Aftózní stomatitida. Jak tuto nemoc dítěte zvládnout?

jandaj
18. čer 2009

Ahoj maminky. Zakládám tohle téma, protože jsem tu nic podobného nenašla. Syn má 13 měsíců a zrovna prodělává tuto nemoc. Máte některá zkušenosti, jak tuhle nemoc zvládnout, jak dlouho trvaly nejhorší příznaky atd. Jsem už totálně bezradná. Malý odmítá cokoli sníst a bojujeme i s pitím. Za každou radu velmi děkuji

radapokec
15. dub 2017

@kituska20 ne, nevadí, pokud zvládne tak vypláchnout ústní vodou pro děti, pokud ne, tak my jsme dali na tamponek a mazali dásně aspoň. Opatrně, boku to, tak fakt kartáčkem bych to nezhorsovala. My jsme necistili přes týden cca

kempule
23. dub 2017

Ahojky ... jsme na tom stejně. Máme plnou pusu boláku a aft :( Už pátý den , potíráme mundisalem , ale je tam uvedeno 4x denně , pak to je zase horší. Tantum verde používate vodičku zelenou ? Nepálí to ty prcky ? Malá má 10 měsíců, měla vysoké teploty, dostali jsme atb . Teploty ustoupily , ale afty žádná změna. Už jsem bezradná.

veeeraf
23. dub 2017

@kempule atb se na aftózní stomatitidu nedávají. Nejen, že nepomůžou, ale naprosto zabijí imunitu - proto se to hojí pomalu

3 týdny bolení, a pak nějaký ten týden na hojení. Chce to nějak přežít, bude to dobrý

kituska20
23. dub 2017

@kempule tantum verde nepali ta nam to vylečila

kaja2016
6. čer 2017

Dcerka to teď má cca třetí den, je bez teplot, má asi 7 aft a nateklé dásně a krk, ale zvládá to dobře. Je jen plactivejsi a v noci se častěji budí. Ji docela dobře a(odmítá ovoce, maso, zeleninu, ale zbytek dlabe s chutí)).Měli jste to někdo také bez teplot relativne v klidu?

veru600
9. čer 2017

@veeeraf ale dávají a smysl mají.. sliznice je velmi oslabena a hrozí jiná nákaza, se špatným průběhem, atb tedy preventivně. Jako v mnoha jiných případech..

andrejjkaaa
8. kvě 2020

Ahoj holky, tuto nemoc má momentálně můj syn (18mesicu). Začalo nás to zlobit od neděle.
Mám dotaz a prosím o pomoc... Malej si nechce nechat vytrit pusinku jakýmkoliv přípravkem na afty... Mám jak vodicku, tak gelik... Nedá se mu to vůbec natřít... S přítelem jsme to zkoušeli a podle mě k ničemu.. Hlavně se mi po tom pozvracel, jak řve jak pavian do toho začne kaslat...nemáte nějakou radu?
Jsem fakt zoufala... Mám pocit, že se toho nezbavime ☹️navíc mu vylitla teplota a nejde srazit. Díky

nelakalejova
6. zář 2022

@kustka dobrý den čtu si váš příběh jelikož tím procházíme i mi momentálně ,jsem stoho dost špatná dnes je to 6 den kdy vůbec nejedla ,pouze teda pije snažím se jí dávat aspoň šťávu z kompotu .a šťávu z mrkve jinak do ní nic nedostanu 😣 mažem gelem na afty ,ústní dezinfekci ,nasadila jsem vitamin B a doufám že bude líp .je to hrozná nemoc 🥲