Afty v pusince. Jak dlouho potrvá, než budou pryč?

emilia121
20. črc 2014

maly ma od vcera afty v pusinke na dlanich a chodidlach a na zadecku doktorka mi rekla ze jde o nejakej virus ze to prejde samo ma aj teplotku davam mu cipky ale najhorsie je ze se to z nicim nemaze nechce papat a pit mate s tim skusenosti s cimm ty afty v pusinke bujdu pric a jak dlohou to trva????SEM ZUFALA

jannicka85
20. črc 2014

my jsme to taky teď měli.. malinký mi taky nejedl a jen křičel.. to pominulo po pár dnech a puchýřky se ztratily až za docela delší dobu, ale taky jsme si s tím užívali, chápu vaše zoufalství.. já na tom byla stejně. držte se

emilia121
autor
20. črc 2014

jak mam do nho dostat vodu ???on nechce vubec nic ☹

hojda
20. črc 2014

sestřenice to měla taky malý jí jedl jen studený nanuk míša a možná by pomohl výtažek z grepu na ty afty

madre1
20. črc 2014

Na afty jsme používali Tantum-Verde(namotala jsem vatu na konec špejle,namočila do roztoku a potřela vnitřek úst-většinou před jídlem,protože to částečně znecitliví postižená místa)a na puchýře Sudocrem.Měli jsme to doporučené od mudry a bez toho si to nedokážu představit-zbytečně bych se trápila já i dítě 😖
U nás to trvalo asi týden-už si to přesně nepamatuji............

emilia121
autor
20. črc 2014

jj sudocrem mam taky a ten tantum o tom sem nevedela ja davam taku fialovu vodicku ale moc nepomaha 😒 a slisela sem ze se nesmi mlecne vyrobky on nechce vubec nic achhhh 😒

jaja.m
20. črc 2014

My tohle zažili s dcerkou před 10 dny.Týden nám nic nechtěla jíst a pití sme do ní doslova rvali stříkačkou.Myslela jsem,že to měla k tomu,že měla vysokou horečku a kašel a nakonec sem v puse objevila afty.Já mohu doporučit mundisal gel,koupíte v lékárně a potíráte několikrát denně v pusince afty a malá měla do tří dnů po aftu.Když to na třete tak to trošku zapálí(vlastní zkušenost)Ale do minutky to znecitlivý.Mazali jsme vždy před jídlem,aby se dcerka na jedla a do tří dnů afty zmizely.

tkanicka
20. črc 2014

Mně na afty taky pomohlo tantum verde, nemohla jsem polknout ani vodu a tohle to asi znecitlivělo nebo co a mohla jsem se i najíst.

anetka1701
20. črc 2014

Tak s něčím podobným jsme byli dneska na pohotovosti - doktor řekl že to je spálová angína a dal antibiotika... Jinak dostala na cucání nějaký pastilky, že to pomáhá na tu bolst v krku...

madre1
20. črc 2014

@anetka1701 ,..................tak právě,že nám před 14.dny tvrdili(bez výtěru v krku),že syn tuto chorobu má,jenže mě se to nezdálo,ve čt jsem s ním zajela na pohotovost,kde mu sice výtěr udělali,ale tvrdili,že je to zbytečné,protože mu nic není a v pondělí se ukázalo,že tam má streptokoka a dostal Ospen.Já to chytla od něj,takže jsem do dneška brala to samé 😖

anetka1701
20. črc 2014

@madre1 Já koukala na internet a bezezbytku spála sedí... A Ospen má stejně, no... Horečku, vyrážku na ručkách, nohách a podbřišku...

madre1
20. črc 2014

@anetka1701 ,...................buďte ráda,že Vám to poznali a zaléčili hned 😉

terezapetrova
20. črc 2014

@emilia121 v nejhorsim stříkačkou po malych davkach nebo po lzickach, k tomu jsem se v nejhorsim uchylovala ve strachu před kapackami v nemocnici, urco bych to resila hrozi dehydratace - myslim, ze mala je zatím dost mala, pokud nechce ani jist davala bych mozna mirne mineralizovanou vodu aby se doplnili soli a mineraly, pripadne nejaky ten kulisek jestli je pro tento vek, drzim palce

terezapetrova
20. črc 2014

@emilia121 samozrejme jsem odpovídala v souvislosti s tim dotazem na piti 🙂

emilia121
autor
21. črc 2014

tak holky rayen uz papa a pije este sem tam teplotka @terezapetrova rayenovi je 2 a pul roka holcicka je fit zatim kazdopadne dekuji vsem za rady 😲

renca_hanych
21. črc 2014

@emilia121 náš syn toto prodělal asi před rokem a čtvrt, měl afty jen v pusině ale stěžoval si že ho bolí, měl zvýšenou teplotu dva dny, pak se normálně rozjedl a rozpil, - prý to je virové a jmenuje se to pokus si dobře pamatuju aftozní stomatitida - pusinu jsem vymazávala fialkou a dávala jsem homeopatika borax, za tři dny byl zcela fit, jen v době kdy měl afty to bylo infekční takže jsem čekala kdo ještě "lehne"....v té době jme měli doma měsíční mimčo ale mladší syn odolal a nikdo další to nechytil, hodně štěstí, at je brzy lépe! 😉

emilia121
autor
21. črc 2014

@renca_hannych ted sem prave psala nahore prispevek ze uz je celkem ok ma to 3 den dnes uz papal a pil a 4 mesicna holka to zatim nema no chvala bohu

renca_hanych
21. črc 2014

@emilia121 tak to bude dobré 😉 pěkný den

terezapetrova
21. črc 2014

@emilia121 acha, ja si to nejak spojila s tou malou, ze jsi se bala, ze nepije, tak to uz je chlapak, to urcite zvladne

kachidlo
27. črc 2014

Asi už to máte pryč, ale vypadá to na syndrom ruce nohy ústa. Puchýřky nesvědí, ale dost bolí a ty afty jsou teda peklo. Já to měla od malého taky. Fuj. Myslím, že jsme dávali jen Fenistil. Nejhorší byly afty u kořene jazyka a neustálý pocit řezání pod víčky. Bolení polevilo a puchýřky jsme mazali Bepanthenem. Já pusu vyplachovala slivovicí. Skoro týden jsem nejedla. Malý se nechal aspoň kojit, nebo občas žužlal láhev s vodou. Kamarádka šoupla malému Dithiaden a sypala nějaký pudr.