Aceton v moči u 2 letého dítěte, prý potřebuje cukr

janinka23
14. kvě 2013

Maminky prosím o radu, dnes jsme byli s naším dvouletým klučíkem u dětského dr. s podezřením na zánět moč. měchýře, moje obava se potvrdila, dostali jsme antb.. Doktor malému ještě našel aceton v moči, řekl mi, že buňky malého hladoví, že potřebuje do sebe dostat cukr 😨 . Jsem dost překvapená, malý mi jí docela pravidelně, sladkosti má občas( nedávám každý den), pije mi jen čistou vodu, nic jiného do něj nedostanu. Máte s tímto některá zkušenosti? Děkuji

anina32
14. kvě 2013

@janinka23 Ahoj, nemám zkušenost z acetonem u dítěte, ale u sebe při těhu cukrovce. Jedno zjištění v moči neznamená že s tím máte dlouhodobý problém. Jestli to byla ranní moč tak asi byla menší večeře? Vzhledem k tomu že ted marodí bych se ani nedivila že by mu ted nechutnalo jíst 😉

janinka23
autor
14. kvě 2013

@anina32 - No je pravda, že moc nevečeřel a na snídani slupl pouze mlíčko, budu teda doufat, že to bude jen prozatimní problém a za týden na kontrole bude vše OK 😒

anina32
14. kvě 2013

@janinka23 určitě to bude dobrý 😉, jinak to neznamená že tělu chybí vyloženě cukry, ale sacharidy. A ty jsou v hojné míře třeba v pečivu, těstovinách..... Ale nemá cenu to do něj ted rvát, v tý moči se promítne maximálně večer před odběrem.

janinka23
autor
14. kvě 2013

@anina32 dr. mi doporučil koupit hroznový cukt a přidávat ho malému do pití, ale já se obávám, že jakmile v tom pití něco ucítí tak mi to zase nebude pít ☹

anina32
14. kvě 2013

@janinka23 To se mi moc nezdá, ale abych ti tady neradila blbě 😨 O cukrovce hodně ví @llluckaaa, třeba ti poradí líp 😉

janinka23
autor
14. kvě 2013

@anina32 Děkuji , udivíme co nám řekne na kontrole , snad to bude opravdu jen tím, že je teď nemocný a míň sní

hofka1
14. kvě 2013

@janinka23 A Lipo bonbonky=hroznový cukr by nesnědl? Děti je milují🙂

janinka23
autor
14. kvě 2013

@hofka1 Ty jsem nezkoušela, ale díky za tip 🙂

llluckaaa
14. kvě 2013

@janinka23 Á, už to vidím 😉 Odpověď máš v IP.
Ještě mě napadla ještě další jídla, ve kterých by mohl navýšit cukry. Co třeba nachystat nějakou domácí sladkou ovocnou zmrzlinu? Nebo bys mohla třeba koupit nějaký sladší kefírový nápoj, zkusilt ho zmrazit a udělat tak domácí nanuk 😉 A nebo banánový koktail. V nebo třeba zkusit v lékárně koupit lízátka z hroznového cukru. A taky by byl asi dobrý actimel, ten je jednak docela sladký a navíc má i laktobacily, které se vám budou při ATB hodit 😉

janinka23
autor
14. kvě 2013

@llluckaaa - Děkuji za odpověď, s tou zmrzlinou mě to vůbec nenapadlo, to jedocela dobrý nápad. U nás je trochu problém s tím, že malý mi pije od malička čistou vodu a tak když v pití cítí něco sladkého tak mi to pít nechce, zkoušela jsem i juice, ale ten mi nechce pít vůbec, člověk by řekl, že dítě se po sladkém pití může utlouct , ale ten náš ne 🙂 . Mohla bych zkusit ty bombonky z hroznového cukru , to by snad mohl sníst 🙂

janinka23
autor
14. kvě 2013

@llluckaaa U nás je problém i slazený čaj, vyplivne ho a je to 😒

llluckaaa
14. kvě 2013

@janinka23 A zkoušela jsi třeba ten actimel? Já když k tomu dětem dala brčka, tak je to bavilo pít a vypily docela dost. Nebo upeč nějakou sladkou buchtu, která ale nebude moc tučná - z piškotového nebo odpalovaného těsta. A nebo zkusit kompot.

janinka23
autor
14. kvě 2013

A
@llluckaaa Actimel ještě ne, ale vyzkouším, buchtu bych taky mohla upéct, malý rád buchty, něco najdu , děkuji za radu 🙂