• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Afty v pusince. Jak dlouho potrvá, než budou pryč?

28. července 2014 
maly ma od vcera afty v pusinke na dlanich a chodidlach a na zadecku doktorka mi rekla ze jde o nejakej virus ze to prejde samo ma aj teplotku davam mu cipky ale najhorsie je ze se to z nicim nemaze nechce papat a pit mate s tim skusenosti s cimm ty afty v pusinke bujdu pric a jak dlohou to trva????SEM ZUFALA
20. črc 2014 v 09:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my jsme to taky teď měli.. malinký mi taky nejedl a jen křičel.. to pominulo po pár dnech a puchýřky se ztratily až za docela delší dobu, ale taky jsme si s tím užívali, chápu vaše zoufalství.. já na tom byla stejně. držte se
20. črc 2014 v 09:50  •  2 děti - čeká miminko, termín má v červnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
jak mam do nho dostat vodu ???on nechce vubec nic :frowning2:
20. črc 2014 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sestřenice to měla taky malý jí jedl jen studený nanuk míša a možná by pomohl výtažek z grepu na ty afty
20. črc 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Na afty jsme používali Tantum-Verde(namotala jsem vatu na konec špejle,namočila do roztoku a potřela vnitřek úst-většinou před jídlem,protože to částečně znecitliví postižená místa)a na puchýře Sudocrem.Měli jsme to doporučené od mudry a bez toho si to nedokážu představit-zbytečně bych se trápila já i dítě :confounded:
U nás to trvalo asi týden-už si to přesně nepamatuji............
20. črc 2014 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj sudocrem mam taky a ten tantum o tom sem nevedela ja davam taku fialovu vodicku ale moc nepomaha :unamused: a slisela sem ze se nesmi mlecne vyrobky on nechce vubec nic achhhh :unamused:
20. črc 2014 v 11:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tohle zažili s dcerkou před 10 dny.Týden nám nic nechtěla jíst a pití sme do ní doslova rvali stříkačkou.Myslela jsem,že to měla k tomu,že měla vysokou horečku a kašel a nakonec sem v puse objevila afty.Já mohu doporučit mundisal gel,koupíte v lékárně a potíráte několikrát denně v pusince afty a malá měla do tří dnů po aftu.Když to na třete tak to trošku zapálí(vlastní zkušenost)Ale do minutky to znecitlivý.Mazali jsme vždy před jídlem,aby se dcerka na jedla a do tří dnů afty zmizely.
20. črc 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně na afty taky pomohlo tantum verde, nemohla jsem polknout ani vodu a tohle to asi znecitlivělo nebo co a mohla jsem se i najíst.
20. črc 2014 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s něčím podobným jsme byli dneska na pohotovosti - doktor řekl že to je spálová angína a dal antibiotika... Jinak dostala na cucání nějaký pastilky, že to pomáhá na tu bolst v krku...
20. črc 2014 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 ,..................tak právě,že nám před 14.dny tvrdili(bez výtěru v krku),že syn tuto chorobu má,jenže mě se to nezdálo,ve čt jsem s ním zajela na pohotovost,kde mu sice výtěr udělali,ale tvrdili,že je to zbytečné,protože mu nic není a v pondělí se ukázalo,že tam má streptokoka a dostal Ospen.Já to chytla od něj,takže jsem do dneška brala to samé :confounded:
20. črc 2014 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madre1 Já koukala na internet a bezezbytku spála sedí... A Ospen má stejně, no... Horečku, vyrážku na ručkách, nohách a podbřišku...
20. črc 2014 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetka1701 ,...................buďte ráda,že Vám to poznali a zaléčili hned :wink:
20. črc 2014 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emilia121 v nejhorsim stříkačkou po malych davkach nebo po lzickach, k tomu jsem se v nejhorsim uchylovala ve strachu před kapackami v nemocnici, urco bych to resila hrozi dehydratace - myslim, ze mala je zatím dost mala, pokud nechce ani jist davala bych mozna mirne mineralizovanou vodu aby se doplnili soli a mineraly, pripadne nejaky ten kulisek jestli je pro tento vek, drzim palce
20. črc 2014 ve 13:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emilia121 samozrejme jsem odpovídala v souvislosti s tim dotazem na piti :slight_smile:
20. črc 2014 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak holky rayen uz papa a pije este sem tam teplotka @terezapetrova rayenovi je 2 a pul roka holcicka je fit zatim kazdopadne dekuji vsem za rady :astonished:
21. črc 2014 v 15:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@emilia121 náš syn toto prodělal asi před rokem a čtvrt, měl afty jen v pusině ale stěžoval si že ho bolí, měl zvýšenou teplotu dva dny, pak se normálně rozjedl a rozpil, - prý to je virové a jmenuje se to pokus si dobře pamatuju aftozní stomatitida - pusinu jsem vymazávala fialkou a dávala jsem homeopatika borax, za tři dny byl zcela fit, jen v době kdy měl afty to bylo infekční takže jsem čekala kdo ještě "lehne"....v té době jme měli doma měsíční mimčo ale mladší syn odolal a nikdo další to nechytil, hodně štěstí, at je brzy lépe! :wink:
21. črc 2014 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@renca_hannych ted sem prave psala nahore prispevek ze uz je celkem ok ma to 3 den dnes uz papal a pil a 4 mesicna holka to zatim nema no chvala bohu
21. črc 2014 v 16:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@emilia121 tak to bude dobré :wink: pěkný den
21. črc 2014 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@emilia121 acha, ja si to nejak spojila s tou malou, ze jsi se bala, ze nepije, tak to uz je chlapak, to urcite zvladne
21. črc 2014 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi už to máte pryč, ale vypadá to na syndrom ruce nohy ústa. Puchýřky nesvědí, ale dost bolí a ty afty jsou teda peklo. Já to měla od malého taky. Fuj. Myslím, že jsme dávali jen Fenistil. Nejhorší byly afty u kořene jazyka a neustálý pocit řezání pod víčky. Bolení polevilo a puchýřky jsme mazali Bepanthenem. Já pusu vyplachovala slivovicí. Skoro týden jsem nejedla. Malý se nechal aspoň kojit, nebo občas žužlal láhev s vodou. Kamarádka šoupla malému Dithiaden a sypala nějaký pudr.
28. črc 2014 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek