Atopický ekzém. Kdy začít zavádět lepek?

janulka21
31. led 2011

Ahoj, jelikož jsem tady nenašla diskuzi, ve které bych se dočetla více příspěvků ( většinou jen jeden ) na toto téma, chtěla bych vás poprosit o radu. Malé je skoro 7 měsíců a od pátého měsíce má vyrážku. Minulý týden nám kožní řekla, že je to na 80% AE. Můžete mi tedy poradit, jak s lepkem? Kdy ho začít zavádět?

luthien.k
31. led 2011

@janulka21, ono se to časem mění, tato doporučení, ještě donedávna se tradovalo, že do 9 měsíců by atopik neměl lepek ochutnat, ale podle nejnovějších výzkumů se naopak doporučuje kvůli nastolování tolerance malá množství zavádět již mezi 4 - 6 měsícem! Ale je třeba vybírat co nejméně "agresivní lepek", který je obsažen například v ovesných vločkách nebo pšenici špaldě a dávkovat opravdu pomalinku, stačí jedna lžička ovesné kaše do jíné oblíbené bezlepkové kaše.
Kdybys o AE chtěla nastudovat víc, tak jukni do babských receptů na AE miminek, není to tam zdaleka jen o "babských" radách 😉

weri1
1. únor 2011

v jedné chytré knížce jsem se dočetla, že lepek by se měl zavést nejpozději do 7.měsíce. Předčasné i pozdější zavedení lepku má stejnej dopad-nesnášenlivost a alergie. Ale proč se nezeptáš své pediatričky? ta ti určo poradí