Atopický ekzém kojence. Jakých potravin se vyvarovat?

zuzik28
27. zář 2009

ahoj holky, nemáte náhodou některá zkušenost s atopickým ekzémem u miminka? Můj brouček má skoro 4 měsíce a má AE. Stále kojím, takže nejspíš mu nesedí něco z toho co sním já. Snažím se ale hlídat, moc to nepomáhá. Je na pusince jako opařenej, bere a bude brát kapičky zodac. Snažím se postupně vyřazovat některé potraviny a budu zkoušet jestli se to nezlepší. Nevíte náhodou kterých potravin, kromě mléčných výrobků, vajec a citrusů, se mám vyvarovat, aby to neměl ještě horší? Popř. jestli mám dál kojit? V lékárně mi řekli, že pokud vyzkouším vyřadit takové ty všeobecné alergeny a nepomůže to, že mám přestat kojit a nasadit HA mlíčko. Díky moc za každou radu

missymici
17. led 2013

@23selena Napsala si to uplne přesne,...STŘEVA.... ted to řeším,koumu...
DAníkovi dělali často krevne odbery,nic než zvýšené množství bílkovin nezjistili,žadnou alergii. Po 3 roce mu udelali testy na rucea tam to už naskakloAle na potraviny ani jedna. Ekzem mu zmizel do Prvních narozenin. Ted je alergik na par věcí. Měl přísny stravovací režim na 6 mes. HA.
S tím rozdílem že Dada měl ekzem už od narození, nepatrny a na 3měs se mu rapídně zhoršil, zacal mizet kolem 8mes.
Biance se udělat ted ekzem cca mesím,co mela pupínky a ja naivka jsem si myslela že to ma z potu, (ma 9100g na 5,5mes)Tento tyd. jí byl 6měs.
8.1. se to o dost zhoršilo (to měla druhou hexu).
A 3 den je to zase o dost horší,zavedla jsem jí brokolici.
Plne jsem kojila,kojim furt. Nebyla jsem s ní nikde,zatím.

Co bych mela vyřadit z jidelníčku?
Mam pocit ze se ji ekzem objevil tak nejak kdy přesla na kašičky a zeleninu,..Dnes do oběda to měla hrozny už i na očních víčkách,tak jsem jí to mazala asi 4x do hodiny excipialem,nic jiného jsem doma nemela.Trochu se ji to uklidnilo.Navečer Tatka přinesl modrou indulonu a po natření cca za hodku to měla přyč.Zustali ji tam nepatrne pupínky.Tak ted musím davat pozor....Dnes jsem nepila žadne mleko ani nic co mleko obsahuje teda kromě maslo..

23selena
23. led 2013

Ahoj malá měla alergii na mléko a vajíčko. Tak to znamená, že jsme byli velice omezeni v jídle. Místo jogurtů z mléka jsem kupovala rýžové jogurty, místo mléka jsem používala sušené rýžové mléko. Sojové né, protože to je alergen. Jinak se prodávají zeleninové paštiky. Jinak zeleninu jsme jedli všechnu, ale spíš jsme si dávali pozor na ovoce. Nebo jsem i kupovala máslo bezlaktozy. Je, ale dražší. Teď se malé objevil ekzém na nožičkách po roce. Tak jí mažu a dávám aloe vera tak doufám, že jí to taky zmizí.

venuss
1. led 2014

ahoj maminky, mám dvojčátka 11 měsíců, jsou alergické na BKM, ale kožní testy nic neprokázaly.
Od malička měly ekzém, po vysazení mléčných výrobků a všeho, kde byla syrovátka nebo stopy mléka ekzém u bou zmizel. Myslela jsem, že máme vyhráno. od 5tého měsíce jsem jim začala dávat příkrmy. 3 měsíce byly v pořádku. Až v 8mi měsících se jim ekzém opět objevil a jedné teda hodně. má to doteď na tvářičkách, ložisko na zádičkách (mívá to zarudlé a mokvá) a na hrudníčku malé ložisko. Holčičkám jsem v těch 8mi měsících začala dávat příkrmy ze skleniček (již jsem přestala, mám podezření, že je to z toho). Ovšem druhé se objevil ekzém dnes, dnes měla čočkovou polévku s vajíčkem..☹ Ráda bych jim pomohla, ale vubec nevím jak. Doktorka dětská i kožní píšou kortikoidy, ale do toho se mi vůbec nechce, když je nejhůř, tak to namažu, ale jinak bych volila nějakou jinou cestu. Holkám od malička dávám laktobacilky a nyní už nekojím. Kojila jsem do 10ti měsíců. Nelinka má Neo Cate, Zuzanka Nutrilon allergy care...
Uz jsem z toho zoufala. Nelinka mi spatne v noci spi. Chce se ji chudince spat, ale nemuze usnout.☹ promazavam je mlékem lipolotio. Poradíte nějaké přírodní recepty jak holkám pomoct? zkusím cokoliv...

petrabajgarova
16. únor 2014

Ahoj, tak koukám a už jsem se registrovala na atopickyekzem.org, děkuji 🙂 a jinak mám taky 5 měs. miminko a má ekzém, já ho prý taky měla od miminka....teď zjišťuji, co mu vadí a asi to vypadá na kravské mléko, takže nejím mléčné výrobky, vitamín D dostává malý v kapkách a já jím vitamíny GS mamavit, snad to stačí i jako vit pro mě 🙂 Hodně jsem si četla a musíme mazat a mazat, ale to svědění mě trápí, ptz ho to v noci budí, od Dr. jsme dostali kapky fenistil, to dávám na noc 6 kapek a mažu zatím vzorečkama z lékárny na to svědění, ale zatím žádná sláva ☹ a jinak mažu měsíčkovou vazelínou z DM, ta pomáhá i na malé ranky a mě na opary.....a budu zkoušet další krémy.

leniike
24. únor 2014

Ahoj holky také máme atopický ekzém malé jsou 15měsíců a furt s tím bojujeme vysadila jsem jí z jídelníčku skoro vše a pořád se nám objevuje:-/ nemáte někdo zkušenost s nějakým dobrým krémem co zabírá? A je k dostání volně prodejné🙂 děkuji

evalein
11. dub 2014

Ahoj, take jsem se nachala napálit a koupila drahé krémy. Nesmysl, kožaři si za to jezdí na dovolené a my platíme velké peníze za krémy, které fungují stejně dobře jako ty laciné.
Za základě tohoto článku ( má 2 části) http://www.piskac.cz/pavel/AtopickyEkzem.htm
jsem vyzkoušela modrou infulonu za 32,- Kč a super!!!

mimo85
9. pro 2014

Spousta miminek i dětí je alergických třeba na aviváže, prací prostředky, mycí prostředky a vůbec různé chemikálie. Nám se osvědčilo používat doma výhradně přírodní přípravky (třeba od Weleda, Alverde...je jich na trhu spousta) nebo nejméně škodlivé chemikálie (velký výběr mají v DM drogerii, různé prací prášky, jary na nádobí,...).
Taky bývají citliví na prach a roztoče.

Náš dvouletý syn je navíc citlivý na mléko, citrusy, rajčata (pěkně všechno podědil po rodičích 🙂).
Když se mu ekzém vyrazil poprvé, tak hned po celém těle. Bylo to hrozné, pořád se škrabal, v noci špatně spal.

Naštěstí jsem na něj vyzkoušela stejná mazadla, kterými se mažu i já. Nejvíc mu proti svědění a na promaštění pomohlo čisté bambucké máslo (velké balení prodává třeba Saloos a celkem za dobrou cenu). Na hojení poškrábané kůže občas mažeme konopným olejem s kapkou levendulového oleje.

Krásně se mu všechno zhojilo.

Taky občas přisypáváme ještě ovesný prášek do koupele. Je to dobré i jako prevence.

Tím, co ordinují běžní lékaři, masti s hromadou příšerné chemie a hormonů, jsem našeho syna mazat odmítla. A myslím, že jsem udělala dobře, když se zlepšil i bez toho. 🙂 😉

mimo85
12. pro 2014

Postupně tam budu přidávat další věci: http://vybira.wix.com/atopickyekzem

katyxq
12. pro 2014

Doporučuju poradnu Věry Zíkové - https://www.modrykonik.cz/group/6098/detail/ ... postup má úspěšně ověřený na stovkách dětí 🙂, její základní rady jsou i ve Wiki MK https://www.modrykonik.cz/atopicky-ekzem

puffka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michaeellka
21. dub 2015

Co je vhodné použít na atopicky ekzem 4 tydenniho ditete? Kožní nám řekl ze si pro masticku máme přijít až na 2 měsících. Ale co do te doby o tom ani zminka, prý nic.
Malý to má na obličeji a vypada to opravdu desive, poraďte prosim

qz
21. dub 2015

Co koupat v ovesných vločkách? http://www.moje-pravdy.cz/zdravi/rady-a-recepty... - mohlo by zabrat.

ivaneta88
11. led 2016

ahoj holky, máme podobný problém - ekzém Nikýnkovi je dnes 8 měsíců a už dva měsíce nás trápí ekzém který se bohužel rozšiřuje po celém těle, začalo to asi po posledním očkování a příkrmech ( hlavně kašičky).. chtěla jsem se optatm hodně z vás zde psalo, že vám zjistili alergii na kravskou bílkovinu a vejce a pod.. jak to zjistili? jde to z krve? udělá vám to vaše doktorka: to jste čekali 3-5 měsíců na alergologii? nemají miminka přednost aby nemuseli na vyšetření tak dlouho čekat?lékaři mi ŕadí jen kortikoidy.. to je víc než smutné..když jsem se doktorky zeptala zda mám přestat jíst mléčné výrobky řekla že je to blbost a že se to nepotvrdilo. moc se s náma nechtěla zabývat..

ivaneta88
12. led 2016

@puffka
ahoj nejde mi otevřít tvá stránka je ještě aktuální?díky

puffka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kiasa
13. led 2016

Já taky doporučuji kapky Bio Gaia, hodně pomohly. Ještě bych měla také dotaz, snad někdo odpoví. Jak u Vašeho dítěte vypadala klidová fáze AE? Zmizel úplně a zůstala jen suchá pokožka? Nebo zbylo začervenání a pár vyrážek? Děkuji za odpověď...

matej6
25. led 2016

ahoj holky,dnes jsem tu prvně a mám také stejný problém EKZEM v diskusy jsem se už něco málo dočetla ale většinu jsme už zkoušeli a všechno zabralo jen na chviličku.Mám 7 měsíčního chlapečka,po narození se mu na tvářičkách udělal ekzémek který mu do měsíce zmizel a po posledním očkování ve třech měsících se mu objevil znovu,ted ho má na tvářičkách na loktech a v podkoleních jamkách.Zkoušeli jsme konopnou mast,excipial,syn care a všechno zabralo asi na dva dny a potom se mu to ještě zhoršilo.Na kožním jsme dostali pimafucort který mu sice pomáhá ale obsahuje kortikoidy a nesmí se užívat dlouhodobě,k tomu nám dala na střídání mast od biodermy ABC Derm a ta taky nepomahá.Ted jsme začali používat na koupání linolu a mažeme modrou indulonou a né že by to zmizelo ale je to pořád stejný ani lepší ani horší.Ještě vyzkousíme ty kapičky co tady radíte a pak už fakt nevím......

ivaneta88
25. led 2016

@kiasa ahoj, někde nám zmizel ale většinou v těch záhybech zůstala suchá pokožka a červené zabarvení.. mažu každé dvě hodiny a je to lepší. Skoro nekoupu a vyysadila jsem sladké. K biodermě používáme ještě detox. přípravky od Joalis.

matej6
26. led 2016

mažeš tou biodermou?a ten detox,to je taky mast?