Anální absces nebo píštěl. Máte zkušenost?

paolin
11. led 2009

ahojky holky! nemáte některá zkušenost s análním abcesem nebo píštělem u kojenců? náš mrňousek s tím začíná mít problém. už jsme byli na chirurgii, kde mu abces čistili, ale zase se mu udělal..díky za rady.

andy80
11. led 2009

paolin: u kojenců ne, ale u sebe. Udělal se mi po porodu. Je mi malého teda upřímně líto, protože je to šílená bolest. A vrací se to i několikrát. A i když to dá na pár let pokoj, může se to vrátit i po několika letech.

paolin
autor
11. led 2009

zatím mi moc nepřijde, že by ho to bolelo. když na to zatlačím, tak ano. má to velké asi 2mm v průměru.
to máš tedy taky radosti, viď? 😒

andy80
11. led 2009

já to měla po prvním porodu a teď už mám 2,5 roku klid. Vrátilo se mi to třikrát během 1,5 roku. Po třetí jsem byla na menší operaci a od té doby ťuk, ťuk mám klid.

knobloska
11. led 2009

Paolin, máme sousedku, která dělá zdr sestru. Prý je toho teď docela hodně a v nemocnici se shodli na tom, že je to z čistících ubrousků. Jsou zastánci mýdla a vody. Těmi ubrousky se to prý tak nevymyje, akorát se to zamazává do těch žlázek kolem prdelky. No nevím, jen jí cituju. Taky se zastávala bavlněných plen, prý bavlna víc dýchá, než ty papírové.

paolin
autor
12. led 2009

knobloska diky. ja vubec ubrousky nepouzivam. jednorazove pleny tedy ano. snad ten zakrok nebude velky. nekde jsem cetla, ze i 14 dni hospitalizace.

katula
12. led 2009

ahoj holky, tak u ditete nastesti zkusenost nemam, ale sama jsem to mela v 30tt a byla to chutovka 😝 ovsem muj absces byl velikosti vejce a porad jsem byla za hysterku, co nevydrzi trochu bolesti kostrce a za dva tydny, co se bolest stupnovala a nemohla jsem se prakticky hnout, tak se to vyvinulo v toto. bylo to fakt peklo, ale po operaci se mi okamzite ulevilo. v nemocnici jsem byla 4 dny a pak jela parkrat na prevazy a koupala se v hypermanganu. nemela jsem teda analni, ale mezi pulkama. udajne to muze byt pozustatek nevyvinuteho dvojcete nebo zaniceny chuchvalec chlupu, ten analni muze mit treba jiny puvod, nevim. od srpna mam klid, ale vim, ze se to nekterym opakovane vraci a nejde tomu nejak moc predchazet. preju hodne stesti a maleho to asi fakt neboli, kdyz je to takto malicke, neboj 😉 a nejlip to asi fakt vycisti ta operace, me to vzhledem k teh. nechteli delat pri vedomi, protoze jim pri tom pry chlapi jak hory lezou po zdi. v zivote jsem o tom neslysela, ale jak jsem se o to zacala trochu zajimat, tak jsem zjistila, ze je to hodne rozsirene. muze se to objevit kdekoli na tele. brzke uzdraveni malemu a at se to uz neopakuje 🙂

andy80
12. led 2009

paolin: mě to operovali ambulantně, ale pak jsem chodila každý den asi 4 měsíce na převazy a čištění, ale v práci jsem měla kolegyni a ta byla v nemocnici 6 měsíců, ale je to asi 20 let nazpátek

katula: taky jsem to měla hooodně veliké. Myslela jsem, že je to něco po porodu co se samo vstřebá. Máma mě potom donutila dojít k doktorce. Bylo to velké a řezali mi to za živa, protože to nešlo umrtvit. HRŮŮŮZA. Radši ani nevzpomínat. Porod byl proti tomu procházka růžovým sadem. Já to měla jako výš na zádech. Říkali mi, že je to po porodu, buď špatně vyčištěné nebo jsem si to při porodu vytlačila a pak se to tam zanicovalo. Taky mi řekli, že se to může objevit kdekoliv. Po 3 měsících se mi to vrátilo, pak znovu a to už dr. řekl, že se to musí vyřiznout celé. Dělala mi to v ambulanci na operačním sálku jen v lokálním umrtvení a za dvě hodiny po zákroku jsem mohla jít domů. Od té doby mám zatím klid a doufám, že už se to nevrátí.

katula
12. led 2009

andy, no me to delali v narkoze a asi to vycistili fakt poradne, pac mi tam zuslata doslova dira a musela jsem to zacelovat tim hypermanganem, nezasili to kvuli choulostivemu umisteni a mozne infekci. ale adamek to ma malicke, tak ho to nemuze tak bolet, urcite to bude dobre 🙂

paolin
autor
12. led 2009

holky, moc dekuji za prispevky! at vas ta osklivost uz netrapi!

andy80
12. led 2009

pokud se na to přijde včas, tak to nebolí. Mě to fakt bolelo jen poprvé, potom už ne. Díru jsem měla taky, ale mě to zacelovali tím čištěním a betadinem, postupně se to zacelovalo několik měsíců.

paolin: držím palečky a pokud budou doporučovat operaci, tak se toho neboj

marcicek84
20. únor 2011

ahoj, mám tuhle diagnózu a zítra mám jít na operaci, prosím o vaše zkušenosti jak dlouho jste s tím marodily a jestli se vám to vrátilo či nikoli. A také jaký byl váš stav po operaci...Děkuji.

brejlovka
19. lis 2018

Dobrý den nás to čeká taky dceři je 8.měsícu no musíme na magnetickou ale má to v pořádku nic jí stoho neteče nehnisá ale chtěj se doktoři ujistit jen obavy stoho aby to bylo stále v pořádku a jak dlouho nás tam budou držet snad jedna noc