Alergie na Ospen. Máte s ní zkušenosti?

zero
29. zář 2008

Ahojda,
chtěla jsem se zeptat jestli s touto alergií máte někdo zlušenosti. Malá dostala ve čtvrtek na oboustranej zánět středního ucha antibiotika Ospen. Celou dobu to bylo dobrý a až včera odpoledne se mi totálně osypala na bříšku a zádičkách a už jí to jde i do obličeje. Naposled ho dostala včera v poledne a pořád se osypává. je to možný? Dneska má i lehce zvýšenou teplotu - max 37,5. U MUDr jsme byli. Dal nám fenistil kapky. Ale nejde mi do hlavy, že se cysypává pořád dál.

niega
30. zář 2008

Zero, Ospen je penicilín, na něj je dost častá alergie. Projevuje se právě tak. Píšeš, že jste je dostali na zánět středního ucha. Dobrá, a co máte tedy teď místo něho??? Jiná antibiotika? Předpokládám že jo - jaká tedy?

zero
autor
30. zář 2008

Niego, nic jinýho už jsme nedostali. Ten Ospen jsme brali 4 dny a uši má už prý v pořádku. Mě je právě divný že se osypala až po těch čtyřech dnech.

roasha
30. zář 2008

zero,moja mala ma alergiu na PNC,ROVA,Ospexin,robili jej testy a atb moze brat len pod lek.dozorom/v nemocke/ ☹ ☹
vysyp sa jej tiez robil az po 3.-4.dni uzivania.

pipisek
30. zář 2008

ahoj zero

to, co popisuješ, je jako přes kopírák....moje starší holka měla ve 3měs. zánět středouší, večer hodně plakala a ráno měla v uchu a v okolí zaschlý hnis. ucho jí normálně prasklo. podotýkám, že neměla ani teplotu, rýmu, nic. v té době trpěla kolikami a brečela každý večer, takže jsem netušila, že jí bolí uchp (taky mi to ve 3 měs. neřekne, že?)
jeli jsme hned ráno tedy na pohotovost a tam mi dost vynadali, že jsem to jako zanedbala a že z toho může být pěkná polízanice atd...že lepší je to píchnout než to nechat prasknout...no co se dalo dělat? jak jsem to mohla vědět? pak na kontrole mi řekli, že to nebylo zřejmě z nastydnutí, protože neměla rýmu ani teplotu, ale že se nědy stane, že se při produ dostane plodovka do uší (a já přenášela a měla silně zakalonou vodu) a trvá pár týdnů nebo měsíců, než se vyklupe zánět.
dostali jsme taky ospoen, a taky se mi osypala a měla průjem až tak za 2-3 dny. no tak u dr. jsme dostali fenistil a hylac na průjem a dobrali jsme to...ale i po dobrání měla ještě cca týden průjem, dělal jsemodvar z mrkve, z rýže a nic nepomáhalo. nakonec jsme po radě s dr. jenom kojili a přešlo to.
byli jsme na odběru krve, potvrdila se alergie na penicilin a jelikož je holka od té doby náchylná na záněty (je jí 10 a do takových 7 let měla zánět tak 20x) tak dostávala jiný ATB až tak do těch 4-5 let, pak znova odběry a alergie se minimalizovala. teď už dostává penicil. atb normálně a bez problému.
takže bych určitě požádala pediatra o odběry na alergii a uvidíš...třeba budete muset brát atb na jiném základu než penicilnovém.

andilek
30. zář 2008

ahojky,

tak Ondra měl minulý týden ve čtvrtek teploty, zašli jsme k dr., dostali jsme Ospen, nasadili jsme ho až v sobotu, Ondra se osypal v neděli a měl průjem, tak jsem ho vysadila, vyrážku měl jenom na hrudníku a bříšku, pak se mu rozlézala na krk a uši, dneska jsme byli na KO u dr., ale Ondra už byl bez vyrážky a ani průjem nebyl....

dr. sama neví, co to bylo....buď spalničky (na ty mi to moc nesedí), nebo šestá nemoc nebo alergie na ospen

tak jsem z toho jelen, srnec a daněk dohromady 😝

sonoga
30. zář 2008

zero, lenze doktorka ti mala predpisat este nieco ine na preliecenie. antibiotika sa musai brat 7-10 dni, aby sa zapal vyliecil a aby nevznikla rezistencia na antibiotika. lebo ked sa beru kratko, tak sa choroba moze vratit.

silvik
30. zář 2008

Ahojky...
Tak naše Marki měla na přelomu srpna a září teploty, po kontrole u dr bylo konstatováno, že má zánět nosohltanu, dostali jsem atb Ospen.... druhý den teploty neustupovaly, chytala se za ouško, po kontrole na ušním - zánět středního ucha, píchání ouška a prý dobře, že máme atb, užívat nadále.... další den už byla bez teplot, a asi čtvrtý den jsem pozorovala, že má malá nějakou vyrážku, na bříšku, obličeji.... myslela jsem, že se to ztratí, neztratilo, takže jsem kontaktovala dr, ten doporučil hned atb Ospen vysadit, že to může být alergie na penicilín... takže jsem jej vysadili, vyrážka po dvou dnech užívání fenistil kapek zmizela... další atb už jsme nedostali, na zánět čtyři dny užívání prý stačily.... 😒 Ještě chci napsat, že jsem u malé pozorovala, když ještě byla na atb, že byla taková dýchavičná, měla jsem pocit, že hrozně rychle a krátce dýchá, hlavně, když usínala... asi to bylo taky k té alergii na penicilin.... ☹

beruskaxxxxx
28. říj 2009

Ahojky 🙂
Jsem tady poprvé, četla jsem vaše příspěvky, mám 10-ti měsíční holčičku a zřejmě má také alergii na Ospen (penicilín). Nešlo mi ale do hlavy, že tyto atb. brala už po druhé, poprvé si jí ale nic neobjevilo. A taky jsem se vás chtěla zeptat, jak vypadala vyrážka vašich dětí. malé se idělal prví takový pupínek jak od popálení kopřivou a pak se jí to rozlezlo třeba po celé ruce, noze nebo tváři a tak do půl hodinky to zmizelo. A pak zase objevilo.Tak bych chtěla vědět, jestli jste měli stejný průběh. Mo c děkuji, zatím pa, Iveta 😉

musko
28. říj 2009

sonoga má pravdu. Zerro, mali ste dostať iné, nepenicilínové atb, lebo - 1 - zápal nie je doliečený, 2- toto je akurát tak dobré na vyestovanie rezistencie a zvýšenej odolností bakterií. ATB sa musia ( až na výnimky ako je Sumamed) užívať 7 - 10 dní, inak je to nanič.......

soanpe
28. říj 2009

musko má pravdu.

lyongirl
28. říj 2009

ahojte, aj náš malý je alergický na penicilín, bral Megamox. Vysypal sa ale až po tom, čo ho bral 2 týždne. V stredu ho dobral a vo štvrtok vysypaný. Trvá mu to už 7 dní, dnes mu dr. konečne dala Dithiaden. Má to ináč hrozné...

lyongirl
28. říj 2009

beruskaxxxxx - presne aj malý to má také, akoby bol popálený žihlavou/koprivou/, ale nemizlo mu to, len sa to zhoršovalo. Má to po celom telíčku. Tiež mi príde zaujímavé, že ich bral už 2x a alergia sa neobjavila, až po tom, čo ich dobral 2x.

beruskaxxxxx
29. říj 2009

Ahojky lyongirl 🙂
Tak malá to má také tak nějak rozlezlé po celém tělíčku, teď bereme atb Klacid a Fenistil kapky a je to vlastně už skoro 4 den, co nemá Ospen a nějak razantně se to nezlepšuje. Je ni fakt malé líto, protože to vypadá škaredě, no a manžel, to ani nemluvím,je to jeho holčička a nejraději by nás poslal do nemocnice 🙂. Tak tedy doufám, že se to brzy ztratí. A to samé přeji maminky i vašim drobečkům.

lyongirl
30. říj 2009

beruskaxxxxx - držím palce, nech sa toho čo najskôr zbavíte, náš malý to má ešte stále, 2 deň dávame Dithiaden, má to trošku jemnejšie, ale stále je to po celom tele, trošku sa to zmenilo na pohľad, ale hádam to už mizne. Fakt to trvá už dóóósť dlho 😒

petular
2. lis 2009

Ahojte, my jsme dostali Ospen taky, malý měl rok a půl, měl zvýšenou teplotu a údajně nález v krku, osypal se asi po dvou dnech, měl vysoké horečky. Ospen jsme vysadili, doktorka nám odebrala krev na vyšetření na alergii, ale než přišly výsledky, vyklubala se z toho šestá dětská nemoc... Na vyrážku nám taky dala Fenistil kapky, ale trvalo asi týden, než mu to zmizelo. 🙂

leandre
19. únor 2012

Ahoj, mala se mi také po 4 dnech brani Ospenu na anginy osypala. Šla jsem k doktorce a ta mi řekla, že to muže být alergie, ale i to může být souběh angíny a virózy a u té se prý může osypat. Tak nevím. Dostali jsme už jen Fenistil kapky, antibiotika žadná, prý v krku už to bylo dobré. Ospen tedy malá měla vlastně už potřetí, poprvé ve 3 měsících a podruhé v listopadu na spálu a až potřetí v roce a půl se osypala. Tak může to být alergie na penicilin nebo myslíte, že se to prostě s nečím sešlo? Díky Lída

marecek4
19. únor 2012

@zero taky měl náš mladý alergickou reakci-ihned jsem ho vysadila a šla si pro něco jiného a byl klid

crca
19. únor 2012

My měli taky reakci na Ospen,místo toho nám te´d dává Klacid 😉

andy24
23. únor 2012

Po ospenu se malá taky osypala,jenom na obličeji. ☹

eyael
15. říj 2012

v pátek malá 10m dostala ATB Ospen na angínu, co chytla od starší, která to přinesla ze školky... začalo to nenápadne dole na bříšku a kolem zadečku, jako kdyby měla opruzeniny, sem-tam nějaký flíček. Noa navečer v neděli po další dávce se malá totálně osypala, okamžitě jsem vysadila ATB a počkala na dnešek na mudru. Podotýkám, že celou dobu bere Fenistil a probiotika a stejně to nepomohlo. Mudra nám vynadala, že jsme měli jít na pohotovost, že to může být spála. Vzala malé krev na CRP, tak uvidíme výsledky ve 3hod odpoledne. Ale podle mě co popisujete, je to klasická alergie - nesnášenlivost penicilinových ATB. Dám vědět, jak jsme dopadly.

eyael
15. říj 2012

a má průjmy, s četností 6-10x denně.

eyael
15. říj 2012

tak podle vyšetření z krve to není alergie na ATB ani nic jiného bakteriálního, takže ani spála. Takže je to něco virového, na to se ATB nedávají. Pozitivní na tom je, že nemusí brát (další) ATB, negativní na tom je, že tímpádem brala ATB naprosto zbytečně.

martaa
12. črc 2013

Dcera měla šestou nemoc a Mudr. chybně identifikovala výsev vyrážky jako spálu a nasadila ATB Ospen 400, po podání druhé dávky se dcera do hodiny osypala takovým způsobem,že jsem s ní jela v noci na pohotovost, měla též zhoršené dýchání- oteklou sliznici v nose,na pohotovosti potvrdili alergickou reakci na ATB a rovněž vyvrátili možnost spály. Dala jsem 1/4 dithiadenu a do rána byla dcera v naprostém pořádku. Podotýkám, že Ospen již jednou užívala, cca před rokem a půl měla opravdu spálu, brala ho 10 dní a bylo vše v pořádku od té doby nebyla nemocná a nyní se projevila nesnášenlivost tohoto léku. Příště budu více ve střehu a bez CRP nenecháme nasadit ATB a rozhodně žádná na penicilinové bázi!
@eyael

wespery
Autor odpověď smazal
Zobraz