Alergické astma. Je zvrat reakcí na vysazení Aeriusu?

nikka.vo
18. zář 2009

Je tady někdo, kdo dával dítěti Aerius sirup a Ventolin a pak šel na alergologické testy? Mě jde totiž o to, že u nás všechno nasvědčuje alergickému astmatu a jdeme příští středu na alergologii, tak jsme museli vysadit Aerius sirup a syn mi v noci kašlal. Jenže se mi nezdá, že je to reakce na vysazení, protože se nám už stalo, že jsme jeden večer na sirup zapomněli 😔 Já už jsem z toho rozhozená, diagnozu jsem přijmula, nehroutim se z toho, ale hroutim se s píš z toho, že byl v pohodě, Ventolin zabíral a on ukázkově reagoval. Teď mi přijde, že je tu zase nějaký zvrat. Myslíte si že to může být reakce na vysazení Aeriusu? Doktorka tam dneska není, abych se jí zeptala. Díky

nikka.vo
autor
25. zář 2009

Teď jedeme nakoupit opalováky,léky apod, odpo vyžehlim a zabalim a Fufovi koupim asi 50ku faktor

kutcher
28. zář 2009

Maminky, daruji nektere z vas, co bude mit zajem Aerius 5mg/ml peroralni roztok 1x60ml neotevreny do 06 2010 my ho nepotrebujem je teda bez lzicky, od 1 roku 1-5 let 2,5ml, 6-11 let 5ml, starsi 10ml, mame ho od mamky dela ve spitale, nas malej mel velky riziko alergii a astmatu, nastesti je ok, tak se mi to nechce vyhazovat... vim, mohla bych to dat do inzerce, ale takhle se aspon zamerim na ty, co to potrebuji

hankabh
25. dub 2010

ahoj nikko, nevim, jestli je otázka ještě aktuální, ale my jsme ti, kteří berou aerius při obtížích a při větších na doporučení lékaře i ten ventolín. aerius mám doma a mohu ho dávat dle svého uvážení, ventolín jsme přidali, když nám to řekla lékařka. zatím nemáme diagnostikované astma, ale obávám se, že k tomu spějem. nyní přemýšlím, kde bych mohla najít nějakého odborníka "přeš astma u dětí", jestli něco takového vůbec je. posledních pár nocí se nám maličký (3 roky) dusí neutěšitelným kašlem, který nekončí. lékařka ho viděla a doporučila na noc 1/2 prothazinu (pilulka maličká). Zabralo to neuvěřitelně. Po dvou probdělých nocích super. Pro mne je paradoxem, že přes den je to úplně v pohodě a v noci to začne. Z alerg. testů nám zjistili alergii na latex, vzduchové plísně a peří. Takže zatím existujeme takto. Jen malá poznámka, já jako dítě - exematik, pak hodně let úplný klid a ve 27 letech se mi to vrátilo jako slabší forma astmatu...... nechápu to, ale doktoři kejvou hlavou, jako že je to asi normální. Hodně štěstí, hlavně zdraví!!!

jeudi
26. dub 2010

ahojky náš filipek mel ventolin a ted dostal jiny inhalator,atrovent.a ja bych se chtela zeptat,protoze nas nikdo na zadne testy neposlal a kasel ma kazdou chvili,jen jsme dostali inhalatory a dalsi vysetereni na astma se nekonalo, mam na tom trvat?

marselina
28. dub 2010

jeudi: záleží kdy vám lékařka dala léky,protože testy na alergie spojené s atmatem se dělají na podzim a hned z jara.
náš kubík má také astma a alergie na prach,pyl,roztoče a v malé míře na pejska.
máme aerius 2,5ml denně,flixotide sprej 2x denně a ventolin při dušení.