Aftózní stomatitida. Jak tuto nemoc dítěte zvládnout?

jandaj
18. čer 2009

Ahoj maminky. Zakládám tohle téma, protože jsem tu nic podobného nenašla. Syn má 13 měsíců a zrovna prodělává tuto nemoc. Máte některá zkušenosti, jak tuhle nemoc zvládnout, jak dlouho trvaly nejhorší příznaky atd. Jsem už totálně bezradná. Malý odmítá cokoli sníst a bojujeme i s pitím. Za každou radu velmi děkuji

tital
2. bře 2012

@leiladelly Diky moc. No antibiotika jsme dostali, protoze malemu namerili vyssi CRP, tak to tak vyhodnotila MUDr. Ale je dost dobre mozne, ze se nam k tomu pridalo jeste neco, mel trochu kasel, mozna neco v krcku, tezko rict. Kontrolu mame v utery, to uz myslim bude uplne dobry. Taky mame pravidelne setkani s detmi kazdou stredu, tak prave asi jeste pristi tyden preventivne vynechame, nakazit celou skupinku deti bych opravdu nechtela.

leiladelly
2. bře 2012

@tital Ano, pokud měl malý vyšší CRP, běží tam nějaký bakteriální infekt, jak jsem psala, může se to druhotně infikovat nějakou bakterií, nebo je to souběh dvou infektů. Tak pak je to v pořádku, stejně pokud máte antibiotika, je dobré malému nechat dobu i na rekonvalescenci, celý příští týden Vám asi lékařka doporučí mít klid, takže to je určitě rozumné tak, jak píšete, že tu aktivitu s dětmi vynecháte. Brzkou úzdravu přeji 🙂

tital
2. bře 2012

@leiladelly Myslela jsem si to ☹, dalsi tyden doma, uf uf. Dame pak pomale vychazky bez deti. Prave, ze syn uz tu dnes behal, jako kdyby se nic nedelo, ale kdyz si vybavim, ve stredu jake mel horecky a jak priserne vypadal... Radeji se budeme setrit, at hned nemame neco dalsiho.

leiladelly
2. bře 2012

@tital ano, určitě. Antibiotika máte minimálně na týden, dávají se na 7-10 dní. A po té době to chce ještě klid. Ono se to nezdá, ale i horečka i léčby antibiotiky je pro tělíčko zátěž, i když se děti relativně rychle oklepou a lítají 🙂 Tak , tak , děláte to rozumně. V klidu , pomalu. Samozřejmě , když bude bez teplot, tak na menší vycházky ven můžete 🙂

baris
2. bře 2012

starší dcera měla afty v 11 měsících - chudák - po celé puse. V úterý jsem nafasovali antibiotika, ve čtvrtek jsem šla znovu k dr., že to nezabírá a nepije (bylo léto), nejí.. V sobotu ráno po konzultaci s naší dr. nástup do nemocnice, kde týden měla v ruce zavedenou hadičku, aby jí zavodňovali.

Kromě antibiotik jsme jí mazali pusu tou fialovou vodičkkou, dávali jí Borax (nebo tak nějak - homeopatika). V nemocnici jí přidali ještě jedny prášky, protože se to vůbec nelepšilo, naopak se to rozlézalo ještě více - jazyk, hrtan, venku rty ... ☹ ☹ no a samozřejmě brufen na bolest.

Po týdnu jí už museli vysadit kapačku - už jí z toho bolela ruka a přes noc jako mávnutím kouzelného proutku začala pít, jíst, ožila.

Každopádně to bylo nejhorších 10dní mého života. Jediné "štěstí " je tom, že se jedná o infekční onemocnění a na pokoji jste sami .

tital
2. bře 2012

@leiladelly Diky moc. Hezky vecer.

leiladelly
2. bře 2012

@tital Rádo se stalo, mějte se hezky a buďte brzy zdraví 🙂

petujusty
2. kvě 2012

Ahojky, tak my tohle prožíváme právě ted ☹ musím tedy říct že horší nemoc jsme prozatím ještě neprodělali...Justýnka byla v pátek tj.27.4. na očkování ( splaničky, příušnice,zarděnky ) už večer měla teplotu..tak nějak jsem to přikláněla k tomu očkování sice brzo když mají přijít reakce až kolem 10 dne ale tak nějak jsem si říkala co jiného..ráno v sobtu se vzbudíme a Justýnka afty v obou koutcích..běhěm dne pak po celém jazyku..teploty celý den a nehorázně uplakaná!! ☹ ☹ nejedla, pila jen velice málo..nějak jsme to ten víkend přetrpěli a v pondělí jsme letěli k dr. Ta mi teda neřekla co jí přesně je, ale na netu jsem se dočetla že to bude asi tady tohle..Oteklé dásenka (nekrvácí), aftů plnou pusinku, teploty a hlavně silný zápach z pusinky a bílý jazyk. 😢 . Dr. nám doporučila Kamistad, předepsala Herpesin 200 5x denně po 4 hod a ještě vodičku na vytírání, která se ale připravovala v lékarně......no a jak jsme na tom ted....malá už naštěstí teploty nemá, pije pouze tak že jí stříkám do pusinky čajík (heřmánkový) odměrkou od Panadolu..jinak mi nechce pít...jak má afty na jazyku nemůže sát s dudlíku sem tam si potáhne pitíčko brčkem, ale to jen maličko...jídlo to je u nás hooodně špatné, ale vždy do ní dám alespon pár lžiček at nemá v bříšku jen ty léky 😢 a tak nějak bojujeme..nic jiného se nedá dělat, pláče celý den a podřimkává...v noci jsem u ní co hodinu takže taky hrůza,neustále převlékám a peru, jak slintá tak je všechno nasmrádlé těmi slinami ☹ jedinné co mně ted uklidnilo tak je to že už nejsou ty teploty tak snad už bude jen líp..držím všem maminkám palce a pevné nervy protože tahle nemoc je opravdu peklo!!! ☹

kaculka46
6. črc 2012

Ahoj holky oživuji tohle téma,koukám,že je to hlavně letní nemoc.My byli v pondělí u Dr.s tím že to bude angína a v úterý se jí vysely boláky po celé puse i venku na bradě šíleně otekly dásně.Včera jsme byli v nemocnici kam nás po poradě poslal známý stomatolog aby nám napsali herpesin.Dáváme čtvrt tablety po čtyřech hodinách.Můžu říct,že je to hrůza jídlo nic,pití po boji.Včera měla chudinka druhé narozeniny.Kdo jste braly ten herpesin za jak dlouho se to začalo měni k lepšímu?Souhlasím s tím že u těchto prťat je to šílená choroba.

belinduska
6. črc 2012

na afty u dospělých pomáhají dost úspěšně kvasnice a potírat propolisem, ale netuším, zda se dá v lékárně koupit propolis i bez alkoholu (ve spreji, který mám doma, trochu alkoholu přece jen je), aby to mohli i mrňousci...

pavlusska
20. čer 2013

@petujusty ,máme to samé hruza,po celé puse rozlezlé,atb zatím nemáme,jen mazat imazol,ado pusy fial.vodičku,taky moc nejedl a nepil,ted už i pije vce,ale tapusa je hrozná asi to chce atb

luciferinka
10. zář 2013

Ahojky potřebovala bych poradit,jak co nejrychleji vyléčit aftozní stomatitídu. Od neděle má dcera teplotu,včera jsme byly u lékaře,dostaly jsme vodičku na potírání,koupila jsem ještě nurofen sirup.Dnes v noci měla 39 horečku,tak jsem ji dala octové ponožky. Jak dlouho měly vaše děti teploty či horečky při této nemoci? Doktor říkal,že by měla mít ještě zhruba 2 dny teploty,tak snad ještě zítra a pak bude lépe.Mám doma calgel na bolest zoubku,neublížím ji,když ji namažu dásna,když jí to bolí? Koupila jsem dneska v lékárně tantum verde ustní sprej.Poradíte mi prosím nějaké tipy,jak nejrychleji vyléčit tuto nemoc a jak dceři ulevit od bolesti a horeček?děkuji

katkaxy
24. říj 2013

Zdravím. Asi nenapíšu už nic nového, protože víceméně vše už tu řečené bylo. My se doléčily ze stomatitidy právě teď. Nejdříve ji chytla dcera - asi tři dny jsem ji léčila na klasické nachlazení, pak jsem si všimla že si pořád sahá do pusinky, nechtěla jíst (původně jsem to přičítala nemoci, malá mi nejí ani při chřipce), ukazovala mi na zoubky. Asi o pár hodin později jsem si všimla že jí ale hrozně smrdí z pusinky a ráno při čištění zoubků jí tekla krev. Tak jsem se snažila se jí tam podívat a všimla jsem si nateklých dásní. Zubaři už měli odpoledne všichni zavřeno a protože se to nelepšilo, spíš naopak, tak jsme jeli večer na zubní pohotovost. Tam nás odkázala na obvoďačku. Obvodní nám druhý den ráno dala antibiotika (trošku se cukala), potírat dásně Mundisalem a na bolest Nurofen. V podstatě nám neřekla co jí je, ale já si to sama vygooglila 🙂 Jen nám doporučila nikam moc nechodit mezi děti, že je to prý infekční. Dcera se do dvou dnů hodně zlepšila, chuděrka už si to nejhorší vytrpěla doma. Má dva roky a horší nemoc jsme zatím opravdu nezažily. Není nic horšího než nemoct pomoct vlastnímu dítěti, které pláče bolestí a vy nemůžete nic udělat ani mu vysvětlit co se děje. A když se mi ráno probouzela s pusinkou od krve ☹ Každopádně pak se začala rychle zlepšovat. Po týdnu mi dokonce snědla pořádnou snídani.

Každpopádně po návštěvě doktorky jsem to od dcery chytla taky a dámy řeknu vám, klobouk dolů před těmi dětmi. Já si v životě zažila nemocí už hodně, taky jsem porodila a u blbé stomatitidy jsem málem uronila slzu 😀 Nejdříve jsem měla tak 5-6 dní nepřetržitě horečky ke 39 (i přes paraleny). Do toho mě začal šíleně bolet krk, udělaly se mi tam vřídky že mě bolelo každé polknutí (i jen slin). Pak mi natekly dásně, udělaly se afty po půlce pusy. Pevné jídlo jsem nejedla dobrý týden, z toho asi dva dny jsem byla vyloženě jen na tekuté stravě. Zbytek dnů jsem se snažila aspoň o jogurty nebo přesnídávky. Za týden jsem zhubla 5kg. Léčila jsem se paralenem na horečky, vodičkou na afty (výplachy plus potírání přímo boláků), hodně jsem si čistila zuby (cítila jsem se pak chviličku líp), vyplachovala jsem si pusu ústní vodou a vařila si čaj z heřmánku (dopuručuju). Během cca týdne se cítím o dost líp - pusa mě ještě trošku bolí, ale už to jde zvládat a dnes jsem konečně snědla i něco pevného.

Docela se děsím že se to někdy vrátí, ale jsem ráda že to máme za sebou. Jediný manžel to přežil bez újmy. O to víc mi bylo líto dcery, když jsem si sama vyzkoušela co si musela prožít a o to hůř že si ještě sama neumí moc říct co jí je a já jí nemohla vysvětlit že brzo bude líp. Držím palce vašim ratolestem! Chce to opravdu hlavně čas.

lenicka07
7. lis 2013

Holky, tak jsme to chytly taky 😝 Díky za to, že tady to téma je a že jsem se o tom něco dozvěděla. Byla jsem dost zděšená z toho průběhu, byly jsme s holkou na pohotovosti a doktorka nás dost odbyla a nic nevysvětlila. Vůbec jsem netušila že něco takového existuje. A jedno varování pro všechny: jak už tady v diskusi několik holek psalo, předcházel této nemoci opar u některého z rodičů. U nás to bylo taky tak. Manžel dostal opar a během asi 3 až 4 dní se u malé objevila horečka a to dost vysoká, i 39,5 stupně. Tenhle stav trval tři dny a já marně přemýšlela, čím by to mohlo být (malá měla taky klíště ale už to bylo dost dlouho zpátky). Prostě jí kromě té horečky nic jiného nebylo. Pak po třech dnech blbla na posteli, do něčeho kousla a najednou byl na prostěradle krvavý flíček. Máma a manžel mi to vymlouvali, že jsem prej paranoidní, že se jen kousla. V puse ještě nebylo nic vidět (ale pravda že nás moc nenechala kouknout. Až druhý den jsem si všimla že má na rtu malinkatý puchýřek naplněný tekutinou, jakoby opar, ale úplně maličký. A na špičce jazyka jsem zahlídla takový pupínek. No ale zas mě nenechala abych se jí do pusy pořádně koukla. Ale jeli jsme na tu pohotovost (horečku měla pořád) kde doktorka konstatovala aft. stomatitidu. Dostali jsme na to gamyru. A že to musí přejít samo. No je to pěkně hnusná nemoc. Ale naštěstí do holky nějaké jídlo dostanu (kupodivu líp než pití). Ale v podstatě jí jen čok. jogurt, čok. pudink, přesnídávky (né kyselé), bramb. kaši, dýňovou polívku, bílý kafe (Caro) do toho namočit chleba nebo rohlík. K pití jí dávám heřmánkový čaj, ale musím jí ho nutit násilím. Dneska to máme sedmý den a ještě nejsme z nejhoršího venku. Afty má hlavně po obou stranách jazyka, jazyk má úplně potažený, dásně nateklé a krvavé, venku dva opary, včera jí při spaní z pusinky vytekl hnis. Hrozné je, že se kvůli té nemoci začala pěkně vztekat, chvílemi je jak anděl, ale pak začne strašně ječet (většinou kvůli tomu, když jí něco nedovolím). Já vím že jí to moc bolí, ale zajímavý je že třeba tři hodiny je úplně v pohodě a hodná a když je pak třeba přetažená, tak kříčí jak když jí na nože berou. No snad to přejde, před nemocí taková nebyla, občas se sice trochu vztekala, ale zdaleka né tolik jako teď. Nejlepší by bylo kdybych se jí mohla pořád věnovat, aby se rozptýlila, jenže mám ještě půlroční miminko, kterýmu zrovna rostou zoubky... Takže holky fakt pozor na ty opary, udělejte maximum pro to, aby se to na děti nepřeneslo, protože to může způsobit tuhle hnusnou nemoc.

ined77
17. lis 2014

Dobrý podvečer maminky,

do naší Wiki knihovničky byl právě přidán nový článek https://www.modrykonik.cz/aftozni-stomatitida/ Aftózní stomatitida.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s tímto onemocněním. Vaše rady, tipy a zkušenosti jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba právě teď s touto nemocí setkaly poprvé a rády by svému drobečkovi co nejvíce ulevily od bolesti a trápení.

Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné informace a zkušenosti.

Krásný zbytek dne a ještě jednou velké díky,
Denisa.

@tital @lenkaa777 @katulena @minnetonka @eloana @kustka @elinka27 @levander @tarrry @carllita @crca
@miarosa @milevstak @sisstin @lenicka07 @katkaxy @luciferinka @pavlusska @belinduska... a další 🙂.

ilona87
18. dub 2015

Tohle je šílená nemoc... Prožíváme právě teď. :-/ Malej nastydl v pondělí, měl teploty. A ve čtvrtek jsem našla afty na jazyku, pak z druhé strany rtu. Přestal mi jíst, občas si dá jogurt, ale převážně jsme na UM smíchané s kaší. Snažim se, aby pil, ale jde to z tuha. Jsem z toho nešťastná a vyšťavená. Malej se v noci budí s pláčem. Potírám calgelem a fialkou. Co tu čtu, tak zabírá Tantum Verde. Je to i pro 18m prcky? Doufám, že brzy budu mít zpátky svého usměvavého jedlíka.

janinapd
28. dub 2015

@ilona87 už jste zdraví?Můj malej to má teď taky,spíš teda dásně kolem zoubků,teploty už má týden,moc nechce jíst,zítra jdeme na krev a moč,jsem z toho opravdu nešťastná,do toho ještě problémy se zácpou,celý dny kňučí,mám pocit,že si nepamatuju kdy byl spokojenej 😢

ilona87
28. dub 2015

@janinapd. Už jsme zdraví. Měl to týden, šla jsem s ním nakonec k doktorce a ta nàm dala ATB a ty pomohly. Trošku nam zhubl, ale při jeho papani, to zas brzy nabere 🙂
Přeji brzké uzdravení.

janinapd
28. dub 2015

@ilona87 Míša taky zhubl,bohužel zase začal zvracet,mívá problémy s nadavováním.Uvidím co zítra ty odběry,říkala sice že máme dojít jen pokud bude mít nad 38,měl 37,7,ale půjdu,jinak budu mít nervy,myslím si,že mu chybí vitaminy a toto asi chytil ode mě mám opar na rtu.Navíc on je nejedlík i před nemocí ach jo.Tak ať vám malej brzo nabere a už jen zdraví

rmen
22. črc 2015

@katkaxy zdravim.. musim souhlasit.. bez legrace zatim nejhorsi nemoc jakou jsme s dcerou zazily a to jsme dospele. Opravdu klobouk dolu pred temi batolaty, ktere si neumi jeste moc rict. Dcera prijela z vyletu s teplotou 38.. na rano celkem vysoka teplota, ale pri skoro 40 stupnich vedra nam to neprislo nijak zvlastni. Nejsem zastance okamziteho srazeni teploty ani neopodstatneneho nasazovani antibiotik a vubec chemickych leku obecne. Nebyvame moc nemocne, ale kdyz se obcas nejaka ta viroza objevi a teplota stoupne k 39, bereme obycejny paralen, vypotime se, parkrat zopakujeme podle potreby a vetsinou do 3 dnu jsme fit. K tomu vitaminy v prirodni podobe-stava z citonu, grepu, kvasnice atp. Nicmene tentokrat jsme narazily. Po poledni se horecka dceri zacala rapidne zvysovat nad 39,5, obvykle metody nezabiraly, zabaly ani vlazna sprcha, teplota stale stoupala a po poceni ani pamatky. Zacala jsem panikarit, protoze dcera mela pred par dny kliste, tak jsme se vydali na pohotovost. V aute nam dcera malem omdlela a kdyz jsme dorazili do nemocnice, mela uz horecku nad 40. Udelali testy CRP na zanety v tele a dalsi vysetreni, dcera dostala ibalgin na srazeni teploty, ulozili ji na luzko a cekali jsme na vysledky. Do pul hodiny se spotila.. no spotila je slabe slovo.. a ulevilo se ji, teplota klesla na 38. Testy neukazaly nic zavazneho tak nas poslali domu s tim,ze je to letni viroza. Nicmene nez jsme dojeli domu, zacalo se i mne delat zle a dostala jsem horecku. S dcerou jsme se shodly, ze horsi stav jsme jeste nezazily. Rano jsme zavezli dceru k obvodnimu lekari, to uz ji bolelo v krku a nemohla polknout ani sliny, teplota porad 39. Dostala antibiotika opet s tim, ze je to viroza. Bylo mi divne, ze jsem se nakazila taky a tak rychle. Nikdy jsem od dcery nic nechytila ani kdyz byla mala. Do vecera jsme mely obe plnou pusu aftu, natekle uzliny, nemohly jsme nic snist, vsechno stipalo v ustech,i s polknutim vody byl problem. Nedalo se nic delat, i ja jsem navstivila svou lekarku a dobre jsem udelala. Okamzite diagnostikovala anginu spojenou s aftozni stomatitidou, dostala jsem antibiotika, ze kterych je mi samozrejme spatne od zaludku, snad to spravi laktobacily,ale to je mi ted fakt jedno. Mam za sebou treti davku a velmi se mi ulevilo, uz jsem i neco snedla. Dcera je po treti pilulce antibiotik taky lepsi, teplota uz jen k veceru kolem 37. V prubehu nemoci se nam krome ustni dutiny a krku udelaly bolestive puchyrky i na rukou a nohou, ale uz to odezniva. Hodne nam pomohlo kloktat hypermanganem a vyvarem z salveje-doporucila lekarka. Chtela jsem podrobne popsat prubeh pro ty, kdo ma podobne priznaky a nevi si rady. Lekari nechybovali.. tato choroba totiz na svem zacatku opravdu neni rozpoznatelna..mate jen vysokou horecku, citite se na umreni, ale jine priznaky nejsou patrne..az cca treti den. Preji vsem hodne zdaru a nevzdavejte se😉

mobenka
23. črc 2015

Odjely jsme s dcerou na ozdravnou do Itálie....Přesně tento průběh u dcery od třetího dne pobytu. Nám se dařilo držet na uzdě pod brufíčkem a paralenem. Po návratu dom na pohotovosti antibiotika, nyní je dcera O.K. Mně se udělalo ouvej až pět dní po návratu. Horečky nešly dolů čtyři dny. Nyní mám antibiotika, sedmý den nemoci jakš takš funguju, ale ta pusa!!!!! Chudinky děti! Několikrát jsem fakt bulela....No, alespoň mám pět kilo dole...a asi něco ještě přibude- než to odezní...

lenka1493
9. říj 2015

Zdravím. Naše malá (9tydnu) ma plnou pusinku aftu. Doktorka nám udělala vyter z krku a na základě špatných výsledků nám napsala antibiotika. A dodala ze jelikož ještě nejsme naockovani je to docela průšvih. Jsem z toho nešťastná :( ma někdo podobnou zkušenost? Dekuji

radapokec
30. lis 2015

Holjy a co krvácení dásní? Jak dlouho trvalo?

stovka123
22. pro 2015

Ahoj my máme také tu nemoc.Je to hrozné Tamtum verde nepomáhá ale četla jsem vaše tipy ,tak se pokusím je dodržet 😅 🙂

lenka1493
2. led 2016

Nám nakonec pomohlo vysazení antibiotik,všech gelu, vodicek a potirali jsme hermankem. Za 2 dny klid. Buď to chtělo svůj čas nebo hermanek zabral.

barulina
2. led 2016

Moje dcera na to atb nedostala. A vylecili jsme pomoci salveje. Horecku jsme zvladli jlasick nurofen,paralen

samaber
2. led 2016

My jsme si tedka teda užili... 10 dnů s touto nemocí a dvě děti... syn (3r) měl 5 dnů horečky, ,které se šplhaly i ke 40tce a já těsně před vánocmi šílenýho nerva,co mu je. Dr. nic nenašla, jen konstatovala, že jí přijdou nateklé dásně,ale že to nic není. Další den jsem našla jednu aftu na špiččce jazyka, tak jsem se dozvěděla, že jde o tuto nemoc a spadl mi kámen z srdce, že vím,co o jde. Horečky přešly, ale nurofen jsme museli dávat zas na bolest. Byl chudák malátný, jen knoural a plakal, po nurofenu byl zase nekolik hodin normalni dite s chutí k jídlu a dokonce se usmíval. Na Štědrou večeři už jsme nemuseli nic dávat. A více méně pak už jen z dásní krvácel,což asi za týden pominulo a byl pokoj. Na léčbu jsme dle doktorky používali homeopatika a na horečky a bolest (musela byt dost šílená) nurofen a na dezinfekci genciánku... Druhý syn (necelé 2r) to zvládl bez horeček i bez léků na bolest.

piduska
5. led 2016

Ahojky, my to máme právě teď. Začalo to na štědrý den o půlnoci..malá 16 měs. měla horečku a po 2 dnech jsem si všimla, že má úplně rudé dásně u horních zubů. Myslela jsem, že má zánět dásní. V pondělí jsme šly k dr. a to už měla pusinu i jazyk plnou aftů. Doktorka nám řekla, že to je zánět dásní a dutiny ústní. Protože malá skoro nejedla a málo pila, tak nám taky hrozila hospitalizace. Ve středu jsme valily znova k doktorce a ta nás konečně poslala k zubařce 😠 . Ta nám potvrdila aftovou angínu a dala průhledný roztok na afty. Roztok umrtvuje, takže malá se může aspoň trošku najíst. Potíráme 5x denně a konečně to trochu začíná ustupovat. Ale pořád jí hrozně krvácí dásně, jednou v noci se probudila na polštáři úplně od krve. Ještě nám hodně pomáhá heřmánkový čajík. Popíjí celý den, ale musím přisladit jinak ho nechce. Nejhorší to má asi u horních předních zubů zevnitř. Vypadá to jako by tam měla v prostředku krevní sraženinu a kolem toho zbytky jídla. Jak dlouho vám krvácely děti z dásní?

samaber
5. led 2016

@piduska asi týden

kituska20
14. dub 2017

Doufám že to ještě není úplně mrtvé téma. Dcerka teď právě prodělává a je to teda mazec :(.
Máme i antibiotika po 4dnech už je to kapánek lepší ale nemůžu ji vyčistit zoubky. Tak ji smrdí z pusinky a má je žluté ale nejde to prostě jinak ji komplet krvácí dásně:(. Nevadí to když ji teď pár dní čistit nebudu ?