Astma - jaký vybrat inhalátor pro 16měsíční dceru?

nicolletka
18. črc 2014

Ahojte maminky, potrebovala bych poradit, nasi dcerce je 16 mesicu a diagnostikovali ji astma, potrebujeme poridit inhalator, nekdo nam doporucuje ultrazvukovy, nekdo zase kompresorovy...me jde hlavne o to aby foukal pekne daleko do prostoru a ne jen nejak malinko a aby mel i ten nastavec na pusinku..mate nekdo zkusenosti? Prosim o rady...

ludva
18. črc 2014

@nicolletka Ahoj, určitě ultrazvukový 🙂 Asi bych volila inhalátor, kam se dá dát i roztok z Mucosolvanu. Máme ultrazvukový už asi 12 let. Je tichoučký, takže dítko může inhalovat i ve spánku nebo při televizi. Spoustu nástavců. V návodu psali, že se může inhalovat i Mucosolvan, ale motor ho prostě neutáhne. Teď jsem ho měla v nemocnici a vrchní sestra se na něj přišla podívat, jak je tichoučký. Tam nám půjčili kompresorový a ten vrčel tak, že jsme se se synem neslyšeli 😲
S tím Mucosolvanem se poraď s dr., asi už se od něj ustupuje, ale nevím, jak s tím roztokem. My inhalujeme Vincentku.

eriska
18. črc 2014

@nicolletka ahojky, tak já budu mít jiný názor než maminka přede mnou, co jsem pročítala diskuze a po poradě s dr. jsme koupili kompresový. Je pravda, že je trošku hlučnější, ale není to výrazně hodně, normálně si u toho čteme pohádky a nemusíme ani křičet, pouštím mu to i v noci, kdy spinká a nevzbudí se. Nám dr. doporučovala kompresorový, protože vytváří vícé té páry. Konkrétně máme Omron, ale typ ti nenapíšu, z hlavy to nevím. Stál kolem 1600Kč. Jen se zeptám, už prcek někdy inhaloval? Protože to nám dr. taky říkala, že pokud je zvykly na nějaký typ inhalátoru, máme pořídit ten. Určitě se na to zkus zeptat vaší alergoložky, co by ti doporučila ona. Já mám 4.letého prcka a s astmatem bojujeme už 2,5 roku. Kdybys něco chtěla vědět, klidně písni do IP 😉

vrtelka
18. črc 2014

At Vám napíše inhalátor alergolog .

nicolletka
autor
19. črc 2014

Děkuji všem za názory a rady 😉 doporučují nám kompresorový, omron... včera jsem ho objednala, dala jsem na ně 🙂 malá má rok a čtvrt a se vším teď začínáme, je šikovná tak snad jí to půjde dobře 🙂 a @eriska děkuji, určitě se někdy ozvu pro nějakou radu 😉

miru001
14. bře 2016

Reaguji jen na inhalátor - máme ultrazvukový Laica MD6026 a zvládá v pohodě i roztok Mucosolvanu 😉