5 bronchitid během 3 měsíců - máte zkušenosti?

petule246
10. únor 2012

Ahoj, ráda bych založila toto téma. Uvítám zkušenosti maminek s podobnými potížemi a budu šťastná, pokud někdo napíše, že měl totéž a že to jednou skončilo.

U nás to vypadá v kostce takto - potíže začaly kolem 1. listopadu (cca když mu byl rok, do té doby zdravý) s prvním kašlem. Poté následovalo 5 zánětů průdušek a 4 antibiotika. I po dobrání jednotlivých antibiotik u syna přetrvává zahlenění, které poté zase přejde v zánět průdušek. Vyzkoušeli jsme bezmléčnou dietu, ale bez efektu. Taktéž alergie na BKM nebyla v krvi prokázána. Absolvovali jsme alergo-imuno vyšetření. Alergie slabé - max. na jeden + s tím, že by neměly být příčinou potíží, imuno oslabená (přesně nedokážu popsat výsledky, ale asi nic nějak extra špatného). Dostal Ventolin a Flixitide foukadla, bohužel i přes jejich užívání dostává další zánět průdušek. Momentálně bere 4. antibiotika Summamed, po 3. dnech užívání zlepšení, ale nikterak výrazné a nějak tuším, že mi ho zase nevyléčí . V tuto chvíli už jsem docela bezradná, syn je unavený, nevyspalý, zelený (nechodíme už přes 3 měsíce ven), zdravý (většinou i tak lehce zahleněný) byl maximálně 5 dnů v kuse. Dr. chce ještě zkusmo nasadit léky proti refluxu, ře by to mohl způsobovat i reflux.

A přiznám se, že už jsem i lehce vytočená z dobře míněných rad jako psí sádlo, tymiánová mast, cibule, kaloba - vyzkoušeli jsme a bez efektu. Prostě už nevěřím nějak tomu, že to lze zvládnout díky strouhané bílé ředkvi. Přesto i tak - má-li někdo nějaké alternativní nápady, sem s nimi. Já se třeba teď v zoufalství obrátila na dr. Jonáše (alternativní záležitost), kamarádka s ním má skvělé zkušenosti.

Díky moc.

timbouctou
14. únor 2012

@petule246 no Metík moc u odběru nekřičel a prý to pak málo teče, tak ho trochu nutily brečet, ale moc se mu nechtělo, hrdinovi mýmu malýmu. Ale nabraly ho napoprvé.

novackova
8. kvě 2012

dobry vecer , tak v prvni rade vam musim napsat ze mi je vas hrozne lito. muj prvni chlapec kteremu je uz 18 roku od maliska trpel na zanety prudusek pomohla mu az autovacina a dlouhodobe uzivani bronchovaxinu , bohuzel si pri zanetech vykaslal reflux trvalo to dva mesice nez na to vubec prisli byli to dva mesice hruzy z noci jelikoz jsem se bala aby se v noci neudusil Ted mame trileteho chlapecka , ktery ma uz treti mesic kasel mame uz po tretich ant. vzdy se to o neco zlepsi a pak se to vrati ma hrozny zachvat v noci neco jako larin. kasel pri kterem se dusi a nekdy i pozvraci jsem uplne bezradna co stim 😢 😢 @petule246

petule246
autor
9. kvě 2012

@novackova - koukám, že váš první příspěvek 🙂 my už jsme naštěstí krizi přěkonali, adámek vyfasoval seretide 2x2 vdechy a od té doby je v pohodě - resp. nemarodí a žádná antibiotika. Trošku se nám víc zadýchává, hlavně pokud má třeba trošku rýmu (ale to řekla bych, že všichni) - navíc je to vyloženě obřík, takže než tu hmotu rozhýbe, tak mu to dá zabrat 😀 . V červnu jdeme na kontrolu a přiznám se, že bych byla moc ráda, kdyby mu paní dr. dávku snížila. No uvidíme.
takže moje ráda - jestli vám malej kašle 3 měsíce, nečekat a objednat se k paní dr. Vávorové (dětská plicařka) v Praze v Imumedu. Mně Imumed doporučili taky tady na MK s tím, že nám tam pomohou a opravdu pomohli. Po vlastních zkušenostech bych nečekala, až se to spraví samo. Držím palce!

timbouctou
9. kvě 2012

@novackova rozhodně nečekat na nic, nechápu, že vás ještě neposlali na nějaké vyšetření. Buď ten Imumed nebo my chodíme do Stroupežnického ulice na Smíchově do Polikliniky dr. Řeháka k paní doktorce Pončákové a ta nás už prakticky vyléčila.

@petule246 budete dobrý, my už máme snížené dávky konečně, 1x1 a v červenci kontrola a když to bude dobrý, tak budeme mít už jen jednu večer a po roce a půl budeme snad bez Aeriusu 😅 Ten Seretide je fakt zázračný.

petule246
autor
9. kvě 2012

@timbouctou - super zprávy 🙂 tak teda těm našim klukům držím palce, ať na léto dávky sníží.

andrisek07
3. čer 2012

@petule246 Jako naše malá :( První bronchitida v 6ti týdnech,skončila na jipce..pak furt byla nemocná až v roce opět skončila na jipce,dostala ty samé inhalátory co vy a neustále brala atb :( Během jedné zimy i 6 :( No ale lepšilo se to a ted má 3,5,tuhle zimu brala jen 2 atb a asi před měsícem sme dokonce vysadili inhalátory 🙂 Akorát pozor na zoubky,atb ničí sklovinu my je máme fakt děsné 😖

petule246
autor
3. čer 2012

@andrisek07 - tak to je super zpráva, že už je malá konečně v pořádku. Držím palce, ať to vydrží a už žádná antibiotika 🙂 U nás se stále inhaluje (kontrola za 14 dnů), antibiotika zatím žádná další (ťuky, ťuk). No, zoubky měl prcek taky po těch antibiotikách začernalý, bála jsem se zda to nemá rovnou zkažený a zubařka říkala že ne - Docela se nám po čase podařily vyčistit. Tak snad u nás i ty zoubky v pohodě.

jennyska
22. říj 2013

Ahoj Maminky,

mohly byste svou zkušeností s astmatem u Vás a nebo Vašich děti přispět do naší společné Wiki knihovničky Modrého koníka, kam si všechny píšeme své zkušenosti, rady, tipy ohledně všeho mateřského? 😉

Stačí ji vložit zde: https://www.modrykonik.cz/astma a přidat klidně i nějaký Váš tip na léčbu, prevenci, s čím máte dobré zkušenosti, s čím špatné apod. Určitě tím pomůžete ostatním maminkám, které se toutu nemocí právě trápí u sebe nebo u svých ratolestí.

Děkuji Vám za vaše zkušenosti, rady i tipy!
Mějte krásný den 🙂
Janča