Aftová angína. Máte zkušenost?

hanka.knizkova
11. únor 2012

Maminky máte s ní některá zkušenost?Dcera jí má od čt,v pusince má afty velikosti lentilek,chudinka už 3 dny trpí a já jí neumim pomoc ☹ ..u doktorky jsme byli včera,na afty jsme dostali Neocide gel a na teploty klasika střídat sirupy s čípky,dcera má horečky přes 39st,když jí dám čípek nebo sirup tak je jí vydrží tak 2h a teplota jde zase nahoru..Ten Neocide gel si vůbec nenechá dát,dostává úplný hysteráky ☹ Jsem zoufalá a nevim jak jí pomoc ☹ ☹ ☹
CRP jí dělala doktorka včera ,měla 32 takže ATB nedostala,což sem ráda,protože jedny dobrala před měsícem,to měla zánět průdušek..
Jinak docela pije,ale nejí nic,ale aspon že pije..
Nevíte co bych jí mohla na ty agfty dát,co opravdu zabírá?A jak dlouho to utrpení ještě může trvat?

lindar83
13. únor 2016

@hanka.knizkova Jeden čas jsem také trpěla dost na afty, naštěstí moje paní ORL doktorka má v ordinaci laser na vypalování aftů, stačí pár návštěv a je po problému. Je to velmi rychlé a navíc to ani nebolí. Určitě doporučuji se poptat na nejbližších ORL pracovištích po laseru na vypalování aftů a zajít tam.

ankil
14. únor 2016

dcerka když měla 6 roku měla taky pusinku samý aft, na jazyku prostě všude, nic nepomáhalo tak nám dr nakonec poradila Tantum verde sprej a ten jediný zabral, taky nic nechtěla jíst ani potom když začaly afty mizet, bála se že to bude bolet

kiki0510
14. únor 2016

Ahojky my máme od úterý anginu, dostala malá ospem,bohužel mi ho odmítala tak nám píchají v nm atb injekcne ,po té jsem zjistila ze má kristýnka několik aftu plus krvavé dásně, nejedla mi 3 dny, až dnes to je pátý den co už malinko něco sní, zkusila jsem infectosoor je super ale spíše na moucnivku,dr mi poradil call gel na zuby když rostou ze to umrtvuje,a dnes jsem koupila takovou vodičku na potírání těch vridku.

sjussii
30. srp 2017

Dobrý den, vím, že problémy už nejsou aktuální, ale pro případ, že by někdo v budoucnu hledal radu, ráda bych se podělila o svou zkušenost. Narozdíl od ostatních maminek jsem si totiž touto ošklivou nemoci prošla sama :( malinké dětičky vám špatně řeknou co se přesně děje. Mám 15mesicni dceru a přes všechno utrpení děkuju bohu, že to nechytila ona. Začalo to vysokýma horečka v podstatě v patách jim sel zánět dásní a následně afty... Hned druhý den jsem dostala penicilin, čekala jsem 3 dny a stav se nelepšil. První dva dny jsem neměla chuť na jídlo, posléze jsem nemohla jíst kvůli nesnesitelné bolesti. Cítila sem jako bych měla v puse žhavý uhlík, celá spodní čelist mě nesnesitelně pálila. První 4 dny jsem se snažila být v teple až po uši zakrytá abych se vypotila, všechno se jenom zhoršovalo, nejedla jsem, nespala, 4. den u doktora jsem se zhroutila vycerpanim. Dál mi silnější antibiotika. Přestala jsem se zakrývat, spodní čelist jsem se snažila zmrazit mražený hráškem, natírala jsem si krk a čelist slivovici abych z ní vytáhla horkost. Na znecitlivění jsem používala také Call gel na zoubky pro miminka nebo jsem si do úst vložila hrebicek (ještě silnější znecitlivění), vyplachuji si pusu dezinfekcni ústní vodou paradontax, šalvějí a heřmánkem. Začala jsem jíst studené rozmixovaného jídlo zředěné vodou brčkem, které jsem si šikovně vložila mezi afty až skoro do krku, kde jídlo jen spolknu, což mě nebolí. Příště bych se zeptala na laserové odstranění aftů, protože to je to co bolí nejdéle. Dneska je to přesně týden, a zda se, že je skoro vyhráno. Ačkoliv afty ještě bolí, vypadá to, že už se hojí a zanícená místa na dásních a patře už se stáhly na minimum, stále ale špatně mluvím a jim brčkem. Opravdu ohavná a hodně bolestivá nemoc. Navíc málo pák na bolest v puse, bohužel člověk musí vydržet až se všechno zahojí :( takže nezakrývat a chladit, mazat slivovici, dezinfikovat pusu a tlumit bolest.