Afty u dětí, co pomohlo?

Maminky kdo jste měly u dětí afty co vám pomohlo a za jak dlouho to zmizelo???Máme je už druhý den a malá od včera nic nejedla a skoro ani nespala pití do ní nějak vždycky narvu

jasmia
5. pro 2012

U nás zabrala jedině fialka, sice byla celá fialová i s oblečením, ale hned po natření se jí ulevilo a byl klid.

honzulka
5. pro 2012

prý borůvkový kompot a borůvky vůbec pomáhají...

alunka001
6. pro 2012

Hodně malýmu pomáhal Mundisal gel. Sice to nejdříve jakoby brní,ale pak je to v pohodě ...

coxa
6. pro 2012

U nás nové - pokud je to teda stomatitida - naskakovaly asi 3 dny, 5 dní to trvalo do zahojení. Vystříkávali jsme tantum verde, ale záleží na věku dítěte.

power700
6. pro 2012

Ahoj. Dcerka si s nima dost vytrpěla v 10ti měsících. Měla je snad týden, moc to bolelo, skoro nejedla. Dětská doktorka nám doporučila ALOCLAIR gel. Až ten nám pomohl. Ale už si nepamatuji, zda byl na předpis nebo ne. Ale myslím, že ne. Zeptej se v lékárně.

terezale
6. pro 2012

Ahoj,
no nám to trvalo podle mě týden než se toho dcera zbavila, taky jsme potírali genciálou a dávali borůvky. Bylo to fakt hrozné, nejedla nic kromě jogurtů, bramborové nebo krupicové kaše a těch borůvek, což bylo ovšem pod velkým tlakem. Ovšem kamarádky (když už bylo po) mi radily B-komplex, dobrý je přírodní Pangamin dražé. Tak kdyžtak zkus. Tak přeju, ať se toho zbavíte dříve, než my.

marty2008
8. pro 2012

Mi na afty mame Myrhu z topvetu.Trochu to pali ale uz druhy den se malinky ztratili a vetsi zmensili.A davat b-komplex a pit hermankovy caj a taky tantum verde ve spreji.Uz sme je mneli nekolikrat a vzdy 3den pryc.

avajka_f
8. pro 2012

ahoj, nam to trvalo vyse tyzdna jedla len bramborovu alebo krupicnu kasu a sirupovu vodu nam kazala doktorka alebo sladku stavu aby dostavala niaku energiu v cukroch. a davali sme sprej ale ten za nic nestal tak sme davali len fialku. pred tyzdnom to skoncilo a so vdacna, lebo jedno z najhorsich obdobi ked chudatko je hladne a boli to....a nemozes nijako pomoct...

ofelieee
8. pro 2012

Kuba s tím nakonec skončil na ATB - taky skoro týden nejedl, měl i vysoký horečky, genciána byla k ničemu... ATB zabraly hned

pepa_pepa
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miroslavas1
30. zář 2017

U nas zabral ružovy med- borax glycerin, je to vodička chuti nasladle a nezanechava fleky v ustech a na oblečeni. A taky boruvky , nejlip chlazene.

absintka19
17. lis 2017

Ja mam 6m holcicku, afty ma v krku, nedosahnu tam, mazat nejde muze v 6m fialku? Tak se to jmenuje? Nepije-sani boli papa jen kase delam ridke i huste co 2 hod davam co sni protoze do toho nez dostala afty jedla svacinky, prikrny s masem i kase :(

mamkoun
17. lis 2017

Teatree, zabere a uleví do 20 minut

absintka19
17. lis 2017

@mamkoun jak se prosim aplikuje?

saralinda
17. lis 2017

Nam pomohlo mazat afty aloe vera. List jsem rozrizla, gel uvnitr nabrala na vatu na spejli a namazala. Syn vetsinu leku, masti apod. odmita, ale tohle mu nevadilo a pomohlo. Mazala jsrm nekolikrat denne.
MUDr. nam dal Mundisal, ale na nem pisi, ze se nema pri horecce, tak jsem ho radsi nedavala. Aloe stacilo.

absintka19
17. lis 2017

@saralinda taky zkusim jen ji do krku nefosahnu a jen ji natahuje, ma je v krku, zkouseli jsme i gely ale to se pozvracela :(
Ted vypila ze spani 20ml a predtym v spanku taky 20ml, jsem se docetla ze nez si uvedomi v noci v spanku ze to boli tak se napije. Pres den kdyz spi to nefungovalo.

absintka19
17. lis 2017

@absintka19 snad to nekomu pomuze.

mamkoun
18. lis 2017

@absintka19 Chce to mít opravdu kvalitní teatree olej který obsahuje vysoký podíl léčivé látky Terpinen-4-ol a na druhou stranu velmi malé množství 1,8 Cineol, ten pak do rány pálí a není zdravý. U kvalitních olejů to najdeš, ty méně kvalitní cca za 200,- to napsané nemají a ví proč🙂Kapneš si na prst a mazneš na afty, stačí málo je orpavdu účinny, navíc dezinfikuje celou ustní dutinu, takže se afty nemnoží a pokud jsou v krku, díky slinám se tam olej dostane úplně sám. Trochu mě zaráží že v dnešní době ještě někdo používá fialku. Myslela jsem že už jsou doktoři chytřejší🙂Chudaci děti. Ještě bych dodala, že je nejlepší to aplikovat před spaním na noc, kdy se tvoří nejméně slina olej tak může krásně působit déle, ráno se vzbudím a žádné afty nemám, kdybys chtěla více poradit, písni do zpráv, řeknu ti další tipy🙂

absintka19
18. lis 2017

@mamkoun moc dekuji 🙂 pujdu s mobilem a touto zpravou do lekarny 🙂
Jo fialka je navic na bakerie a afty jsou virove. Dekuji moc za radu.

absintka19
18. lis 2017

@absintka19 tak lekarnice rikala ze tetreeoil v zadnem pripade pro tak male dite.

shine2015
18. lis 2017

Ahoj nám u deti vždy pomohl florsalmin .. roztok stojí asi 100kc v lékárně redi se s vodou - u takhle malé bych dala na tyčinku a potirala - výhodou je ze to není hnusny na chuť jsou to bylinky ale fakt to zabírá ... u deti od cca 2let vyplachovat - u nás to zvládly v pohodě ukázaly jsme nejprve s vodou jak vyplivne a pak to v pohodě daly... dokonce už máme lahvicku v koupelně a redi si to už i samy asi od 3 a půl roku - ono je to dezinfekční.... a krasne se to hojí, zaceluje. I na jiné infekce v krku a v puse fakt skvělý. A doporučuji do teple vody....
Tak se držte. A za mě lepší než gencianka. 😉

alcar
18. lis 2017

Ať s říká kdo chce, co chce...dcera měla před rokem aftózní stomatitidu, mazaly jsme vším možným (Aloclair, Tantum verde, Florsalmin), ale pomohla až stará dobrá genciánka. Doktoři moc dobře ví, proč to doporučují. Na ekzémy je taky nejlepší.
Tee tree je super, ale do pusy půlročnímu dítěti bych ho taky nedávala. Nicméně, pokud jsou afty v krku, tak se tam nedostaneš a navíc to může být i streptokok, takže by to chtělo udělat stěr a podle toho léčit.

absintka19
18. lis 2017

@alcar byly jsme u Dr.jsou to afty, ja jsem je taky chytla.

herkules6969
18. lis 2017

Neporadím přímo s přípravky, ale nám dr. říkala, že je to sníženou imunitou a, že to chce posílit imunitu. Nechtěla nás k vůli tomu právě ani očkovat 😉

alcar
18. lis 2017

@absintka19 presne jak pise @herkules6969 . Je to snizenou imunitou. Predpokladam, ze uz davas prikrmy. Chtelo by to stravu bohatou na vitaminy B. Jsou i kapky B-komplex, ale jsou od tri let. Mozna, po porade s dr., bys je mohla davat i ted v nejakem snizenem mnozstvi.

absintka19
18. lis 2017

@alcar my jsme afty chytli u svagrove od maleho, taky 6m :(
Prikrmy mame zavedene 2 mesice a ji vse, i vitamin B, papa biogaiu jako i prevence i um. Papa ovesné vločky, listová zelená zelenina, maso, mléko, mléčné produkty (bez přidatných látek), vejce, mrkev, kapusta, květák...vse co v 6 m muzr.

miroslavas1
18. lis 2017

Skuste boruvky, a v lekarni vam udělají vodičku na afty ružovy med odborne se mu říka borax glyceryn. Stačí do neho namočit dudlik. Chuť má sladku a hlavne nebarvi jako gencialka.
Držim palce ať je brzo líp

pebi
21. led 2019

ahoj, zkuste Oroxid Sensitive ve spreji, působí antisepticky a výrazně urychluje hojení. úplně malým dětem je dobré nastříkat na vatičku a vytřít pusinku

herkules6969
21. led 2019

Především posílit imunitu 🙂 je to problém Imunity 🙂 Doktorka doporučila jíst játra, nebo prostě jídla se zvýšeným příjmem vitamínu B 🙂

luu25
27. bře 2019

Afty jsou známkou nedostatku hlavně vitamínu B, takže doplňovat vitamín B.