Astma, mám si pýtať balónik alebo respirátor?

eliskabahnova
29. bře 2014

Ahoj holky! Moj maly 2,5 lety chlapecek ma astmu. Celkom to zvlada kedze ju ma odmalicka nie je ako ine deticky ze by sa zlakol a bol uplne mimo kvoli tomu doktor dal len tabletky ked bol chory a bolo vidno ze plucka sa dusia ( bolo to vidno na brusku) tieto tabletky zabrali ale vtedy si to on ani neuvedomoval no vcera vecer sme mali z nicoho nic bech choroby strasne silny zachvat a vobec som nevedela co mam robit snazila som sa ho ukludnit a podala som mu tabletku a do pol hodiny to bolo uz dobre. Neviem mam si pytat ten balonik pre deti alebo respirator ?? chcela by som aby sa tej astmy zbavil co je najlepsie mate skusenosti ??? diky za rady

sidbhi
29. bře 2014

Ahoj, moje nevlastní sestra má astma od 4 let. Měla respirator či inhalator, léky. Kromě toho mela nárok na plné hrazené pobyty u moře které jsou prý dobře na to, dále vícekrát rozne ozdravné pobyty v čr. Opravdu ji to dost pomáhalo. Bohužel nevím jaká je situace nyní, jelikož už nejsme v kontaktu, ale snad aspoň něco. Určitě stojí za to ptát se v pojišťovnách na nějaké programy pro děti s astmatem, zda ještě něco takového funguje. Ji se tam pravdu vždy výrazně ulevilo, jezdila tam od těch 4 let.