiná nemocnice?vysvětli jim, že malá bývá často nemocná, jen 3 týdny před zákrokem nesmí dítko být nemocné - právě angina, neštovice apod. jsou důvodem k posunutí termínu operace. Já to u Vojty riskla a díky bohu nebyl nemocný, nechodil do školky, na návštěvy ani nikam tak nám ten termín vyšel.

medvide1
4. říj 2013

@jetynka jj zkusim to jdem příští týden na ORL pńa kontrolu takm se poptam..diky a jina nemocnice je v Lbc ale tam nejdu je to dal a nemam s ni zkušenosti