Alergický otok hlasivek mimča. Máte zkušenost?

misuge
16. pro 2008

Ahoj měly jsme docela divokou noc, malinká nemohla pořádně dýchat plakala a budila se mi co hodinu. Dneska jsme s ní byli u dr. i na orl. a toto nám sdělili.
Alergický otok hlasivek, jsem z toho docela paf, nikdy jsem o tom neslyšela, prý je to z toho inverzního počasí.
Dostali jsme antibiotika Duracef, pak nějaký Rectodelt pro první pomoc, kdyby nemohla dýchat a přinejhorším máme volat záchranku 😒 😒
Chtěla jsem se poradit s někým, kdo tuto nemoc u svého mrňouska měl.
Snad ji ten otok brzy opadne a bude se jí brzy dobře dýchat.
Máme doma čističku vzduchu,na sušák před spaním věším prádlo, pro zvlhčení...
Docela mne děsí, že se při každém inverzním počasí o ní budu muset bát. Díky za každou radu, zkušenost 😔

radka.m.
16. pro 2008

ahoj-ten otok hlasivek je vpodstatě to samé,jako laryngitida.rectodelt čípek je opravdu dost dobrý,zabírá vxcelku rychle.pokud věšíš prádlo v místnosti,kde spíte,tak od toho bych upustila,kvůli plísni a hlavně,jestli používáš aviváž a máš prádlo pěkně vonavé,tak to může ještě spíš přispívat k tomu otoku a hlavně to dráždí celý krk.já jsem se tomu snažila vyhnout tím,že jsem úplně vypnula v místnosti kde spíme topení.i když mrzne,tak tam prostě netopíme.je to dobré i proti onemocnění dýchacích cest.

misuge
autor
16. pro 2008

Hm to mne nenapadlo, přemístím sušák jinde....jo a v ložnici taky netopíme, jsme tak zvyklí ...hledala jsem na netu laryngitida je podle mne něco jiného, horšího 😒
Ten čípek máme jen pro ten nejhorší moment, kdyby fakt už měla dost velký problém s dýcháním 😔
Jsou to přece jen kortikoidy 😒

radka.m.
16. pro 2008

ten čípek je opravdu jako lék první pomoci,působí právě proti otoku sliznice,aby se dítě neudusilo.pokud by bylo potřeba,tak ho neváhej použít,jednorázové podání kortikoidů není nebezpečné.nebezpečné vedlejší účinky jsou až při dlouhodobějším podávání.

misuge
autor
16. pro 2008

Díky moc Radko....to víš, že nebudu váhat.. 😉 Jde přece jen o dýchání 😉

binki
17. pro 2008

jo, ten cipek jsme ted taky dostali, ale je k pouziti, jen pokud by se dusil, vlastne jsem rada, ze mam od narozeni astma a tyhle problemy znam na vlastni kuzi, jenze u nas se to resilo houkackami a kdyz nechteli prijet, tak jsme jely s mamou na injekci do detske salinou (tata pracoval na smeny i v noci), dodneska si pamatuju nocni prochazky mrazem a sezeni na balkonu v dece...

mame taky cisticku a zvlhcovac vzduchu a dela to zazraky 🙂

misuge
autor
18. pro 2008

Jojo Binki, souhlasím čistička je zázrak, no my vlastmmě máme ionizátor 😉
No Amálka už je lepší a snad se to už nebude nikdy opakovat 😉