Atopický ekzém a noční škrábání. Máte takový problém?

lenulin
26. říj 2009

Ahoj náš malý teď s podzimem se mu udělal ekzém na hlavičce a děsně se škrabe ale jen v noci prostě se v 11vzbudí a i 2 hodiny sebou hází a škrabe a škrabe mažu promazávám ale žádný valný výsledek a já už jsem z toho docela unavená dávám mu na noc ponožečky na ručky aby se nerozedral.Máte někdo takový problém?

moniska24
26. říj 2009

Ahojky jsme atopici a když mu vylezou flíčku mažu a dávám fenistil kapičky třikrát denně aby ho to nesvědilo a můžu říct že v poho 🙂

evicka7
26. říj 2009

lenulin, antihistaminika 😉

v lázních mi vázali na noc ruce do pěstí, ale to mu nedělej 🤐 mám z toho trauma do dneška

kubinkov
27. říj 2009

Po zkušenostech antihistaminika a když se to nezhoršuje, tak nakombinovat s Fenistil gelem.

kupinka
30. říj 2009

Nám taky Fenistil kapky,slidní ho to a neškrábe se vůbec-ale určo s ním zajdi ke kožní,ať se Ti an to podívá-a v lékárně jsem koupila Leciderm-modrobílý krém,tím mu mažu celé tělíčko a můžu říct,že jsme bez ekzému 😉

lenulin
autor
30. říj 2009

No já kapu zirtec ale jen večer tak že by jsem to dávala i ráno?ten leciderm zkusím mám zinkový krém ale nemám pocit že by to bylo lepší A ten fenistyl je bez předpisu?zirtec je na předpis

chiwule
31. říj 2009

fenistil je taky na předpis, jako všechny léky v kapičkách. kdybys chtěla tablety, tak ty jsou bez předpisu, ale ty zas nejsou určeny pro děti 😉
naší malé taky fenistil funguje... holky, může si vypěstovat závislost? přijde mi po těch kapičkách vždycky taková ospalá a umrtvená, dávám jí je jen občas a na noc, ale poslední 3 dny je měla za sebou... jak dlouho se vlastně můžou dávat v kuse?

blandik
3. lis 2009

Fenistil pomůže jen na IgE alergie. Jinak dávali jsme na noc rukavičky na ruce, aby se nedoškrábal do krve. Každopádně u nás pomohlo hodně mazat Ichtyo Care pastou - hlavně v noci, ale měli jsme nesuchý ekzém - tedy pupínky a potřebovali jsme vysušovat. Jinak už zbývá asi jen si hlídat teplotu v ložnici - aby nebylo moc horko (myslím, kolem 18 stup'nů je to ideál), žadné chlupaté materiálý - deky, plyš, froté - ani nejjemější chloupek. Všechno dráždí.

Chěla jsem se zeptat, je to u vás taky tak, že je dítko po probuzení červené - náš malý má sytě červené tváře, když se probudí, pak to postupně vybledne. Ekzém se mu na podzim po 4 měs taky vyrojil, ale už je téměř zhojený. Za to má zase záhadně osypaný hrudník. Chjo.

chiwule
4. lis 2009

blandik, co jsou to IgE alergie?

lucianas
1. bře 2015

ahoj, zrovna řeším stejný problém a toto téma je pro nás momentálně aktuální až dost. také malého trápí svědící atopický ekzém, ale fenistil kapky mu asi nepomáhají, když se škrábe pořád, během celé noci. přes den ne, jen v noci. ... na ekzém samotný máme zinkovou mast míchanou přímo v lékárně, zkoušela jsem i konopnou, excipial, lipobase, kortikoidovou mast locoid, ale nic, stále se škrábe .... poradíte, co zkusit?

charlik12
2. dub 2015

Nám na atopický ekzém pomohl odvar z pšeničných otrub.

linola_pavlina
2. dub 2015

@lucianas A nechtěla bys vyzkoušet Linola Fett Ölbad - olejovou koupel? Většinou se chybuje právě v tom v čem se dítě koupe. Například i samotná voda pokožku vysušuje, obzvlášť když je tvrdá.
Sama s tím mám velmi dobrou zkušenost u svého syna.
A pak ještě jsou pyžamka, kde jsou rukávky delší a zavážou se, tak aby se děťátko v noci neškrábalo.
např. http://www.dermaprotec.cz/

denniska01
26. srp 2018

Zdravím, trpím ekzemem dost dlouho ale posledni rok je to nejhorší... Je mi 16, a nic nepomaha, prasky na alergie, masticek jsem zkousela uz hrozne moc a nic.. Prikladam fotky jak se behem noci dokazu rozskrabat.. Uz nevim co s tím.. Dekuji za pomoc 🙂